aliajas

okres Žilina

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 24.6.2018  02:48
    Amazonka (TV seriál) (1999)

Je veľká škoda, že toto skončilo prvou sériou a vlastne sa nič nevyriešilo... Neviem, či by ma to bavilo ešte aj dnes, no vtedy sme s napätím čakali na každú ďalšiu časť.

• 29.7.2011  21:36
    Armageddon (1998)

Asi to nebolo myslené ako komédia, ale pri pôvodnom českom dabingu som sa aj nasmiala. Ale potom som vydela predabovanú verziu... a vážne uvažujem: "Komu preskočilo?" Takto zničiť dokonalí zážitok...

• 2.3.2009  18:19
    Cobra (TV seriál) (1993)

Už ani neviem, za čo, ale svojho času sa mi to páčilo. Alebo iba Michael? :-p

• 19.11.2007  10:22
    Code Name: Eternity (TV seriál) (1999)

Etaniel prišiel na našu planétu, aby ju zachránil. Zničiť sa ju plánuje Benning. Len tak mimochodom, obaja sú mimozemšťania a pochádzajú z dosť nehostinnej planéty. Keď Etaniel pristane - a to dosť nepríjemným spôsobom (ako inak, že), dostane sa na psychiatriu, kde sa oňho začne starať doktorka Laura. Tá mu, vďaka niektorým maličkostiam nakoniec uverí, že je niečo ako IT a rozhodne sa mu pomôcť. No a tak spoločne, viac či menej úspešne bojujú proti Benningovi a jeho ľuďom a snažia sa zachrániť našu planétu pred zničením. A ako to už v podobných seriáloch býva, úspešne odolávajú vzájomnej príťažlivosti, potvory. Seriál končí... Nekončí. Posledná časť totiž necháva len na našej optimistickej či naopak pesimistickej povahe rozhodnúť, či sme prežili.

• 10.11.2013  23:54
    Croodsovi (2013)

Nie som moc na rozprávky, ale upútavka na túto ma niečím zaujala. A teraz ľutujem, že som ju nevidela v 3D. Na začiatku tá scénka ako vystrihnutá z Twilighu je len slabým odvarom toho, čo nasleduje. Neuveriteľne sa mi páči to spracovanie, obzvlášť výrazy tvárý. Hlavne Ľudo je podarený, :-p Tvorcovia tiež úžasne vykreslili žiarlivosť otca, keď sa o jeho staršiu dcéru Íp ( neviem, ako sa to píše, ale u nás sa volá tak ) začal uchádzať Ľudo a ona jeho náklonnosť opätovala. Bola to sranda a zároveň to bolo milé. Pre mňa je to jedna z najlepších rozprávok a zaslúžila by si aj desať bodou. Alebo aj viac.

• 21.6.2009  00:28
    Destilando amor (TV seriál) (2007)

A pozor!!! toto nie je len o tom, že je to telenovela, pretože som už zažila aj zaujímavú telenovelu. tu je problém v niečom úplne inom. Ak ste videli Palomu - a ja som sa tomu v našej domácnosti nemohla tak úplne vyhnúť - tak sledovaním tejto telenoveli si len doslova zopakujete jej dej. Videla som len pár scénok , no aj toľko stačilo na to, aby som zistila, že jedinou zmenou sú iný herci a produkt, ktorý pestujú. Zbytočné plítvanie materiálu. To by už fakt bolo také náročné zmeniť aspoň niečo?

• 24.6.2018  02:07

Tento seriál si pamätám, hoci keď teraz pozerám tie fotky, uvedomujem si, že to už bolo skutočne dávno. Samozrejme ako správne dievča (vtedy) v pubertálnom veku ma najviac zaujala romantická línia seriálu. Pamätám si dokonca niekoľko scén. Napríklad tú, keď sa syn rodiny pred sestrou preriekne, že aj on sa možno raz ožení... A na opustenom ostrove bola len jediná vhodná kandidátka. Tak či tak, na tú dobu do bol skvelý seriál. Škoda, že dnes sa už také nevyrábajú a hlavne nevysielajú.

• 1.12.2008  20:23
    Dokonalý pár (TV film) (2004)

Klasická romanca, nevidela som to síce od začiatku a pri trápnych scénach zvyknem utekať z miestnosti, ale keď vezmem do úvahy, že romance všeobecne veľmi nemusím, tak to bolo fajn.

