Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Romantický

Poslední recenze (303)

plakát

Sharafat Gayi Tel Lene (2015) 

Zodpovědný slušňák Prithvi (Z. Khan) právě požádal svoji lásku Meghu (T. Desai) o ruku. Zatím však musí nadále sdílet pronajatý byt se svým spolubydlícím Samem (R. Singh), který je jeho pravým opakem. Oba mají stále hluboko do kapsy. Když jde jednou Prithvi vybrat do bankomatu drobný peníz na své živobytí, zůstane jako opařený. Na jeho bídném účtu se objeví obrovská částka. Je jasné, že to není samo sebou. Navíc, když se na scéně objeví ještě nečitelný bankovní víceprezident D. K. Thawani (A. Kher) je jasné, že touto událostí se započala hra na kočku a myš, do které jsou všichni čtyři vtaženi. O zvraty a spletité intriky nebude rozhodně nouze..... Béčkový film s převážně béčkovými herci, který ovšem nepůsobil vůbec špatným dojemem a místy dokázal být i napínavý. I když se držel po celou dobu v relativně klidných vodách, až po zajímavý, nečekaný a zamotaný zvrat (a vlastně i po něm) nacházející se v druhé půli, nenudil a na své možnosti si vedl slušně. I když mi moc nesedla ta blesková změna osobnosti u Prithvia ve chvíli, kdy se „lámal chléb“. Což mi samo o sobě určitě nijak nevadilo, jen to vzhledem k předchozímu nepůsobilo úplně věrohodně. Našince může dozajista potešit, když uvidí v záběrech v Indii rozšířené značky Baťa a Škoda. Též mě upoutala na zdi pod sebou napsaná hlavní náboženství Indie, z kterých bylo složeno slovo INDIAN. Z každého pěkně po písmenku - jak nápadité! Z. Khan, R. Singh a T. Desai si vedli dobře a jsem s nimi spokojený, ovšem legenda v podobě A. Khera byla vítaným osvěžením a díky němu měl příběh zcela jasně bodíky navíc. Hudba v moderním hávu příjemně viděné doplňovala, i když jsem vyloženě žádnou výraznou skladbu neobjevil. Hodnotím za příjemné a pohodové tři hvězdy. Dozajista se o žádné náročné veledílo nejedná, ale to jsem ani neočekával. Odpočinková záležitost se snahou, což se cení.

plakát

Satyameva Jayate (2018) 

Akční podívaná, ve které samozvaný mstitel z lidu trestá zkorumpované a hanebné příslušníky policie, kteří pošpinili svoji čest, uniformu a rodnou zemi. Proti tomu bych neměl vůbec nic, ale musím rovnou říci, že se mi vůbec nelíbil způsob, kterým svoji pomstu realizoval. Veer (J. Abraham) své oběti totiž upaloval zaživa, což je sice oblíbený zvyk v tamní lidové tradici, praktikující se dodnes, ale tímto konáním si hlavní hrdina („ten v právu“) mé sympatie určitě nezískal. Jsou i jiné způsoby, zvláště, když se nejednalo čistě o pomstu osobní k někomu určitému, dle zákona „zub za zub“. „Oběti“ byly vlastně jen zhmotněním toho, co nenáviděl, kvůli... Dobrá tedy, kdyby byl problém jen v tomto, tak přimhouřím oko, možná obě, ale tím mé výhrady rozhodně nekončily. Příběh sám byl totiž podivně poskládán a jeho kvalita nebyla konstantní. Ucházející, však příliš povrchní zpracování, kterému jsem navíc i přes upřímnou snahu nevěřil. Což logicky narušovalo a sráželo můj celkový prožitek směrem dolů. Navíc ta mravokárná sdělení pro společnost vyznívala až příliš uměle. Rozpačitý závěr tak do puntíku potvrdil můj nevýrazný dojem z celého příběhu. J. Abrahama mám moc rád, i když není toliko univerzálním hercem, tak akční role mu sednou parádně. M. Bajpai je po herecké stránce určitě všestranější, ale vyloženě do mého užšího okruhu oblíbenců ho zařadit nemohu. A. Sharma se zúčastnila a popravdě fakt, že již nic dalšího zatím nenatočila mi ani nevadí. Hudebně až na jednu vyjimku rovněž nepříliš výrazné. Tou byla skladba „Dilbar“, která je navíc převzatou a upravenou verzí výtečné „Dilbar Dilbar“ z filmu Sirf Tum (1994). Zde nám zatančí půvabná N. Fatehi. Znalcům již netřeba nic více dodávat. Pro ostatní upřesním, že se bude nač dívat. I přes počáteční snahu směrovanou ke čtyřem hvězdám jsem musel postupně snižovat až na výsledné a průměrné tři hvězdy. Což o to, myšlenka vůbec špatná nebyla, ale zpracování pokulhávalo více, než bylo zdrávo. Muselo by se mnohé změnit, abych mohl být spokojenější.

