The Lonely Man with the Ghost Machine (2024)

Týpek prežije apokalypsu a z toho aký je osamelý mu tak trochu začne prepínať...nuž, poznám ľudí osamelých aj bez apokalypsy, tiež im prepána, ale nie až takto...aj keď asi tie oblbováky čo im novodobý šamani predpisujú tiež asi stoja zato. Strata času, úboh= amatérske spracovanie, tá 1* je vlastne za čiernobiele scény, ktoré to aspoň ako tak zachránili.

Afraid (2024)

Slabučké, okolo hororu sa to obtrelo iba okrajovo to už aj epizóda Aktov X a ich poslednej série s názvom Rm9sbG93ZXJz bola strašidelnejšia. Síce aktuálne, dnes ráno pri návrate z práce som počul na celý vlak akúsi stredoškoláčku vysvetľovať svojim kamarátom aký inteligentný je jej telefón a ako si sám vie regulovať nabíjanie podľa toho kedy ona vstáva, zabudla však dodať aká je tupá ona sama ako reprezentantka novej zdegenerácie. Toto sa vôbec nepodarilo, strata času, už úvodná debata tatka s dcérkou o tom či je metroklávesnicotabletočimobilosexuál naznačila že budeme o5 svedkami podpriemernej sračky.

Pilot: boj o přežití (2021)

Ako Arsenal83 správne podotkol problémom filmu je to že je ruský a natočený v dnešnej dobe. Inak sa jedná o naozaj dobrý survival so skvelými akčnými scénami minimálne na úrovni Bieleho pekla, aj keď príbehy sú dosť odlišné. Letecké strety s Meseržnikovmi (:-D) stáli naozaj zato.

Boxer (2024)

Taký ten príbeh keď je trauma zo socializmu u Poliakov zobrazená realisticky nakoľko život na Západe náš bokser jednoducho nezvládol. V celku príjemné no trochu pridlhé prekvapenie.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Vôbec nie zlý akoby prequel Nosferatu, podané síce komiksovým no napriek tomu dobrým štýlom. Ísť vyššie si s hodnotením netrúfnem ale sú to veľmi solídne 3*. Treba popustiť uzdu fantázii a divák bude celkom spokojný.

Klíč (2005)

Od natočenia síce prešlo už takmer 20 rokov ale na film som narazil na streamovacej službe až teraz a úprimne by som bol rád ak by sa mi takéto kúsky podarilo vyhrabať častejšie. Niežeby to bol dokonalý horor ale v plejáde dnešných korektne trápnych hororov toto bola príjemná spomienka nato že ono to ide aj bez toho. A že to zaručene vypálilo lepšie.

Past (2024)

Tak z môjho pohľadu vydarený akčný film s minimom nudných pasáži, tie nelogické kroky predovšetkým polície sú zapracované pomerne nenápadne aj niektoré kúsky Connora by síce stáli za zamyslenie ale celé to je vynahradené svižným dejom a tak človek prehliadne aj reklamu na dcéru aj upišťanú dcéru Connora. Mlčanie jahniat to zrovna nie je ale pre mňa jedno z najpríjemnejších prekvapení minimálne tohto leta.

Vrána (2024)

Napokon som pridal aj tretiu *, táto úloha predsa len Billovi vyšla o niečo lepšie, taký relatívne zbytočný remake ktorý mal zrejme osloviť mladšiu zdegeneráciu ktorá by sa na pôvodnú Vranu zrejme nikdy nepozrela.

Boy Kills World (2023)

Slabé 3*, úloha príliš Billovi nesadla, mne nesadol ani rozprávačský štýl a akcia ani "prekvapujúci" zvrat to úplne nezachránili, prišlo mi to ako balansovanie medzi Wickom a Bullet Train ale na jednej strane to bolo málo nápadité a na stranu druhu málo vtipné. V podstate objektívnych 62%.

Don't Turn Out the Lights (2023)

Fúha, totálne prekvapenie - v úvode biely rasisti z vidieka, potom promovaný afroamerický inžinier ktorému sa musí biela mladá tupá krava ospravedlniť že chodí na vysokú školu a ona si to nemyslela a okrem toho - nič čo by diváka zaujalo. Tak ale krachujúci režisér dotáciu na film dostal, rasistické podmienky s urážaním ľudí bielej farby pleti splnil a tak natočil sračku, ktorá zaujala paradoxne iba v úvode, keď sa chvíľami zdalo že by mohlo ísť o lacnú atrapu Wrong Turn či Posledného domu naľavo.