• 24.6.2018  02:29
    Elly & Jools (TV seriál) (1988)

Jools sa so svojimi rodičmi prisťahoval do nového domu. Už od prvej chvíle mal ale pocit, že tam nie sú sami. A veruže nie sú - je tam s nimi aj duch dievčaťa, ktoré zomrelo neprirodzenou smrťou. Je to Elly, ktorá sa najradšej hojdá na hojdačke na záhrade...

• 19.6.2007  12:49
    Equilibrium (2002)

Á, konečne prichádzame k mojej obľúbenej téme. tvrdý chlap v pozícii malého, vystrašeného chlapčeka. Tvrdý chlap žil v presvedčení, že všetko je čierne, alebo biele. A zrazu sa v ňom objavili city. Ako v puberte. Mal strach, ale bolo to aj vzrušujúce. A otváralo to mnoho otázok.Aké to je cítiť? Prečo sú všetci tí ľudia ochotný toľko riskovať? Načo zbierajú všetky tie nepotrebné veci? Prečo sa potrebujú inak obliekať? Počúvať hudbu? Človek je tvor zvedavý obzvlášť malé deti, ktoré ešte nemajú taký pud sebazáchovy. a podobne je na tom aj náš hrdina. Len s ťažkosťami ovláda svoje city a emócie, pretože sa to nikdy neučil. Zároveň si však uvedomuje nebezpečenstvo, ktoré z toho vyplýva. Jeho prebúdzajúce sa city k žene - niečo, čo ešte nikdy necítil a teraz to preciťuje o to intenzívnejšie. Tiež tá scénka so psíkom bola milá a vtipná zároveň. A gól na záver - ten úsmev jeho synátora po tom výbuchu. Výťazstvo škodoradosti!

• 27.6.2009  00:38

Musím dať 3, pretože hoci mám rada túto sériu filmov, tento z nich bol najhorší. Výhodou tejto série filmov je vtip, hoci to nie je komédia. A tiež sa mi páči Noah. Žiaden typický nadupaný hrdina, ktorý všetko zvládne bez pomoci a ľavou zadnou. ba práve naopak, k úspechu potrebuje pomoc ženy!!! To sa často nevidí, rozhodne bod k dobru, xi xi xi Ale konkrétne tento... ééé

• 2.7.2007  11:37

Bolo to super! Nazvala by som to paródiou, ale nie tým trápnym spôsobom ako mnohé iné. Celkovo som sa dosť nasmiala a na konci nás napadlo, či to nemá aj ďalšiu časť, bo by sme si ju radi pozreli.Fajné hlášky a miestami sa človek skoro až zamyslí nad dôležitosťou vzdelávania... ale len skoro.

• 3.7.2007  14:18
    Frekvence (2000)

Skvelé! Bazíruje na detailoch typu čo by bolo, keby. Stačí zmeniť maličkosť a ovplyvní to celú budúcnosť. Keď sa nad tým človek zamyslí - čo by bolo, keby som ten autobus zmeškala - nezmeškala, čo také by sa zmenilo!? Nič! Pri tomto filme však máte pocit, že svoju budúcnosť môžete ovplyvniť už aj tým, čo zjete na raňajky. Je to fajné! Tak dávam päť.

• 24.6.2008  20:39
    Ghost Rider (2007)

Priemerný film - rovnaký ako mhoho iných. Ak máte radi filmy tohoto žánru, tak sa zabavíte, a dokonca tu nájdete aj jednu hlbšiu myšlienku - má človek právo na druhú šancu? Odpoveď? Má, ale tá je poznačená minulosťou. A, na rozdiel od väčšiny hrdinov, totožnosť tohto bude odhalená a celý svet sa dozvie, kto je ten tajomný ochranca. Toď všio.

• 8.11.2008  17:24
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Pripúšťam, teraz by ma to už nikto neprinutil pozerať, ale svojho času som sa na tom rada zasmiala. A úplne najradšej sme doma mali Luka - ten však neskôr už nebol taký vtipný a niekedy vtedy som to prestala pozerať aj ja. Ale ten suchý humor je skvelí, aj ja by som chcela byť taká pohotová (áno,uvedomujem si, že to sú scénaristi a nie reál, ale bolo by to fajn)!

