Agent v sukni (2000) odpad!

V upoutávce na TV Nova je k tomuhle filmu použita písnička od Black Eyed Peas - Let´s Get Retarded. Musím uznat, že se k tomuto snímku výborně hodí.

Aguirre, hněv Boží (1972)

Epická výprava do nitra Jižní Ameriky i lidské psychiky. Ten film má takovou zvláštní atmosféru, působící jakoby omamně, až psychedelicky. V kombinaci se zvláštní kontrastem německého jazyka a tropické džungle, spolu s všudypřítomným napětím z indiánů skrývajících se lépe než celý Vietkong a samozřejmě také s hypnotizující hlavou Klause Kinského (ještě navíc s úžasně archaickou čepicí na hlavě) to dokáže spolehlivě odpálit většinu vašich nervových buněk, až jenom přiblble čumíte a snažíte se vnímat. Není to pro každého, a není to lehké pokoukání, ale stojí to za to.

Alice & Viril (1993)

Dávám hvězdu čistě kvůli tomu, aby film s Angelinou neměl stejné hodnocení jako Jak ukrást Dagmaru

Americká krása (1999)

Nelíbila se mi šablonovitost postav, ale u všech postav byl poznat pozoruhodný vývoj, co pět minut jsem fandil někomu jinému, což se mně ještě nikdy nestalo

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Průměrná Jenny Agutter a David Naughton, herec s charismatem mokré houby, horko těžko utáhnou tuhle hororovo-komedickou slátaninu. Nejlepší scény byly s nemrtvými oběťmi útoků a pak samozřejmě scény přeměny ve vlkodlaka, o kterých zde všichni básní. Škoda, že ze začátku musíte protrpět asi půlhodinovou mezihru v Londýnské nemocnici, která si nudou nezadá s Nemocnicí na Kraji Města (a to možná ještě Dietlovi křivdím).

Andaluský pes (1929)

Geniální, nesmyslné, absurdní, směšné, tragické, plné násilí, krve, sexu, nepochopitelné a geniální. Surrealismus to já můžu.

Andy Goldsworthy (2001)

Dokument sám o sobě asi není nejhorší, ale to že jsem se na něho díval na gymplu během výtvarky, kterou jsem nesnášel - měli jsme takovýho libovýho pseudoumělce jako učitele, mi to hodnocení sráží

Angela & Viril (1993)