Strážci Galaxie (2014)

V případě Strážců Galaxie nejen že Marvel nezklamal, ale byl naprosto perfektní! Skvělý filmový zážitek v podání partičky blbců, kteří na úspěch proti Ronanovi měli nejspíš šanci velkou asi jako Grootova slovní zásoba. Vtipné jednání k Marvelovkám prostě patří a musím říct, že navodili tu nejlepší atmosféru z filmu. Po vizuální stránce není jediné výtky. Strhující efekty bez chybičky k tomu všemu daly jen třešničku na dort. Osobní hodnocení: Herci - 8,9 ; Kamera + Efekty - 9,1 ; Hudba - 9 ; Příběh - 8,9. Celkem: 90%

Assassin’s Creed (2016)

Trailer opravdu nenaznačuje jak skvělý bude film samotný. Ne příliš kvalitní hodnocení jsem zprvu nechápal a stále naivně doufal, že film tak hrozný opravdu nebude. Do kina jsem se vydal a k tomuto hodnocení se bohužel musím také připojit. Efekty a zpracování na jedničku sice jsou. Ale příběh a dojem z filmu je znechucující. Já jakožto zapálený PC hráč, fanda Assassin's Creed série her, knížek a celkově toho příběhu jak to má byt s tímto filmem souhlasit prostě nemůžu. Čekal jsem film z prostředí, které je nám již známo. Staré známé tváře Desmonda, z asasínů Altaira, Ezia eventuálně z pozdějších dílů například Edwarda Kenwaye, Haythama a jejich dějovou linku. Mám pocit, že tento film má snad s Ubisoftem společné jen logo a propůjčené vzhledy postav. Příběh? Ten snad vymýšlel uklizeč z Ubisoftu, kterému jako odměnu za to nejspíše přislíbili povýšení na vrchního úklidové čety. A ano, on přes noc něco sesmolil... Co se týče dojmu v případě, že bych předtím s AC příběhem neměl nic společné, asi bych se ze začátku těžce chytal. Přijde mi, že film je určen spíše lidem, co už o AC něco ví. Stejně jako v případě Warcraftu. Inu co na to říct. Až na solidní efekty a akční zážitek z filmu to stálo docela za prd. Všeho moc škodí a určité bitvy mě tam také začínaly docela nudit. Snad jen jak to Sofii slušelo, mně vždycky docela povzbudilo. Osobní hodnocení 50%