• 24.7.2007  12:13

Vraj temné... No, bolo tam trochu málo slnka, toť všio, Biohužiaľ. A nie len z pohľadu dospelého, ale aj mojej 9 ročnej netere. Bola som zvedavá, ako scénaristi premenia takú dlhú knihu na taký krátky film, ale myslím, že to urobili dobre. To najdôležitejšie bolo zachované, aj divák, ktorý nečítal knihu si ľahko všimne duševný vývoj jednotlivých postáv. Páčilo sa mi vykreslenie Jenny, ale skvelá bola predstaviteľka Lunny. A ružová dáma, kotrá z diaľky pôsobý ako príjemná stará dáma, ale z blízka rýchlo pochopíte, že to tak nieje. Na čo tam bola Cho netuším, veď by sme prišli len o jeden bozk, na ktorý si v budúcom diele už nikto ani nespomenie (nuž čo, chcela som ho dať dokopy s Hermionov, ale jeho nová priateľka sa mi páči tiež... viď 6. diel). To už sa mohli viac zamerať na Rona a Hermionu, alebo čokoľvek iné. Jediné, čo ma naozaj sklamalo bolo zobrazenie brata obra. To bolo také viditeľne umelé, až to bolo hrozné. Teda obor bol zlatý, ale nie v hranom filme!!! A Harryho výkon na konci bol tiež ceľkom fajn. Nateraz všetko.

• 29.7.2011  21:09

Bolo to super... Ale z 3D by sa dalo vydolovať viac. Najviac vo mne rezonuje chvíľa, keď sa Voldemort rozpadával... a následná scéna na moste nad priepasťou. Ale to je na 3D málo. Hold, sme ešte len na začiatku... Ale na druhej strane, priznám sa, že prečítať poslednú knihu mi dalo zabrať - prišla mi nudná. Pri tomto filme som sa nenudila!

• 29.5.2007  12:24
    Hotel Rwanda (2004)

Hneď, ako som sa o tom filme dozvedela, chcela som ho vidieť. A neoľutovala som to. Hoci je to už dávno, isté veci si pamätám dodnes. Je to jeden z tých filmov, pri ktorých si poviete - ešte že žijem tam, kde žijem. Tiež vás určite napadne - Ako by som sa zachoval ja? A určite budete mať na chvíľu chuť urobiť nejaký dobrý skutok. Škoda len, že táto túžba nevydrží večne. To by bol svet hneď o niečo krajší.

• 3.10.2009  20:05
    Internát (TV seriál) (2007)

Perfektný seriál, ale do 5 mu chýba jedno - niekedy máte pocit, že za síce stále niečo deje, ale nie je to nič podstatné a ak by ste to nevideli, ani by vám to nechýbalo. Len pár záhadných pohľadov do prázdna, náznakov niečoho tajomného... Len sa bojím, aby to, podobne ako mnoho iných podobných seriálov, neskončilo niekde v prostriedku bez skutočného vyriešenia.

• 10.2.2009  20:58
    Kelly (TV seriál) (1991)

To bolo o tom psovi, že? Vtedy sa mi to páčilo, taký Austrálsky Rex pre mládež...

• 26.12.2008  04:09
    Knight Rider (TV seriál) (1982)

Svojho času určite fajn, ale v súčastnosti by ma už nikto neprinútil sa na to pozerať.

• 26.12.2008  04:11
    Knight Rider tým (TV seriál) (1997)

Priemer, v ničom nevynikal. Jeho predchodca bol vo svojom čase možno super, nové spracovanie ho však v ničom neprevíšilo. Zvlášť ak uvážime, kedy bolo natočené.

• 11.11.2013  00:15

Videla som raz a možno by som mala pozrieť ešte raz. Celý príbeh mi pripomína zmesku filmov pre dospelých. Je tam jeden hlavný hrdina - chladný a profesionálny, ktorý celý život platonicky miluje kráľovnú. Až kým ju nestratí. Druhý hlavný hrdina je mladý chalan, síce odvážny, ale sotva odrastený z puberty a rozhodnutý vzoprieť sa vzorom a všetkým dokázať, aký je úžasný. Mno a hlavná hrdinka sa rozhodla vykašľať sa na svojho otca, ktorý ju kedysi opustil a keď zrazu príde na to, že mal celý čas pravdu, prebudí sa v nej duch spravodlivosti a rozhodne sa mu odpustiť. A naozaj nechápem ten koniec. Ja teda chápem, že filmy pre dospelých by mali končiť romanticky, ako že zlo skončilo a dobro má navrch, načo tam trepali tú romantickú zapletku medzi hlavnými hrdinami, keď na konci má ona meter päťdesiat a on jeden a pol centimetra? Ale inak v pohode. Nakreslené je to krásne príbej dokáže svojim spôsobom zaujať.

