• Pohádka

Kukačky - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Tohle mohl být solidní televizní film, ale vypadá to na roztahanou telenovelku. Herecké výkony solidní až standardní, ale nic úchvatného...

Dabing Street (2018) (seriál)

Naprosto bizarní lokální satira. První díly mě bavili. Ale zhruba v polovině nastává zvrat a všechno jde takzvaně do kopru. Trapné dialogy často nešlo nezachránit, některé situace vyzněly naprosto do ztracena, pointa nikde. Celé to působilo dost nastaveně a rozvláčně. 6-8 dílů by bohatě stačilo.

Zahradnictví: Nápadník (2017)

Rozhodně nejlepší díl této trilogie, ale jinak slabší. Tomu filmu chybí výrazné herecké osobnosti, které by to utáhly. V Pelíškách to byl Kodet, Donutil, Polívka, Holubová, Zázvorková, Stašová, Krejčík ... ale kdo je tady? Nic moc. Nejvíc jsem si užil přítomnost Sabiny Remundové. Příjemně mě překvapil Filip Březina. Na Annu Fialovou a Ivana Luptáka se hezky kouká a jako pár působili oba rozkošně. Nic víc, nic míň. Toť vše.

Duo Zemganno (1993) (TV film)

Mimoriadne zaujímavé a netradičné románové spracovanie. Dobrý scenár, remeselne zvládnutá réžia, kvalitné obsadenie, v ktorom vyniká hlavne skvelá Sylva Turbová (Madam Thompsonová), behal mi z nej mráz po chrbte. Bola mimoriadne presvedčivá v úlohe morálne skazenej, sexuálne frustrovanej a nechutne bohatej mecenášky, ktorá holduje alkoholu a cigaretám, ale na prvý pohľad sa chorobne zamiluje do mladého artistu, ktorý by pokojne mohol byť jej synom a začne ho sponzorovať. Ide o pozoruhodné porevolučné televízne dielko, z ktorého dýcha priam absurdná atmosféra. Rozhodne to stojí za pozretie.