Život je krásný (1997)

Tohle se Benignimu fakt povedlo, v životě bych nevěřil že na mě může fungovat takováhle naivní zápletka, ale stalo se. V některých scénách je tohle věrnější než Schindlerův seznam, na scénu s doktorem a káčátkem snad nikdy nezapomenu, skvělé.

Hromkočky (1985) (seriál)

Jeden ze základních kamenů americké popkultury, kdo zná robot chicken, tak tam těch odkazů najde hafo

Robot Chicken (2005) (seriál)

To co jsou pro britský humor Monty Pythoni, tím je pro americký humor Robot Chicken

Battle Royale (2000)

Taranrinův nejoblíbenější film. Kitano mi připomíná jednoho mého učitele zeměpisu, ta podoba je přímo vražedná.

Četa (1986)

Pozor SPOILER: Proč musel Defoe zase umřít? Ten chlap snad nepřežil v jediným filmu co jsem od něho viděl. Je ale fakt, ze ta umírací scéna byla lahodná.

Americká krása (1999)

Nelíbila se mi šablonovitost postav, ale u všech postav byl poznat pozoruhodný vývoj, co pět minut jsem fandil někomu jinému, což se mně ještě nikdy nestalo

Farma zvířat (1999) (TV film)

Když jsem poprvé viděl scénu jak odvážejí Boxera, rozbrečel jsem se jak malý děcko. Sice jsem se narodil až po roce 1989, ale orientuji se v tom co se dělo za komárů. To ovšem není případ mnoha mých vrstevníků či ještě mladších, a je jenom dobře, že existují díla jako Farma Zvířat, na kterých se dá všechno dobře ilustrovat. Animovanou verzi jsem neviděl, nemám jak je porovnat

Kladivo na čarodějnice (1969)

Myslím že hnusnější postavu než Bobliga jsem ještě v žádném filmu neviděl, a to včetně sériových vrahů, mutantů, vetřelce a predátora. Ti všichni měli nějaký důvod pro to co dělali, Boblig je prostě jenom čurák. Šmeral si svoji roli vysloveně užívá, ať mi nikdo netvrdí, že to takhle může zahrát morálně čistý člověk, to by byl herecký výkon století. Je trochu paradoxní, že nejlepší film o komunismu, je ze středověku. Tohle bych pouštěl povinně ve školách, místo planého tlachání o tom, že padesátá léta byla špatná, áno.

Vyšší princip (1960)

Hutná atmosféra, už od nějaké aptnácté minuty jsem se dostal do melancholie, ze které jsem nevypadl až do konce filmu. Ten je na můj vkus slabší, než by mohl být, ale 5 hvězdiček mu to nesebere