• Krátkometrážní

Logan: Wolverine (2017)

Laura je děsně super postava. Vlastně všechno a všichni ve filmu si sedli na svoje místo a nemám Loganovi: Woverine, krom drobností (trochu mdlí záporáci, nejasný cíl hlavních postav), co vytknout. To spíš sobě, že X-Menní univerzum znám jen tak okrajově. Asi si to vzdělání doplním.

Red Dwarf: Bodysnatcher (2007)

Podle mě by to byla skvělá epizoda! Svým stylem a zápletkou výborně sedí do první série Trpaslíka. A přestože bylo několik vtipů z totoho nenatočeného scénáře použito v jiných dílech seriálu, zbytek je vážně super a vrátil mě alespoň částečně do časů, kdy jsem Trpaslíka viděl prvně. Což byl vždy jeden z mých nerealizovatelných snů, abych na vše z Červeného Trpaslíka zapomněl a mohl se na něj podívat "poprvé" :)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Nebyl jsem tak nadšenej a unešenej, jak jsem doufal, že budu, ale jsem moc rád, že jsem film viděl v kině a ještě před udílením Oscarů. Do příběhu jsem se ponořil poměrně brzo, i díky možná až přehnané syrovosti a brutálnosti filmu. DiCapriovi jsem tuhle roli opravdu nezáviděl, když jsem si teď přečetl, v jakých podmínkách natáčení probíhalo a co musel on i celý štáb protrpět. Obzvlášť v té ledové vodě bych nic natáčet nechtěl. Ale o tom jsem přemýšlel až po skončení, jinak jsem byl do filmu vtažen a nezáviděl jsem to Glassovi. Indiáni byli jak z jiného světa, prostředí vypadalo vážně nádherně (nejvíc se mi asi líbil les porostlý zeleným mechem lehce po začátku filmu) a navíc bylo v každém záběru trochu jiné a něčím nové. V hlavě jsem to ale hodně porovnával s Hateful Eight od Tarantina, která se odehrává taky v zimě asi 50 let po tomto snímku, a osmička ve mně zanechala silnější dojem. Takže se trochu divím tolika (dvanácti) nominacím pro Revenant, ale fandím mu. Byl to prostě masakr. Nemůžu hodnotit jinak, než pěti hvězdami, ale úplně stoprocentní to nebylo. Uvidíme, co si o tom myslí oscaroví kritici. Za mě 86% edit 6.3.2016: Tak udílení Oscarů proběhlo a já jsem moc rád, že Iñárritu byl oceněn za režii a Leo za hlavní kerecký výkon. Oba si to určitě zaslouží, ale snad nyní neusnou na vavřínech.

Pojedeme k moři (2014)

Film samotnej je skvělej. Vtipnej, výborně vymyšlenej, velmi originální a chytrej. Ne vždy jsem hercům věřil jejich výkony a mělo to pár (vážně jen pár) hluchejch míst, ale celkově to bylo tak milý překvapení, že jsem až čuměl. 90%

Good Mythical Morning (2012) (pořad)

Momentálně jedna s mých nejoblíbenějších show. Hlavní dvojice (Rhett & Link) se neuvěřitelně doplňují a jsou ve své show úžasně kreativní. 95% Můžete sledovat každý všední den (!!) na: www.youtube.com/goodmythicalmorning

SLC Punk! (1998)

Tak tenhle smímek je neskutečnej. Divím se, že ho zná tak málo lidí. Naopak měl nakročeno ke kultovnímu statusu. Předpoklady k tomu rozhodně měl; vyvolává protichůdné reakce, je dostatečně originální, dokáže něčím zaujmout, nepŕetvařuje se a nechá si diváka myslet o něm cokoli a pak pokračuje dál. Ale už je to kurva sedmnáct let, co tenhle film vzniknul, takže teď už se asi znova nechytne. Ale věřím, že kdyby vzniknul ještě o deset let dřív, určitá část populace k němu vzhlíží, stejně jako k třeba k Trainspotting. Asi prostě vzniknul na špatnym místě nebo ve špatný době a nebyl prostě první, který řešil podobná témata. Mně, mně se to líbilo. 90%

Interstellar (2014)

Interstellar mě zasáhnul. Už dlouho ve mně nezanechal žádnej film takhle silnej dojem a nedonutil mě přemýšlet o světě a o tom, jak to tady vlastně funguje. Asi třikrát se mi při něm stalo, že jsem se zabořil do sedačky a skoro nábožně vnímal postavy, bál se o ně a nechal se absolutně pohltit dějem. Přestože mi není nikdo z hlavních herců nikdy dříve vyloženě nepřirostl k srdci, u tohoto promítání jsem nemohl neobdivovat. Věřím, že to je i z velké části Nolanova práce, že to zahráli tak přesvědčivě. Z počátku jsem ještě o výjimečnosti filmu přesvědčen nebyl, ale potom, co se raketa vzdálila od Země jsem věděl, že sleduju něco brilantního. Zvuk na chvíli zmizel (doslova) a zůstal jen úžas a potřeba zjistit, co se se všemi stane. Netvrdím, že je to film pro všechny, ale pokud mu povolíte, aby se vám dostal od kůži, budete nadšeni. 95%

Ledové království (2013)

Zvedám hodnocení na pět. Vlastně to byl nádhernej animák, kterej jsem si moc užil. Byl to takovej ten film, kterej se vám líbil, když jste se na něj koukali a i po skončení jste byli spokojení, jen jste si neřekli: "Tak tohle je jasnejch 5 hvězd". A pak vám dojde, že si na něj občas vzpomenete, že posloucháte písničku "Let it go" už po pátý dokola a že ho doporučujete dál, když se někdo začne bavit o filmech. Jasně, aby se to vyrovnalo top animákům historie, tak tomu asi ještě něco navíc chybělo, ale výborný hodnocení si to zaslouží. A rozhodně i ty nominace na Oscara. Třeba to i nějakou promění. 85% edit: Ha! Proměnilo to obě nominace, hustý!

Vlk z Wall Street (2013)

Ta hudba! U Everlong od Foo Fighters jsem měl 3/4 minutovej orgasmus. Neskutečně se mi to líbilo. Jsem vážně rád, že jsem na to šel do kina a už se těším, až to uvidím znovu. 95%

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Smršť vtipů není nijak závratná, ale při sledování se nudit nebudete. Trošičku dolů to tedy táhne scénář, ale bohatě to vyrovnávají snad všichni zúčastnění herci, takže nechám hodnocení na velmi velmi hraničních 5 hvězdách. A pak Abby (Sinead Moynihan) je vážně neskutečně roztomilá. Sam (Laura Haddock) je taky nádherná, ale prostě mi tolik k srdci nepřirostla. 85%