• 19.6.2007  12:32

Svojho času som na tento film písala prácu na hodinách rodinnej vychovy. Až neskôr som zuistila, že sa hodil . za mojej neprítomnosti sme totiž preberali tému: Ako rodičia ovplivňujú deti. V tomto filme bol tým zlím práve otec, ktorý bol jediným skutočným rasistom, čiastočne ovplivneným zatrpknutosťou a vlastným neúspechom. A spôsob jeho smrti, spojený so žiaľom nad stratou otca, hnevom a rozbúrenými hormónmi v puberte spôsobili, že jeho starší syn sa stal tým, čím bol. Dôkazom čoho ej aj fakt, že svojho černošského profesora si vážil aj napriek farbe jeho pleti či názorovým rozdielom. A ako jediný mužský vzor sa stal pre mladšieho brata doslova hrdinom. Scénky, ako sa "spriateľuje" s mladým optimistickým černochom je možno trochu romantická, ale dobre. Veď doteraz videl všetko len z jednej strany a au úž postupne začal zisťovať, že všetko nie je také ružové, akosa mu spočiatku zdalo. Zistil, že jeho priatelia sa mu dokážu rovnako otočiť chrbtom a že doklážu byť rovnako dvojtvárny, ako každý iný a že aj černoch môže byť slušným človekom, stačí mu dať šancu. Čo sa jeho brata týka, opäť sa ukazuje, že za všetkým sa skrýva obdiv k bratovi a spomienky na otca, nie skutočné presvedčenie. To si napokon uvedomí aj sám, keď kôli eseji spomína, ako sa to všetko začalo. A záver filmu? Jednoduch poukazuje na známi fakt z fyziky a to že každá akcia vyvoláva reakciu. A teda aj nenávisť vyvoláva nenávisť.

• 3.6.2009  00:21
    Kung Fu: Legenda pokračuje (TV seriál) (1993)

Hi, a ja to mala rada. Netvrdím, že všetky časti boli úžasné, ale ako celok to bolo celkom fajn. Ale rada som mala napríklad aj toho chlapíka, čo stále nocil okuliare, len si už celkom nespomeniem na prezývku. a najradšej som mala tie časti, keď sa aj Peter prejavil nejaké tie svoje kung - fu duchovné schopnosti...

• 10.2.2009  21:33

"... zúbky..." Tak na to nikdy nezabudneme. To slovo získalo vďaka tomuto filmu úplne nový význam.

• 29.7.2011  21:45

Nemám rada komédie. Naozaj nemám. A keď som videla upútavku na toto... Nie. Ani za nič. Ale nakoniec - ani neviem ako - som sa pristihla, že sa na to nie len pozerám, ale dokonca sa aj perfektne bavím. A ako sa následne ukázalo, nebola som jediná, ktorá mala rovnaký názor. Takže - nič nejesť a nič nepiť!!! A poriadne si to užite! :-p

• 1.7.2009  00:58
    Maurice (1987)

Len dve veci. Nechápem, prečo je Huge na obale, keď on vôbec nie je hlavná postava a za druhe, ten koniec. Niečo v štíle: A boli šťastný, až kým... Až kým im na to neprišli? Koniec by mohol byť prepracovanejší, rovnako ako aj niekoľko ďalších scén, ale inak fajn. ( Pripúšťam, že pri podobných filmoch som náročnejšia, než pri akčných, pretože ma musia zaujať dejom, aby som ich neprepla. )

• 21.6.2009  00:20

McBride je jednoducho pohodový film. Neočakávajte nebezpečné naháňačky, bytky a hromady vystrieľanej munície, pretože budete sklamaný. Ale ak si chcete oddýchnuť pri jednoduchej kriminálke na spôsob Matlocka, tak ste na správnom mieste. A možno sa občas aj zasmejete.

• 24.6.2008  22:59
    Mechanik (2004)

Pripúšťam, nevidela som koniec (zaspala som únavou), za to som videla, kam až zašiel Christian Bale v snahe urobiť svoju postavu hodnovernou. A nech je ako chce, skutočne sa mu to podarilo. A už aj samotný fakt, že si ho kto pozrel až do samého konca (relatívne do konca svojích síl), hoci neobsahoval žiadne hlboké posolstvo či spŕšku akčných scén... Jednoducho niečím zaujal. Všetci sme až do konca čakali, čo sa z toho nakoniec vyvinie. Že nič? Tak nech, ale vydržali sme, takže to asi nebolo až také zlé. Až na pohľad na vychudnutého Christiana. Chlapče, už nikdy to nerob!

<< předchozí 1 2 3