• Krátkometrážní

Harem Scarem (1927)

Jedná sa o stratenú grotesku. Niektoré časti sa však našli a boli spojené vo videoklipe od Disneyho, ktorý vyšiel v roku 2012. Animátori boli Hugh Harman a Rollin Hamilton.

Martin Garrix - Animals (2013) (hudební videoklip)

Opäť tu máme prípad, kedy výbornú skladbu dosť oslabí nie až tak dobrý videoklip. Skladba je výborná a hlavne drop je super. Videoklip je podobne ako takmer všetky od vydavateľstva SPINNIN' RECORDS dosť zvláštny. Zo začiatku sa mi dosť nepáčil ten nápad "ľudských zvierat", ale neskôr som si uvedomil, že často sme aj my zvieratá a robíme škodu nám aj ostatným.

Martin Garrix feat. Usher - 'Don't Look Down' (Towel Boy) (2015) (hudební videoklip) odpad!

Trápna reklama na Garrixov Country Club - Le Garritsen. Čo sa týka jeho videoklipov, celkom OK, ale toto je fakt na najhoršom mieste. Úplna blbosť s otrasnými efektmi. Hlavne totálne nepresvedčivé chodenie po vode. Jediná vec, ktorá bola ešte v pohode boli morské koníky, ale inak nič. Absolútne komerčný a nudný videoklip.

Kygo & Ellie Goulding - First Time (2017) (hudební videoklip)

Kygove skladby mám rád a táto patrí medzi ne. Videoklip je tiež výborne urobený. Presvedčivé efekty s ohňom (horiaci Kygo) a vlastne celý videoklip sa nesie v duchu ohňa a samozrejme spomienok. Je to ozaj veľmi pekné.

Alice's Auto Race (1927)

Nehodnotím celú grotesku, iba úryvok, ktorý sa z nej dochoval. Je to scéna, kde Julius the Cat ide s autom cez kopec. Škoda, že zvyšok grotesky je stratený.

Kygo feat. Parson James - Stole the Show (2015) (hudební videoklip)

Stole the Show je úžasná skladba. Nemám jej čo vytknúť. Videoklip je však slabší. Je síce pekne natočený, avšak príbeh a vlastne celý "dej" ma akosi nechytil. Astronauti prídu na zem a narušia nejakú párty a potom sa tam zjavia nejakí útočníci v maskách. Takéto veci nemusím. Príde mi to dosť nezmyselné a nezaujímavé.

Night Life of the Bugs (1936)

Čakal som od toho viac. Pre mňa je to jedna z najhorších Lantzových grotesiek. Síce to má peknú animáciu (a spracovanie hmyzu), príbeh je slabota. Oswald išiel na stanovačku a v neďalekom lesíku má hmyz zábavu. Pomocou nejakého nápoja sa Oswald zmenší a prejde do ich sveta. Neskôr sa ukáže nejaký vták, ktorý chce zjesť hmyz a Oswalda. A vznikne z toho klasická, otrepaná naháňačka. Nič nové. Toľkokrát recyklovaná téma, že až.

Africa Before Dark (1928)

Starý dobrý Oswald. Oveľa radšej mám Oswalda z Disneyho rokov. Jednoduchý príbeh, výborná animácia a chytré gagy robia grotesku dobrou. Všetko tu je ako má byť, až na celú nezmyselnú pointu tohto kraťasu. Oswald je protivný "lovec" zvierat v Afrike. Tento nápad je tu síce vtipne interpretovaný, ale radšej by som bol za niečo so zmyslom.

Beach Combers (1936)

Jedna z tých lepších Lantzových grotesiek. Príbeh je založený predovšetkým na gagoch a vtipných situáciách, ktoré však nie vždy vyšli. Potešilo ma, že tu bol aj Oswaldov pes Elmer. Mohli sme ho vidieť v groteske Elmer the Great Dane. Celý príbeh bol o ňom. Oswald tu hral skutočne malú rolu. Inak je to milé, miestami vtipné a s poučením.

Kiddie Revue (1936)

A zase. X-krát opakovaná téma - divadlo a prehliadka "talentov". Príbeh je tu veľmi slabý a čo sa týka humoru, zasmial som sa iba raz, a aj to slabo. Po prvý krát bol nápad s divadlom OK, ale keď je to zase, len v inom prevedení! Čím ďalej, tým horšie. Ako keby Lantzovi postupne dochádzali nápady.