• Krátkometrážní

Láska a jiné závislosti (2010)

Prekvapive dobry film s dokonce vybornymi hereckymi vykony. Staci necekat moc a clovek si tenhle film fakt uzije.

Muž z oceli (2013)

Komentář obsahuje SPOILERY. Celkově se mi film vážně líbil. Čekal jsem totiž něco mnohem míň epickýho a slabší zápletku - nakonec byl děj super a rozhodně jsem se v kině nenudil. Efekty si umí Snyder pošéfovat skvěle, to už vím z jeho ostatních filmů a on byl i jeden z důvodů, proč jsem chtěl na nového Supermana jít. Na velkém plátně bylo občas vidět, že různé drobnůstky už nedoladili (při bitvě Kal-Ela s dvěma emzákama ve městě - při záběru z výšky v pozadí v pohodě jezděj obyčejný auta, jako by se nic nedělo a nikdo jim právě nelikvidoval půlku města), ale to je při takové délce filmu běžný. Moc se mi líbily narážky na jiné filmy (třeba hned na začátku odkaz na Snyderův film 300 - Russel Crowe prohodí "This is madness!") a obecně si nemůžu úplně stěžovat na plytký dialogy. Mám ale tři takový drobný výtky. Za prvé - Henry Cavill v hlavní roli se mi nijak extra nelíbil. Teda jako nabušenej byl dobře, ale celkový herecký výkon byl poměrně průměrnej (Btw, hlavní herečka na sebe nijak pozornost nestrhávala, takže jí ani nic nebudu vytýkat). Za druhé - Film by se dal rozhodně zkrátit. Ne že by se dvě hodinky a něco nedaly snýst, ale neustálé záběry (na konci filmu) na relativně nepodstatné členy Daily Planet v troskách New Yorku mě fakt nebavily. Nerad to říkám, ale i některé (byť jinak pěkně udělané) souboje byly o pár minut delší, než by se mi líbilo a trochu paradoxně to neprospělo ani gradaci filmu. A za třetí - jak je dobrým zvykem u filmů s USA, tvůrci do toho nacpali tolik pro-americké hrdosti, že to bylo minimálně úsměvný. Přesto jsem však z kina odcházel s úsměvem na tváři a spokojenej. 85%

Země ztracených (2009)

Chvílema to bylo špatný a chvílema jenom trochu špatný. 30%

Sex House (2012) (seriál)

První díl jsem viděl tak desetkrát - je to natočený fakt výborně! Ale už druhý díl naznačil, že se to bude vyvíjet nějak divně a další díly byly vyloženě trapný a nechutný. Ale za nápad to musim hodnotit dobře.

Otravný pomeranč (2009) (seriál)

Ze začátku jsem to nadšeně sledoval, ale po pár měsících, kdy vycházely díly, kde byly vtipy spíš nucené než vážně vtipné, mě Annoying Orange začal doooost nudit. Asi mě odradilo to, že se to stalo mainstreamovým hitem a autor chtěl prostě vydávat další a další díly, ale jaksi mu došla inspirace.

Zločinec (2008)

Nevim proc, ale filmy z prostredi veznic me neprestavaji bavit a zajimat. I tento byl skvele napinavy, se silnym pribehem a hutnym scenarem. Dostala me tiziva atmosfera veznice a vztahy veznu mezi sebou i mezi dozorci. 85%

Universum: Od pouští k povodním (2010)

Pěkný dokument, který běžel na novém kanálu Prima Zoom. Přestože mě obecně podobné dokumenty moc nezajímají, tento si mě dokázal udržet do konce. 70%

Bezpečný přístav (2013)

Mé přítelkyni se to líbilo o dvě hvězdičky víc než mě, ale já se u toho přejedl popkornu, sedělo se mi příjemně, hrála tam Robin a i na hlavní herečku se dobře koukalo, dostalo se mi i celkem zajímavýho děje (což rozhodně není pravidlem u romantických filmů) a hlavní zápletka byla taky fajná. Na můj vkus tam bylo až příliš hluchých míst, ale závěr filmu to naštěstí celkem vynahradil. 60%