Indiáni z Větrova (1979)

Kdo v tomhle velice povedém rodinném snímku hledá politiku je totální pačů**k a měl by se jít už fakt léčit. V dnešní době, kdy česká kinematografie je prolezlá debilníma tisíckrát více agitkovejma idiotinama, je tento film víceméně kvalitní a citlivě natočená záležitost. Dnes agitační a supermarketové filmy jdoucí trendami sponzorů se zdá nikomu nevadí, ale u starých filmů tam stačí dát pohraničníka a hned se jedná o agitační film. Který ze současných "dětských filmů" má alespoň takovéto stopy kvality? Zamyslete se! 80% Vyzdvihuji perfektně složenou hudbu!

Nenápadný půvab buržoazie (1972)

Vyníkající netradiční filmová komedie s prvky fantasy, pro mě nejlepší dílo Luise Bunuela, u některých snímků jsem měl problém se stravitelností ale zde ani náhodou. Další klenot historie kinematografie, jehož se nevyplatí nechat si utéci. Výborné!!!

O slavnosti a hostech (1966)

Němec natočil jedno z převratných mistrovských děl napomezí realismu, surrealismu a komediálního ambientu. Filmová stylizace mi hodně připoměla některé z filmů Luise Bunniela a možná pro mě byla touto formou i o něco "stravitelnější. Nemohu hodnotit jinak než plným počtem a konstatováním, že Němec rozhodně právem patří k naším zásadním filmařům. 10/10

Probuzení (1959)

Pro mě určitě jeden z nejlepších snímků jak zlatých šedesátých, tak všeobecně české kinematografie a patří celkově k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl. Krejčík tím u mě definitivně utvrdil, že je to tvůrce par excellence a že by klidně mohl být v mé Topce. Vyníkající film s úžasnými herci v hlavních rolích. Slast pro oko, jak příběh, tak atmosféra i zpracování. Hltal jsem... 10/10 Narovinu prohlašuji (pokud tím někoho pohorším, tak je to jeho problém), že nízké hodnocení tomuhle filmu mohou dát jen debilové.

Zdivočelá země (1997) (seriál)

tak trochu blábol s dobrými herci... Bočan zde už slábne a propadá se do sračkovitejch seriálů, bohužel...

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Každý kdo hodnotil Pythonovský humor méně než pěti hvězdami. nemá prostě feeling! Nedá se nic dělat. Totálí genialita!!! 100%

Bastardi (2010)

Za často používanou větu "na české poměry dobrý film" bych popravoval. A to ne pouze v tomto případě. Zvláště když to není vůbec pravda. Když někdo tuto větu použije, je mi po všech stránkách jasný, že filmu prdlajz rozumí.

Černá labuť (2010)

Černá labuť je pro mě zatím na vrcholu z toho, co jsem od začátku tohoto roku viděl v kině a jentak jí něco neohrozí. Darren Aronofsky nabídl životní roli Natalii Portman a ta se jí zhostila s takovou grácií, že člověk má husí kůži ještě dvě hodiny po shlédnutí filmu. Ovšem herci jako Vicent Cassel či Winona Ryder určitě nezůstávají pozadu a kdo další je neodmyslitelným strůjcem Aronofskyho filmů? Samozřejmě dvorní hudební spolupracovník Clint Mansell, který všem jeho filmům dodává vždy potřebnou dynamiku. Jeden z nejlepších snímků za poslední dobu. 10/10

Počátek (2010)

Počátek je film mainstreamový (jako třeba Avatar), je to film vysokorozpočtový (jako třeba Avatar), je to film velkolepý (jako třeba Avatar), ovšem je to film vyníkající (jako třeba Avatar). Musím pogratulovat Christopheru Nolanovi za jeho cestu od nezávislích filmů až po high budget snímky, aniž by ztratil originalitu. Počátek je pastvou pro oči u mě na podobném měřitku jako třeba zmiňovaný Avatar. Leonardo DiCaprio je snad nejlepší USA herec a velice mě zaujala uhrančivá Marion Cotillard. Doporučuji...

Okresní přebor (2010) (seriál)

PO dlouhý době opravdu kvalitní český seriál, kde je vidět, že nízkorozpočtovost se může lehce snoubit s kvalitou a na který mělo cenu se dívat. Výborní herci a po dlouhé době dobrá role Luďka Soboty. 9/10