• Krátkometrážní

Interstellar (2014)

Interstellar mě zasáhnul. Už dlouho ve mně nezanechal žádnej film takhle silnej dojem a nedonutil mě přemýšlet o světě a o tom, jak to tady vlastně funguje. Asi třikrát se mi při něm stalo, že jsem se zabořil do sedačky a skoro nábožně vnímal postavy, bál se o ně a nechal se absolutně pohltit dějem. Přestože mi není nikdo z hlavních herců nikdy dříve vyloženě nepřirostl k srdci, u tohoto promítání jsem nemohl neobdivovat. Věřím, že to je i z velké části Nolanova práce, že to zahráli tak přesvědčivě. Z počátku jsem ještě o výjimečnosti filmu přesvědčen nebyl, ale potom, co se raketa vzdálila od Země jsem věděl, že sleduju něco brilantního. Zvuk na chvíli zmizel (doslova) a zůstal jen úžas a potřeba zjistit, co se se všemi stane. Netvrdím, že je to film pro všechny, ale pokud mu povolíte, aby se vám dostal od kůži, budete nadšeni. 95%

Velká vánoční jízda (2011)

Hezky to vypadalo, ale vánoční atmosféru to ve mně nepovzbudilo. Dokážu si představit lepší filmy na prožití svátků. Ale věřím, že pro Anglány to může být jeden z neoblíbenějších vánočních filmů. 60%

Odpadlík (1992) (seriál)

Tyvole, to jsem asi musel hodně žrát jako kluk, když jsem to kdysi ohodnotil pěti hvězdama :D Snižuju hodnocení na tři. Teď už mi to přijde spíš trapný a nudný, ale aspoň něco do sebe to má.

Mrtvý sníh (2009)

Snižuju hodnocení ze 2* na jednu. Protože film, kterej těsně před koncem vypnu, protože už mě prostě vůbec nebaví, si vyšší hodnocení nezaslouží. ALE! Některý momenty byly dobrý, zabíjení zombíků chvílema zábavný, jen celkem neoriginální. 32%

Mulholland Drive (2001)

A to jsem doufal, že tenhle film Davida Lynche bude "normální"; na nedělní noc to však bylo trochu ujetý kafe. Nechápu jak je Watts tak neskutečná herečka, strašně se mi líbila každá scéna s ní. Dlouho jsem taky neviděl tak skvěle napínavej počin. Horory obecně moc nemusim, kvůli umělejm lekacím scénám, ale v Mulholland Drive byl spíš strach z neznámého a tísnivá atmosféra (již Lynch umí skvěle). Dvě a půl hodiny jsem byl přivařenej k židli, protože už od autonehody měl film úžasnej ponurej drive. Mulholland Drive. Podobný díla točí vážně málo režisérů. Není to film století, ale rozhodně něco, co ve vás zanechá dojem. Něco, co s vámi smýkne ze strany na stranu a pak to udělá ještě dvě stě krát. Něco, z čeho si nebudete pamatovat příběh, ale vzbudí to takovej zvláštní pocit, kterej se těžko popisuje a těžko dostává z hlavy. Zatím nechávám bez hvězdičkového ohodnocení. Třeba mně později dojde, jaké si film zaslouží.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Novej Spider-Man je vážně vtipnej! Takovou kadenci drobnejch jokeů a narážek jsem rozhodně nečekal. Sice jsem se do hlavního hrdiny nedokázal pořádně vžít a filmu chybělo něco, čím by se nesmazatelně zapsal do historie, ale jinak je to skvěle natočenej blockbuster, kterej jsem si pořádně užil. Emmu Stone jsem nikdy vyloženě nežral, ale s blond vlasy jí to už od prvního dílu moc sluší a na tom se nic nezměnilo. Ještě příště zvážim, že bych šel na premiéru, protože v plnym kině bych si film užil ještě o něco víc. 81%

Eugéniové (2013)

Nebudu dokument hodnotit zle, ale přiznám se, že jsem čekal o hodně víc. Takhle to vyznělo jako mírně obohacený dějepis pro střední školy. Minimálně jsem se ale dozvěděl dost věcí o mně málo známém termínu. 50% (viděno 12.3. na festivalu Jeden svět)

Ledové království (2013)

Zvedám hodnocení na pět. Vlastně to byl nádhernej animák, kterej jsem si moc užil. Byl to takovej ten film, kterej se vám líbil, když jste se na něj koukali a i po skončení jste byli spokojení, jen jste si neřekli: "Tak tohle je jasnejch 5 hvězd". A pak vám dojde, že si na něj občas vzpomenete, že posloucháte písničku "Let it go" už po pátý dokola a že ho doporučujete dál, když se někdo začne bavit o filmech. Jasně, aby se to vyrovnalo top animákům historie, tak tomu asi ještě něco navíc chybělo, ale výborný hodnocení si to zaslouží. A rozhodně i ty nominace na Oscara. Třeba to i nějakou promění. 85% edit: Ha! Proměnilo to obě nominace, hustý!

Psanci Ameriky (2001)

Myslel jsem si, že mě westerny nebaví, ale tenhle mě ukázal, že to není vždy tak úplně pravda. Asi právě proto, že na tento žánr moc často nekoukám, jsem se vážně bavil. 80%