Carthorias

Adam Pažourek

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 19.7.2010  03:57

Že by tohle byl opravdu TEN nejhorší film? Nejprve jsem si to nemyslel, ale když jsem nad tím chvilku zauvažoval, došlo mi že nejhorší film není ten který nesnášíte, nebo u kterého je vám fyzicky špatně, protože ten ve vás aspoň dokáže vyvolat emoce. Právě naopak, nejhorší je něco, co je tak nudné, že se u toho vrtíte v křesle, díváte se na hodinky každých pět minut a neustále nadáváte na to, jak se čas vleče. Některé filmy od Olmera (Dagmara, Playgirls) jsou trapné až hanba, právem jsou jednou z nejhorších věcí co jsem kdy viděl, takový The Room je klenot odpadu, americké buranoviny typu Pán převleků, nebo abstraktní spektákly jako Tetsuo jsou všechny svým způsobem na facku, ale každý z těch filmů má aspoň dějovou linii, postavy, střih, zvuk a kameru. Tenhle chomáček rektálních chloupků nemá žádný z těchto atributů, a ač je to k nevíře, je při své délce 74 minut snad nejdelším filmem, který jsem kdy viděl a jediným filmem který jsem kdy nebyl schopen dokoukat (a to jsem zvládl např. 120 dní sodomy, human centipede, srpski film a pink flamingos). Vzdal jsem to někde u tančících sektistek či co to mělo být, neboť docela vážně hrazilo že si vrazím pohrabáč do oka abych tyhle muka měl za sebou. Nejhorší film co jsem kdy viděl, naprosté zlo, teror a utrpení a doufám že už nikdy nic horšího neuvidím.

• 21.11.2010  16:53

20 000 tváří za tři minuty! Kam se na to hrabe Pán prstenů a WETA, to se nedá srovnat.

• 24.2.2013  14:00

Hlavním problémem filmu je podle mě ledová královna Jessica Chastain. Nemohl jsem se s ní ani na vteřinu ztotožnit, vcítit se do ní, nebo jí aspoň fandit, což je u filmu, kde je prakticky jedinou trojrozměrnou postavou docela problém. Hraní s absencí emocí, nebo výrazu může fungovat, viz například Sheldon Cooper, Sylar z Heroes, Spock, Dexter. Ve všech těchto případech musí být ale výraz něčím nahrazen, například zajímavou osobností, nebo dialogem. V případech, že nějaká z těchto postav vybočí ze svého nulového projevu, dostáváme mimořádně silné momenty. V tomto případě dostáváme kamennou pannu, která dokáže tak maximálně unudit k smrti. Její vybočující moment potom působí vyloženě směšně (I´m the motherfucker who found this place, sir). Nominace na Oscara je pro mě záhadou, možná je to kvůli "kontroverzi" kolem snímku. Dalším problémem je délka filmu a nedostatek materiálu který by ho vyplnil, některé scény jsou neúnosně roztahané (například příjezd doktora). Jessica to neutáhne a vedlejší postavy jsou buď ploché s nedostatkem prostoru (Mark Strong), nebo napůl karikatury (Seal Team). Suchopárná vážnost s jakou je film pojat už je pouze třešnička na dortu.

• 17.3.2014  11:08

Nelze než neporovnat s testosteronem a svaly nabitou jedničkou, nejenom proto že se to odehrává ve stejnou dobu. Jsou tu dva hlavní rozdíly, které mění charakter filmu, jeden k dobrému a jeden ke špatnému. Nejdřív to horší. Tam, kde Leonidas vypadá jako kdyby vykradl šatnu východoněmeckých koulařek, působí Themistokles jako sice namakaný, ale přece jenom normální chlápek. A moc tomu ani nepomáhají jeho demokratické projevy jako vystrizene z Mr. Smith goes to Washington. Což sice trochu pomáhá zcivilnit vyprávění, ale jako celek to nefunguje, hlavní hrdina je takovej měkkota. U 300 chci vidět akci, akci a zase akci, ne frajery v modrých plinkach co po sobě hazou pergamenem (a to mam jinak politický dramata moc rád, House of Cards FTW). Na druhou stranu se dostáváme na druhý břeh, a to jak doslovně, tak přeneseně. Ženská!! V 300! A co je na tom nejlepší, dává všem chlapům na prdel jako můj taťka, když jsem si jako malej spletl videorekordér a toustovač. Dvě slova: Eva Green. Vlastnoručně pro mě definovala pojem sexy bitch. Její Artemisia je prostě bohyně. Žena, která krvácí častěji než jednou za měsíc, s uhrančivým pohledem, dvěma velkýma šťavnatýma přednostma (myslím tím samozřejmě její duši a osobnost) a plamenným temperamentem, který by zahanbil i Hefaista. Prostě válečný vůdce s mečem i pochvou. Hlavně kvůli ní dávám čtyři hvězdy, Themistokles a jeho Blue man group by bez ní byli jako kachna bez piva.

