• Krátkometrážní

John Christian - The Grimm (2017) (hudební videoklip)

Vôbec som nepochopil zámer SPINNIN’ RECORDS natočiť tento videoklip. Je tu pár záberov na stromy a les, na nejakého drevorubača, vlka, na nejakú ženu a auto. A to je asi všetko. Síce tu bolo zopár efektov, no obsahovo je totálne prázdny. A jediné čo nám zostalo, je samotná skladba, ktorá je výborná, a preto nerozumiem, prečo natočili k nej tak zbytočný videoklip.

Linkin Park: Numb (2003) (hudební videoklip)

Skutočne výborná skladba s výborným videoklipom. Veľmi rád počúvam Linkin Park a toto je asi jedna z mojich obľúbených skladieb od nich. Videoklip sa tiež veľmi pekne vydaril. Hlavne tie scény v kostole resp. Katedrále sv. Víta, tie sú fakt úžasné - to je Linkin Park.

Marilyn Manson - The Beautiful People (1996) (hudební videoklip) odpad!

Niežeby mi to pripadalo nechutné alebo nejako desivé (možno niekomu áno), takýto alternatívny a industriálny metal mi však vôbec nesadne a tento videoklip už vôbec nie. Marilyn Manson nepočúvam. Niekto to považuje za trochu odlišný druh umenia, no ja v tom nevidím nič záživné, zaujímavé. Ani po audio či vizuálnej stránke. Ospravedlňte ma všetci fanúšikovia Marilyn Manson.

Tiësto & KSHMR feat.Talay Riley - Harder (2017) (hudební videoklip)

Veľmi príjemná skladba od jedných z mojich obľúbených hudobníkov - Tiësta a KSHMRa. Spojili sily sa urobili fakt veľmi peknú a oddychovú skladbu s názvom Harder. Videoklip je tiež veľmi dobre natočený.

Fantasmagorie (1908)

Nemám čo vlastne tomuto, vôbec prvému animovanému filmu vytknúť. Animácia je na ten rok výborná a mňa osobne veľmi inšpirovala. Je jednoduchá, no aj napriek tomu veľmi pekná. Je tu veľa šikovných a zábavných nápadov a celý film mi veľmi pripomínal staré české večerníčky. Škoda, že to nemá nejaký hlbší príbeh, ale predsa ide hlavne o tú animáciu.

Happiness (2017)

Všimol som si, že Cutts začal v roku 2017 robiť konečne normálne kraťasy. Tento je však asi najlepší zo všetkých jeho filmov. Už len samotná animácia a spracovanie je úžasné a úplne sa odlišuje od všetkého čo momentálne vzniká vo svete animovaného filmu. Nájdeme tu množstvo narážok na súčasné dianie vo svete, na popkultúru a vlastne na všetko čo sa vo svete deje. A Steve Cutts to pojal veľmi zaujímavo. Spracovaním, hudbou, nápadom a príbehom.

David Guetta feat. Zara Larsson - This One's For You (2016) (hudební videoklip)

Majstrovstvá Európy vo futbale 2016 (UEFA Euro 2016) som sledoval a bol som veľmi rád keď som sa dozvedel o tejto pesničke a sérii videoklipov. David Guetta so Zarou Larsson spravili veľmi pekný videoklip, ktorý neskôr vyšiel ešte osobitne pre každú krajinu, ktorá bola na UEFA Euro 2016. We're in this together!

Cinderella (1922)

Prvá Disneyho Cinderella, ktorá vyšla ako ďalší diel zo série Laugh-O-Gramov. Štúdio Laugh-O-Gram prevažne tvorilo netradičné adaptácie známych rozprávok a táto Popoluška sa celkom vydarila. Aj keď je dosť moderná (1922!) čo sa týka príbehu, nevadí, lebo na druhej strane to má humor a milé postavičky.

The Four Musicians of Bremen (1922)

Ďalší film od štúdia Laugh-O-Gram. Táto adaptácia známej rozprávky Brémski muzikanti bola už o čosi lepšia, na rozdiel od predošlej Little Red Riding Hood. Viac sa to podobalo na originálnu predlohu, malo to celkom zábavný príbeh a humorné scény, no opäť sme tu boli niektoré, ktoré sa viac krát opakovali a to potom kazilo dojem. Predsa len to boli Disneyho začiatky, ktorý nevedel čo ho čaká a toto zas nebolo až tak zlé.

Little Red Riding Hood (1922)

Walt Disney musel tiež nejako začať. Jedná sa o nevydarené moderné spracovanie rozprávky Červená čiapočka od bratov Grimmovcov. Mnohé scény sa tu veľakrát opakujú, animácia tiež nie je najlepšia a vlastne celková adaptácia tohto príbehu sa mi nepáčila.