plakát

Dabangg 2 (2012) 

Stačí prvních pár minut a všem nadmíru je jasné, kdo pánem zdejším jest. Je to policejní inspektor Chulbul Pandey, ke kterému si chodit stěžovat na policejní brutalitu je jako přelévat oceán děravým vědrem. Jeho styl je nekompromisní a elegantní zároveň. Řídí se vlastními pravidly a zákony. Nekompromisní bijec, přitom srdcem vtipálek a romantik. Prostým lidem milován a zlořády nenáviděn. Dávající naději, že všichni policisté v Indii nejsou podplatitelní, či přisluhovači místních politiků a vlivných lidí. Upřímně řečeno se mi osobnost hlavního hrdiny „pod kůži“ hluboko nedostala ani v prvním díle, pro svou občasnou „frajírkovskou namachrovanost ega“. Svoji práci však dělá na výbornou, takže... Například likvidace padoucha na svatbě mě vyloženě pobavila a nezůstalo jen u ní. Je jasné, že styl „přehnané akčnosti“ v indických filmech nemusí každému sednout, ale co naplat. Nikdo nikoho snad nenutí, aby se takové snímky díval (alespoň doufám). Já se naopak bavím náramně. Příběh má spád, akce střídá akci, navíc okořeněno odlehčujícími humornými prvky a romantikou. Společně tak výsledné tvoří příjemný, odpočinkový a pohodový konzistentní zážitek, co si více přát? S. Khan se pro podobné role snad narodil a já si ho v nich nadmíru užívám. S. Sinha je dobrá herečka, na kterou se vždy rád podívám, stejně jako na P. Raje. Padouch v jeho podání není sice až tak „odporný“, ale i tak nadmíru povedený. Hudebně výtečný mix tanečních i romantických písní. Můj osobní hit, ve kterém se nám představí další přední indická herečka K. Kapoor se zve „Fevicol Se“ - prostě parádní kousek pod značkou „Made in India“! Hodnocení nebylo žádným problémem a jasné čtyři hvězdy po zásluze uděleny. Jestli druhý díl připomíná první (tak určitě) a do jaké míry ho kopíruje, je mi úplně jedno, když vše funguje tak, jak má. Do vkusu a nálady se mi trefil ukázkově, takže svůj účel splnil, co dodat...

Poslední hodnocení (1 131)

Deadline: Sirf 24 Ghante (2006)

23.06.2021

Beyond the Clouds (2017)

22.06.2021

Nawabzaade (2018)

22.06.2021

CIA: Comrade in America (2017)

22.06.2021

Nautanki Saala! (2013)

22.06.2021

Just Married (2007)

21.06.2021

Parava (2017)

16.06.2021

Solo (2017)

12.06.2021

Yehi Hai Zindagi (2005)

11.06.2021

Reklama

Reklama

Reklama