• 21.1.2015  11:37

Ne, ne, ne. Vsechno spatne. Liam Neeson se sice snazi, ale film ma v sobe min napeti nez rozvodna sit Burkiny Faso. Kdyz mu naprosto zamenitelnej zaporak zapichne (prekvapive stale provozuschopnou) Famke Janssen, roztoci se tak maximalne vase panenky z nechutne nasnimanych honicek typu ruska kamera ve svycarske pracce. Cerecka je porad ta stejna nana z jednicky, akorat je zde tentokrat naprosto zbytecne. To stejne by se dalo rict o Forrestovi, kterej nejenomze neni schopnej ubehnout ani od kobliharny na stanici, ale hlavne sefuje bande neslutecne arogantnich a nesympatickych kretenu, kteri sem asi byli poslani po tom co jim dal na prdel Rambo. Dobra polovina filmu by se dala vyhodit a zbytek by potreboval minimalne prelestit. Liama je mi lito, Megaton by mel nasledovat ve stopach Megatrona a nechat se vystrelit do kosmu zaverecny shrnuti: Jedinej film u kteryho jsem v kine usnul, a to mam za sebou spoustu kontemplativnich artovych festackych skopicin

• 13.1.2010  15:14
    Agent v sukni (2000)

V upoutávce na TV Nova je k tomuhle filmu použita písnička od Black Eyed Peas - Let´s Get Retarded. Musím uznat, že se k tomuto snímku výborně hodí.

• 29.4.2011  14:36

Epická výprava do nitra Jižní Ameriky i lidské psychiky. Ten film má takovou zvláštní atmosféru, působící jakoby omamně, až psychedelicky. V kombinaci se zvláštní kontrastem německého jazyka a tropické džungle, spolu s všudypřítomným napětím z indiánů skrývajících se lépe než celý Vietkong a samozřejmě také s hypnotizující hlavou Klause Kinského (ještě navíc s úžasně archaickou čepicí na hlavě) to dokáže spolehlivě odpálit většinu vašich nervových buněk, až jenom přiblble čumíte a snažíte se vnímat. Není to pro každého, a není to lehké pokoukání, ale stojí to za to.

• 31.12.2010  16:15

Dávám hvězdu čistě kvůli tomu, aby film s Angelinou neměl stejné hodnocení jako Jak ukrást Dagmaru

• 20.2.2010  22:02

Spolu se survivorem nejlepší reality show vůbec, přičemž řada s hipíkama bezkonkurenčně vede.

• 10.12.2009  01:06

Nelíbila se mi šablonovitost postav, ale u všech postav byl poznat pozoruhodný vývoj, co pět minut jsem fandil někomu jinému, což se mně ještě nikdy nestalo

• 20.2.2010  22:00
    Americký táta (TV seriál) (2005)

plagiarismo di plagiarismo

• 5.8.2018  20:51

Průměrná Jenny Agutter a David Naughton, herec s charismatem mokré houby, horko těžko utáhnou tuhle hororovo-komedickou slátaninu. Nejlepší scény byly s nemrtvými oběťmi útoků a pak samozřejmě scény přeměny ve vlkodlaka, o kterých zde všichni básní. Škoda, že ze začátku musíte protrpět asi půlhodinovou mezihru v Londýnské nemocnici, která si nudou nezadá s Nemocnicí na Kraji Města (a to možná ještě Dietlovi křivdím).

