International (2009)

Priserne natahovany film ktery timto ziskava dost na nude.

Street Fighter: Legenda z Hong Kongu (2009)

Film se snazi tezit ze znamosti hry Street fighter. Bohuzel s touto hrou az na nektera jmena to nema nic spolecneho. Proste akcni film s nekolika souboji. Jinak se na to nahlizet neda. Dejova linie nema z ceho tezit takze zustava pouze u tech souboju. Ale kdo ma rad tento styl filmu a nekouka na to jako na hru jiste se potesi, bojove sceny jsou celkem dobre natocene.

Dragonlance: Draci podzimního soumraku (2008)

Kdysi davno jsem cetl zakaldni trilogii ze ktere tento film vychazi. Za sebe musim rict ze film se snazi drzet predlohy, je dobre naanimovany a nemusite koukat na 3 dily. Knihy byly pomerne hodne strankove, takze pokud by chteli nacpat do filmu vse co bylo v knizkach museli by tomu udelat take min. tri dily. Pro fandy fantasy rozhodne stoji za to na to kouknout. (mimochodem saga pokracuje dal, jestlipak se nam i zde objevi dalsi filmy?)

Zvonilka (2008)

Film ladeny vylozene pro mensi publikum. Film verne kopiruje kreslenou predlohu kterou muzete zakoupit na stankuj. Vyborne nakreslene, vynikajici vtipy kdy se maly divak bude smat, lehce stravitelny pribeh s dobrym koncem. Jsem zvedavy zda vyjdou i iostatni vily zfilmovane. Deti se jiste podivaji jeste jednou a dospely divak se take nudit nebude ( pokud jenom trochu holduje kreslenym filmum ).

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Film je sama akce. Pokud jste priznivci mutantu rozhodne nebudete zklamani. Jen by mohl byt film trosku kratsi. Ke konci i kdyz se neustale bojuje sem se zacinal mirne nudit. Zvlast kdyz na boje vybirali extremni mista, ale co taky jineho cekat od Marvelloske predlohy ze? Urcite doporucuji shlednou dle meho zdarilíu adaptaci komiksu.

Saturn 3 (1980)

Vyslo v posetce od vydavatelstvi MIDO. Neodolal jsem a zkouknul to. Dle obalu tento film mel byt podobny Vetrelci a vyjit rok po nem. Film rozohodne neni spatny. Jen je videt ze je starsiho razu (triky) a dej obstaravaji 3 herci kteri behaji po chodbach. A samozrejme nechybi typicke kamery typu zaber oci a strnula tvar nahanejici hruzu. Nebo tzv. prisne pohledy. V kazdem pripade bohuzel se to vetrelci rozhodne rovnat nemuze ani atmosferou ani nicim jinym. Proste (ani se neda rict zly) robot honi 2 lidi po zakaldne (prvniho zabije aby se ukazalo ceho je schopen) a vyhyba se vsem pastim prtooze je prece robot. Imho robota skladaji asi pulku filmu.Takze kdo mate chut zhlednete film, ale rozhodne necekte akcni rezbu s pocitocavymi triky nebo uzasnou hudbou.

Babylon 5: Volání do zbraně (1999) (TV film)

Skoda jen ze nevime jak to dopadlo. Prece jenom je to pilot k dalsimu serialu Babylon 5 Crusade ktery ma pouze 13 epizod z 22dvou a je nedotoceny. Ale je fakt ze i kdyz je konec otevreny nijak to neubira na koukatelnosti filmu. Podminka je ale aby divak videl Babylon 5 serial, jinak pravdepodobne nepochopi z ceho dej vychazi a na co narazi. Efekty i hudba byly evidentne nic extra, ovsem prijemna tecka za serialem.

Kull dobyvatel (1997)

Po prispevcich tady jsem se skoro obaval si to pustit. Ale film me prijemne prekvapil. Necekal jsem od nej nic. Ovsem pribeh mel napln a byl spadny. Skoro jako bych cetl Howarda. Jasne nei to Barbar conan. No a? Kevin se snazil zahrat svou roli a celkem se mu to povedlo. Musim rict ze mnohem tragicteji vypadal kdyz hral napr. Kracejici skala. To je to same jako kdyz Arnold se pokousel natacet komedie. Nektere souboje mohly byt trochu mene rozmachle (myslim pohyby pri nich), ale bohuzel Sorbo je asi uz holt ovlivneny Herculem kde se to ceka. Triky se mi libily a priserky byly fajn. Hlavne posledni demonek byl naprosto uzasny. Takze film hodnotim kladne, prijemne jsem si u nej odpocinul, kulisy nebyly az tak strasne, hudba se mi libila, zapadla. Co vic od fantasy chtit? Nezapomente ze je to prsote fantasy film, takze to nemuzete hodnotit jako koemdii. Navic prsote nemohou vsechny filmy vypadat jako pan prstenu, potom by jste zase rikali ze chcete neco lepsiho, i kdyz by jste nevedeli co. Film doporucuji jako oddechovku na pokoukani. Nebo si vemte knizku a poctete si fantasii se meze nekladou... ze.

Pohádky na dobrou noc (2008)

Film me nezklamal. Vyborny na odreagovani, bavil jsem se. Vtipne grimasy morcete s vypoulenymi ocima. Co chtit od komedie vic? Film ma spad a nezustava an jednom bode. Trochu pokulhava jenom konec, ale co uz nic neni dokonale.

Zpátky na frontě (2008)

Ruskemu kinematografu se podarilo natocit velmy slusny film. Neni se za co stydet, pribeh je rozvijejici a postupne si v nem ctyri kluci uvedomuji to co by meli znat ze skolnich lavic. To cemu se smali a delali si z toho legraci a to je z historie a 2 svetove valky. Z hrdinych vojaku kteri v ni padli a obetovali tak sve zivoty aby oni mohli zit tak jak ziji dnes. I okolni zpracovani jako je kamera, efekty a kostymi jsou na urovni. Necekal jsem od ruskeho filmu nic prevratneho, spise naopak, vetsinou z jejich rozpoctem, ale bitvami vybuchy a rychlym spadem se to ve filmu jenom hemzi. Dokonce nasadili i tanky a dela. Film neni filozoficky takze cekejte rychlou akcni rezbu s malou trochou filozofickeho podtextu. Doporucuji.