Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

I kdyz ze zacatku film pusobil jako nezmerna blbost, tak po par minutach jsem se zacal velmi dobre bavit. Necekejte zadne prilis hluboke myslenky ale prazdnou jednoduchou zabavu cely film. S narazkami na Izraelce a Palestince. Ve filmu se povedlo velmi vtipne zkombinovat tyto dva narody do pro me vtipnych narazek a a z na konec (jak take jinak skoncit) kdy samozrejme byl klasicky americky happy end a spousta oslavnych reci o svobode a amaerice byl film spadny a hodina a pul mi utekla velmi rychle. Pokud jste tedy priznivci komedii, ktere nebmusi byt az nechutne rozhodne se na film podivejte.

Temný rytíř (2008)

Film byl vylozene natahnuty. Klasicka uhozena gansterka splacnuta s James Bondem a pokud to srovnam se starsim Batmanem a Joker ktery byl vice laden jako pohadka, tak vyhrava jednoznacne starsi. Dej a vubec film mi prisel skoro az nudny a rozohdne by mi stacilo mnohem mene minut, nez porad dokola opakujici se honicky bez jakehokoliv zaveru. Rozhodne jsem cekal vid. Ovsem jeden klad jsem nasel, a byl tim mistrne zahrana role Jokera. Vynikajici herecky vykon, silenstvi a posedlost byla v jeho podani velmi uveritelna.

Star Wars: Klonové války (2008)

Kdybych nebyl sklanim priznivcem hvezdnych valek a nemel rad animovany film rekl bych ze jsem se neskutecne nudil a zapletka byla umele natahnuta ( ze by dosel napad ? ). Sice spousta bitev ale tak nejak bez stavy. Ale i tak hodnotim jako prumer, prece jenom film fanouskum se libit bude.

VALL-I (2008)

Opět vynikajici film od pixaru. Sice to nema moc dialogu a ani film nevynika az tak novym napadem. Ale zpracovani predstavy je vyborne, animace jsou take velmi hezke a robot ac je okopirovane cislo 5 je velmi vtipny ani nemusi mluvit. Take doporucuji prekousat zaverecne ittulky, je tam dopovezen pribeh. Celkove musim rict ze Pixar nezklamal a mohou na to jit i deti.

Ledová planeta (2004) odpad!

Ac mam herce Dolpha Lungrena rad, tak tento snimek byl fakt priserny. Behem filmu jsem nekolikrate chtel film vypnout. Priserne herecke vykony, mizerna hudba a i kdyz puvodne meli naslapnuto na zajimavy pribeh tak to co z nej udelali vc. sladakoveho konce bylo teda opravdu odstrasujici! Pokud mate hodinu a pul co delat neztracejte tuto hodinu zivota koukanim na tento film!

Krotitelé duchů II (1989)

Stejne jako u jedničky jsem se velmi dobře bavil. Navíc tím že přibraly do party dalšího to má zase štávu a pochodující socha svobody mi utkvěla v paměti dodnes. Velmi povedený film, zvlášt na svou dobu.

Galaxy Quest (1999)

Rozhodně doporučuji zkouknout film v originálním znění. Mimozemštané mají skvělou řeč.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007) odpad!

Film se topí ve tmě. Na pozadí běhají stíny představující herce. Naivita Šerifa je taky zarážející. Navíc scény z nemocnice které asi měly zvýšit atmosféru mě naprosto dostaly z děje znechucením kdy kolem novorozenců prochází vetřelec a samozřejmě poté ukážou že byly "použity" pro nové vetřelce. Stejně tak z celé nemocnice napadl rodičky, proč jenom toto oddělení ? Také neznalost nebo záměrná ignorace charakteristiky postav Vetřelce jfilmu nepřidá. První díl se mi líbil, ale tohle bych neřekl že je aspoň céčkový film, šel bych rovnou do nějakého Z.

Království (2007)

Takove to klise, policiste zcizi zeme prijedou vysetrovat a jejich puvodni pruvodce se s nimi dobre skamaradi. Spolecne potom vysetri zlocin. Meni se jenom misto a cas. Tady napriklad vysetruji v saudske Arabii a pouziji aktualni tema terrorismus. Kdyz odhlednu od akcni sceny, musim rict ze polovinu filmu se nic nedeje a dej je dost rozvlacny. Potom americani dostanou sanci a zazari jako hvezdy a behem 15 min maji vse vysetrene v te "odporne cizi zemi". Asi nejlepsi je na filmu konec, kdy nazorne ukazi ze smysleni lidi je v podstate stejne a meni se jenom cile viz. veta "Vsechny je zabijeme". Mozna se nam scenariste snazi i rict ze by lide meli odhlednou od zazitych konvenci a vykorenit celou rodinu, celou bunku, ale plati to na obe strany. Jinak prestrelky ve filmu byly dobre udelane tak ode me par hvezdicek dostal.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Pokud mate zbytecnou hodinu a pul casu tak se na to podivejte. Mozna ze film je koncipovan jako pocta, ale to co z nej vyslo, tomu se nejde nez smat. Sam se nemohu moc divat na horrory, protoze sem dost lekavy. Tady se neni ceho leknout, dej je naprosto predvidatelny a na konci filmu si divak musi rict: Kdzy nevim co tocit tak reknu ze je to pocta a na film vic nez mizerne kvality lidi budou chodit a obdivovat ho. Triky jsou jako umyslne spatne udelany, povahy a tzv. narazky jsou jako sesmoleny ze starych scenaru, proste na dnesni dobu vicemene odflaknuta prace. a aby se nemuselo delat vic dame tomu cejch pocta starym horrovym filmum. A pritom tito panove se mohli aspon trochu snazit. Muj verdikt, priserna blbost a clovek se mseje vylozene jenom sobe ze na to kouka.