• Krátkometrážní

Bassjackers & Apek - Flip The Beat (2019) (hudební videoklip)

Pre holandskú hudobnú dvojicu Bassjackers je rok 2019 skutočne plným. Flip the Beat ako spolupráca s Američanom Apekom je neskutočne energické big roomové dielo. Veľmi sa teším na album, ktorý duo pripravuje. Prosím, viac takýchto skladieb.

Mike Williams - Day or Night (2019) (hudební videoklip)

Videoklip je sám o sebe fajn. Zostrihané zábery z koncertov Mike Williamsa pospajáné energickými prestrihmi vedia potešiť. Skladba je tiež výborná, ide o zaujímavú kombináciu future houseu a big roomu. Mike Williams patrí jednoznačne k mojim obľúbeným hudobníkom.

Carnage Feat. Sludge - El Diablo (2018) (hudební videoklip)

Úplne pochopím, ak sa toto niekomu nebude páčiť. Podľa mňa sú však Carnage a Sludge skutočne monštrá na poli elektronickej tanečnej hudby. Len tak ďalej chlapci.

KEVU & Vorwerk - Night At The Opera (2019) (hudební videoklip)

Parádny big-roomový banger s celkom fajn videoklipom. KEVU a Vorwerk odviedli veľmi slušnu prácu. A samozrejme, že SPINNIN' RECORDS tiež.

Ummet Ozcan x Arem Ozguc x Arman Aydin - IZMIR (2019) (hudební videoklip)

Títo traja všetci pôvodom tureckí umelci vzdali skutočne peknou formou poctu svojej krajine. IZMIR je energický big roomový track založený na tureckej vojenskej piesni İzmir Marşı. Videoklip je tiež pomerne slušne natočený s viacerými fajn strihmi. Jednoznačne viac takýchto skladieb.

Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)

Skutočne nádherný a hlavne neskutočne zaujímavý dokumentárny film o jednom z velikánov svetovej kinematografie. Životopisné filmy mám veľmi rád a tento sa mi páčil obzvlášť. Príbehmi a skúsenosťami naplnené výpovede rôznych hercov, filmárov atď. svetových rozmerov spojené s celkom emocionálnym prvkom. Myslím tým, nanovo pretočené zábery zo Zemanovych filmov. Najviac ma dostala scéna z Cesty do praveku. Jednoznačne odporúčam všetkým priaznivcom kinematografie a tým, ktorých by život tohto Muža 20. storočia zaujímal.

Cesta do pravěku (1955)

Karel Zeman len týmto snímkom potvrdil to, akým majstrov špeciálnych efektov je. Cesta do praveku je nádherný film. Dobrodružná cesta štyroch mladých chalanov na "začiatok času" je skrátka čarovná. Fantasy prvkov sa tu nájde dosť avšak pokojne sa o "vymyslené" veci jednať nemuselo. Samozrejme, ak by sme mali možnosť takouto formou snov cestovať v čase. Zeman tiež parádne navrhol to, ako film odprezentuje divákom. Je vhodný pre všetky vekové kategórie a tak sa z toho môžu čo-to o praveku dozvedieť aj mladší diváci. Stretnutí s prehistorickými tvormi je vo filme niekoľko a všetky sú na rok 1955 brilantne natočené. Veľká škoda, že sa v súčastnosti jedná sčasti o science-fiction. Neskutočne rád by som sa k chlapcom, k ich expedícii pripojil. Klobúk dole za tak silné a emocionálne ukončené veľdielo.

Vetřelci dávnověku - Mayské spiknutí (2012) (epizoda)

Súhlasím, že táto epizóda je kvalitne natočená a vizuálne spracovaná. Čo sa však týka obsahu, je to dosť zlé. Títo ľudia preberajú skutočne veľmi zaujímavé témy, no spôsob akým to predstavujú divákom vie bez dôslednejšieho preskúmania pohltiť a domotať hlavu nejednému nevzdelanému človeku.

Vetřelci dávnověku - Mimozemšťané a divoký západ (2011) (epizoda)

Musím povedať, že po niekoľkých týždňoch od pozretia epizódy som na ňu dosť zmenil názor. V prvom rade by som ukázať ako nie veľmi eticky správne táto časť predstavuje divákom svoje teórie/hypotézy. Epizóda sa začína scénami z filmu Kovboji a votrelci a následne z jednej časti filmu vytiahne nejaký prvok, ktorý teoretikom dokonale "sedí" do ich hypotéz o dávnych mimozemšťanoch. Je ale skutočne etické na základe sci-fi/westernu predkladať ľuďom seriózne domnienky? Samozrejme, celá epizóda sa točí hlavne okolo Divokého západu, spomína sa tu napríklad aj jeden UFO incident z Texaskej Aurory. Nehovorím ani, že Hadí pahorok (Serpent Mound) v Adams County v Ohiu je stopercente vysvetlené miesto a ani nepopieram existenciu tzv. Hromovtáka (Thunderbird) z americkej mytológie. Údajne mal byť tiež spozorovaný pri Elizabeth Lake v Los Angeles County v Kalifornii či v blízkosti mestečka Tombstone v Arizone. Nechcem sa znova opakovať, ale všetko to pokladám za skutočne zaujímavé a dôležité témy, no odvolávať sa "fiktívny" film a následne tým "kŕmiť" nevzdelaných divákov... Nepáči sa mi to.

Vetřelci dávnověku - Záhadná místa (2010) (epizoda)

Celkom zaujímavá epizóda, aj keď si myslím, že mnohé veci nie sú dostatočne jasne preskúmané. Následne potom časť seriálu predkladá divákom v mnoho prípadoch iba malú časť ''dôkazov'' aj to veľakrát nepresvedčivých. Samozrejme, že považujem Bermudský trojuholník alebo mexickú Mapimí Silent Zone (Zóna ticha) sa záhadné a doteraz nie veľmi preskúmané miesta. Rovnako to viem povedať aj o viacerých miestach v Peru ako napr. náhorná plošina Marcahuasi. Žiadalo by sa však jednoznačne viac presvedčivých dôkazov pre teórie, ktoré predkladajú.