• 30.12.2010  19:13

Geniální, nesmyslné, absurdní, směšné, tragické, plné násilí, krve, sexu, nepochopitelné a geniální. Surrealismus to já můžu.

• 25.1.2010  18:59

Dokument sám o sobě asi není nejhorší, ale to že jsem se na něho díval na gymplu během výtvarky, kterou jsem nesnášel - měli jsme takovýho libovýho pseudoumělce jako učitele, mi to hodnocení sráží

• 12.11.2010  22:02
    Angel Heart (1987)

Tenhle film mi připomněl atmosféru nejlepších adventur mé hráčské kariéry, jmenovitě Broken Sword a Posel Smrti. Člověk má pocit, že je vtažen do onoho fiktivního světa, a jak postupně skrze uchvacující kulisy přichází na kloub tomu o co tady doopravdy jde a odkrývá další a další vrstvy příběhu, začíná pochybovat nejenom o tom co se odehrává před ním na obrazovce, ale i o tom co se odehrává kolem něj v reálném životě. Silné kafe.

• 31.12.2010  16:15

• 27.12.2010  16:16
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Většinou nehodnotím seriály po jednom díle, ale vzhledem k tomu že apokalypsa jich má jenom šest, tak to zkusím. Nuže, je to naprostá bomba. Troufnu si tvrdit nejlepší seriál o druhé světové válce vůbec. Nemyslím tím nejkomplexnější, tím je podle mě world at war, nebo nejpodrobnější a nejobsáhlejší (ta šílenost co se prodává na stáncích a obsahuje asi 170 dvdček). Apokalypsa získává body tím, že 2. světovou vypráví jako příběh, ne jenom jako kolekci faktů a názorů, k čemuž válečné dokumenty často sklouzávají. Pro člověka vojenstvím netknutého je to takový WWII 101, a vřele mohu apokalypsu doporučit komukoliv. Bonusem jsou navíc i "nové" záběry, například nacistické zešměšňování francouzských černých koloniálních vojáků. A co je nejlepší, dokument je v barvě, což dodává 2. světové úplně jiný nádech, než když se na ni člověk dívá na zašedlých fotografiích a černobílých filmech.

• 7.2.2010  21:21
    Armageddon (1998)

Většina astronautů je až sitcomovsky švihlá, Bruce je borec všech borců, Buscemi je už klasicky magor, Stormare hraje jednoho z mála sympatických Rusů v historii filmu a celý to natáčí Bay, který si pro explozi atomové bomby nejde daleko. Asi můj nejoblíbenější katastrofický film.

• 20.2.2010  22:06

Doufám že ten rekord v brzké době zase překonáme

• 24.1.2010  00:08

And it's Arsenal, Arsenal FC. We're by far the greatest team, the world has ever seen.

• 28.7.2018  14:04
    Atentát (1964)

LFŠ 2018 Film 2: Stále asi nejlepší ztvárnění této klíčové události naší historie. Jedinou výtku mám k občasné nepřehlednosti děje a absence pojmenování postav. Tak například až po polovině filmu mi došlo že Opálku hraje Brzobohatý.

• 21.3.2014  22:14

Pane jo, to byla jízda! Cítil jsem se jako kdybych zkonzumoval osobní drogový kabinet Huntera S. Thompsona. Tohle má spíše než k filmu asi nejbliz k Cimrmanovým živým obrazům. Na tripu. Který travite v armenske pouští. Překvapivě to nenudi, obrazy se střídají dostatečně rychle aby neoslabovaly pozornost, a co se týče obsahové stránky, budete si připadat jak v galerii muzea moderního umeni. Tolik šílených, ale přitom fascinujicich výjevů. Navíc to celé zajímavé doplňuje místní hudba a ještě pusobiveji její absence. Líbí se mi, že si film na nic nehraje, už disclaimer před začátkem filmu tvrdí že je to spíš nějaký druh introspekce, než koherentni filmová struktura, narozdíl od např. takového Marienbadu, který vám neustále dává najevo že nedavate moc pozor a že je to vlastně strašně jednoduche. Jediné co jsem nepobral je význam filmu, na to jsem se přestal soustředit asi po 15 vteřinách, jinak bych se asi zbláznil. Jednodušší by bylo vytvořit si dejovou a vyznamovou linii z obsahu depozitáře v Louvru. Shrnuto a podtrženo - Fascinující album zhruba petivterinovych obrazu, s lehce surrealistickym nádechem.

