Prolomit vlny (1996)

Orginální a opět pěkný počin Larse Von Triera se skvělými hereckými výkony. Jediný problém, který mám u Von Triera jsou jsou jeho přemrštěné stopáže. To mě nevadí třeba u Scorseseho nebo Lynche (možná je to tím, že jejich styl mi sedí trošku více). Osobně si myslím, že by to šlo na ty dvě hoďky stáhnout. Patří ovšem k těm režísérům, kde je zapotřebí vidět jeho film vícekrát, tudíž není vyloučeno, že po časem třebas přitdám k plnému. Zatím to vidím na 80%.

Manderlay (2005)

Soldní počin Larse Von Triera je však proti svému předchůdci Dogville trochu více natahovaný a vlastně je to prostě to samé v bledě modrém (nebo spíč černém). Přikláním se k sumarziaci hodnocení. 80% je dle mého názoru naprosto adekvátních...

Zlaté časy rádia (1987)

Pohodový film na klidný večer k láhvi vína, když člověk zrovna nechce nic složitého a moc dramatického. 81 % je adekvátních...

Clint Eastwood (2010)

Výborný dokument o jedné z největších osobností filmu. Hvězdička dolů - přidávám se k remcalům za ty proradně sdělené spojlery! ! !

Kód neznámý (2000)

Haneke respektuji i jeho styl, ale tomuhle by rozhodně slušela kratší stopáš a sakra ať se v tom něco malinko děje. Zhruba podobnej film tomuhle bude, když si sednu na balkón, uvařím kafe a budu pozorvat sousedy. To že občas nebudou před barákem a pojedou někde pryč by vůbec Hanekemu navidlo, on by čuměl dál na prázdnej dům klidně skoro 120 min. dokud zas někdo nepřijede! Ještě že Binoche je fakt kus. 45%

Buffalo Soldiers: Odvaha a přátelství (2008)

Velice netradiční válečný film a to je pro mě zásadní kritérium válečnzých filmů. Standartních válečných je celá řada a ač se to nezdá, jsou kolikrát daleko více na uzdě objektivity (časté vykreslování např. amerických vojáků coby příkladných rychlých šípu, zatím co něměčtí jsou vražídící bratrstvo kočičí pracky). Nic není černobílé a toto dokazuje i tento film, který je možná malinko více černý, ovšem vymyšlená dějová linka, sympatická režie, atmosféra a hudba, absence nudných momentů. Nu co chcete víc !!! 90%

Andělin popel (1999)

Velice pěkný a koukatelný film, který bych definoval jako takové "parkerovské Lásky mezi kapkami deště". Škoda, že obsahoval jednu scénu, která mě přišla jedím slovem debilní. Když patnáctiletý fakan udeří matku, tak mu snad už jen z principu vrátí tři a ne že s pláčem uteče, tomu prostě jsem tak strašně nevěřil a ta scéna mi přišla tak sentimentálně debilní, že jsem kvůli tomu chtěl dát hvězdičku dolu a furt si nejsem úplně jistý, to prostě Parker trošku ulítil. Když pojmu tento fakt, tak mrazivá a deštivá atmosféra opravdu temného prostředí mi sedla 80 - 85 %.

Když Nietzsche plakal (2007)

Další velice podhodnocená záležitost, vyníkající podívaná. 90%

Frances (1982)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl a těším se, až si ho dám znovu. Starý Hollywood z něho přímo sálá. Velice působivé drama a jeden z nejlepších životopisných filmů, člověka baví od začátku do konce. Jeesica Lange filmem dokázala, že patří mezi nejlepší americké herečky 10/10

Dotek Medúzy (1978)

Jeden ze zásadních mysteriózních filmů historie. Naprosto bezchybní oba hlavní představitelé včetně půvabné Lee Remick. Filmem úplně sálá to zlo a temnota.