Big Mouth - Neklape to (2023) (epizoda)

Ty môj liberálny Zavláhu Akbar, ja mám chuť zahaliť všetky ženy a poslať ich na 40 dní do púšte bez vody...ako strašne nízky intelekt musí mať človek aby sa mu toto mohlo páčiť...

Big Mouth - Vypadni z mýho domu (2023) (epizoda)

Už už takmer normálna epizóda až prišla super pesnička na záver...takže milé pubertálne dievčatá, hľadajte si tupcov aby aj Vaše detičky boli tupé a Netflix mal viac predplatiteľov...

Big Mouth - Konec základky (2023) (epizoda)

Ten odkaz o tom ako si po základnej všetci myslia ako strašne budú spolu vychádzať naďalej a ako to trvá tak možno dva roky, najprv odpadnú najmenej obľúbený spolužiaci, neskôr zdravé jadro získa lepších kamarátov až nezostane takmer nikto. Ak sa seriál nesie v podobnom duchu je to predsa len znesiteľné.

Big Mouth - Na houbičkách (2023) (epizoda)

Hubičky, trip a - úplne nečakane - mafián z Ruska...doraziť tento garbage ľudí z liberálnej bubliny bude fakt náročné.

Finále: Útok na Wembley (2024)

Vydarený dokument, takmer objektívny v ktorom je 81 minút zobrazovaná neschopnosť predovšetkým organizátorov podujatia a následne aj ozaj ako podotkol Arsenal83 predovšetkým strašne slabá výstroj a vycvičenosť metropolitnej polície v Anglicku a v záverečnej minúte sa objaví titulok kde je vyzdvihnutá práca stewardov a aj polície že nakoniec finále všetci prežili. Pochopiteľne sa zapracuje na tom ako mladučký futbalisti potiahli Anglicko do finále ale keď zlyhali na celej čiare v penaltovom rozstrele už to nebolo o tom že ako mladý, takmer teenageri, ešte neboli dostatočne mentálne pripravený na takýto moment ale pretočí sa to na rasizmus, ktorý v komentároch pod rôznymi článkami určite bol ale celkovo sa to bralo ako zlé rozhodnutie poslať na penalty práve tak MLADÝCH hráčov. Liberálna bašta Netflix spomenie aj chlapca ktorý sa kedysi pomodlil aby Anglicko postúpilo a nevyšlo, nečakane nebol budhista, jehovista ani moslim ale katolík, aké prekvapenie. A potom spomenú že všetci žijeme vo svojej bubline. Nuž, Netflixáci určite. Záver o tom ako vyhral majstrovstvá o rok neskôr ženský anglický tím vo Wembley bol čerešničkou na liberálnej bubline, rekordná návšteva sledovala očakávaný titul bez akýchkoľvek výtržností, pretože na zápase boli iba fanúšikovia, nakoľko hooligans pravdepodobne ani netušili že sa nejaký ženský šampionát hrá...Koľká to diskriminácia zo strany hools voči ženám :-D .Ďalej treba povedať že za týmito incidentmi stoja poväčšine chuligáni ktorí často nechodia ani na zápasy tímov ktorým fandia a naozaj futbal využívajú iba ako zámienku pobiť sa. Na margo včerajších udalostí som zvedavý či vznikne dokument o tom anglický fanúšikovia spojili svoje sily s albáncami a napadli slovanských srbských, prevažne katolíckych, fanúšikov. Veľmi silno pochybujem, to je málo liberálne a vôbec to nezapadá do tej jedinej skutočnej bubliny ktorá existuje. Celkové spracovanie dokumentu, zábery, postrehy talianskeho fanúšika a ojedinelá možnosť povedať svoj názor zo strany hlavného usporiadateľa svoju kvalitu nepochybne má.

Mluv se mnou (2023)

Pomerne originálny nápad, spracované predovšetkým pre násťročných divákov ale v niektorých momentoch to toto béčko ťahalo aj na 5*, najmä Rileyho výkony občas príjemne prekvapili. Kvalita hororov v poslednej dobe dosť upadá a Talk to me bolo príjemným prekvapením, škoda že som mu nedal šancu v kine.

Medvídek Pú: Krev a med II (2024)

Dvojka zatiaľ oslovila divákov viac a musím povedať že je kvalitnejšia najmä čo sa dejovej línie týka, inak je to nadpriemerný retro slasher so svojskými hrdinami. Jednotka padla v retro kine na retro stoličkách a mala to aj vďaka tejto atmosfére za štyri *, na dvojku v kine nejako nevychádzal čas čo je možno trochu škoda ale tie 4* zopakujem aj teraz. Bez nejakých ďalších spojlerov skrátka potrebuje pozrieť sa na sériu trošku s nadhľadom a fanúšik béčkových hororov bude spokojný.

Manželé Stodolovi (2023)

Za výhodu určite považujem to že som príliš veľa dokumentov o tejto "vydarenej" dvojici nevidel a aj preto mi film celkom sadol, ale ten zvuk českých filmov sledovať na Netflixe s obyčajnou smart telkou je utrpenie, zhruba od polovice filmu aj s titulkami, aj keď ich nebolo treba využiť často boli chvíle keď pomohli, pretože Stodolovú nebolo vôbec rozumieť. Inak trochu unáhlený koniec ale celkovo veľmi slušne spracované, sklamanie asi iba pre tých ktorý videli dokumenty ktoré spomína napríklad Arsenal83.

Americký táta - Továrna na marihuanu (2019) (epizoda)

Škoda že to tak strašne nápadne pripomínalo epizódu keď Peter Griffin vyhral súťaž vyhlásenú jeho obľúbeným pivovarom, aj keď sa tvorcovia odviazali trochu iným smerom mne to skrátka do konceptu tohto seriálu akosi nesadlo.

Americký táta - Televize (2019) (epizoda)

Chvíľku som dúfal že s obrazovky vybehne Samantha v štýle filmu Kruh, ale ani takto to nebolo zlé.