• 15.12.2009  17:31

Taranrinův nejoblíbenější film. Kitano mi připomíná jednoho mého učitele zeměpisu, ta podoba je přímo vražedná.

• 21.11.2010  16:47

Nebudu hodnotit kvalitu filmového materiálu, ta byla očividně tehdy supermoderní. Zaráží mě ale to, že si Edison svoji kameru postavil do tak blbého úhlu, a bitva není vůbec vidět, jediné co je člověk shcopen rozpoznat, je četa vojáků vylézající na nějaký kopec. A to je dost málo i na rok 1900.

• 7.2.2009  20:51
    Ben Hur (1959)

Vždycky když někdo řekne slovo epický, tak se mi jako první vybaví Ben Hur. Film co trvá skoro čtyři hodiny a přesto v něm není jediná zbytečná scéna. U Ben Hura jsem měl na rozdíl od mnoha ostatních filmů pocit, že se dívám na něco velkolepého, něco důležitého. Cítil jsem se podobně, jako když jsem sledoval hokejové finále v Naganu.

• 11.1.2010  00:13

Jason Bourne je dokonalý. A to je ta právě ta chyba. Naprosto sterilní a strojově přesná akce je napoprvé osvěžující, ale po chvilce nastává efekt Michaela Schumachera. Film ve kterém hrdina nikdy nezakopne a všechno provede dokonale nenaskýtá žádnou míru překvapení nebo napětí, vlastně se jenom čeká až Bourne vyhraje. Herecké výkony taky nejsou bůhvíjak pamětihodné a z kamery se dělá člověku šoufl. I přestože to nemá to ten správný Bondovský nebo Hitchcockovský šmrnc, dá se na to docela dívat. Ale jednou stačilo.

• 17.7.2009  13:38
    Bruno (2009)

Myslím si, že nikdo neobětoval pro pár vtipů víc, než Sacha Baron Cohen. V tomhle filmu jsou věci, co jsem si myslel, že snad nikdy žádný distributor do kina nepustí. Brüno je jediný film, při kterým jsem v kině nahlas řval smíchy až jsem se málem udávil. Ono to ani nešlo jinak, když se řehtali všichni kolem vás.

• 5.8.2018  16:27
    Bubba Ho-tep (2002)

Dokud bude Hollywood produkovat filmy, kde Elvis s černým JFK bojujou proti oživlé mumii na pozadí starobince ve východním texasu, je svět ještě v pořádku. Btw, neskutečně jsem si užíval to gusto se kterým Bruce vyslovoval Bubba Ho-Tep.

• 30.7.2018  17:28
    Byl jsem obviněn (TV film) (1955)

LFŠ 2018, Film 14: Made for TV drama na motivy Voskovcovy anabáze na Ellis Islandu. Je z toho lehce cítit ten opar 50. Let, kdy hlasatelé říkali jak je zdravé kouřit cigarety, frčela trvalá, správný rande byl milkshake v místním mlíčňáku za 10 centů, a komunista číhal za každým rohem. Do téhle lehce přiblblé atmosféry pak přijede někdo jako Voskovec, který má USA zidealizované jako zemi věčné svobody a Mccarthyovci ho rychle vyvedou z omylu. Herecký výkon nebudu hodnotit, akorát bych dopadl jako ten porotce který dal Chaplinovi 3. Místo v soutěži Chaplinových dvojníků.

• 29.1.2010  14:15

Al Pacino v jeho méně známější gangsterce (ta druhá je Scarface) a Sean Penn s další příšerně nesympatickou postavou. Nutnost pro každého fajnšmekra se zálibou v mafiánských filmech.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9