88 minut (2007)

Rozhodně pobaví a neurazí, tak proč ne. Semtam trošku béčkovosti neuškodí.

Viridiana (1961)

Luis patří k nejosobtiějším a mnou nejvíc oblíbeným režisérům. Každý film od něj v průběhu sledování zraje jako víno. O plném počtu vůbec nehodlám vést spory. Skvěle zahrané drama, které tak nějak trefně ukazuje, kam až může vést přílišné samaritánství.

Neznámý (2011)

To už tu bylo v různých několika provedení, kolikrát v tom nebylo tolik klišvotých a pro mě nudných akčních scén a člověk neměl tendence neustále myslet na něco jiného. Průměrný akční thriller, ke kterýmu nalezneme plno o dost lepších substitutů.

Řidič slečny Daisy (1989)

Kvalitní pohodový film, který tato záležitost reprezentuje se vší náležící kvalitou, tím si vysluhuje ode mě plný počet hvězd.

Thelma a Louise (1991)

Ten film má prostě všechno, co má pořádný film mít. Víc bych k tomu není co dodat, jeden z nejlepších filmů Scotta (ne-li nejlepší)...

Půlnoc v Paříži (2011)

Zatím pro mě možná nejlepší dílo Woodyho Allene. Totální pohodovka, která svou imaginací vtáhne do něj a dýchá z ní ten "duch Paříže". Velice příjemná záležitost.

Alphaville (1965)

Na tento film se budu muset podívat určitě znovu. Snímek má určitě své kvality, ale těžko se mi dostávalo do děje. Moje pozornost furto opadávala a hodně chvil jsem přestával sledovat. Možná to byl jen první vjem. Některé filmy jsou napoprvé těžko střebatelné, tak možná že někdy po opětovném shlédnutí přehodnotím. Každopádně vizuální stránka a atomsféru filmu se mi líbila... 80%

Buldoci a třešně (1981)

Ač se nejedná o nic mistrného a řadí se to mezi slabší počiny mistra Herze, tak zas tak nízké hodnocení nevidím. Jedná se o pořád lepší komedii než se točí dnes. Furt je to o úroveň výše než třeba současná Troškova tvorba.

Kasandřin sen (2007)

Po zklamání z filmu Jasmíniny Slzy jsem šáhnul po DVD s tímto filmem a musím říci, že jsem si spravil chuť. Opravdu gradující záležitost a výborné herecké výkony. Mě osobně možná sedlo více než Match Point. Velmi vydařená věc s dobrou rukou při voblě dvou hlavních představitelů. 85%

Lvi salónů (1978)

Protipól geniálním a šaramantním světákům Zdeňka Podskalského. Tudy ne - nudný, blábol, kde se opravdu jen blbě blábolí. 30%