jendamaty

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 11.10.2011  23:45
    Alois Nebel (2011)

dá se to odvyprávět různě, na mě to také bylo dost pomalé a trochu "o ničem", rozhodně ale oceňuji snahu zúčastněných, je to minimálně zajímavý film

• 24.8.2015  11:58

Může obsahovat spoliery. Bohužel všeho moc škodí a i když to tvůrci asi mysleli dobře, ve mně ta přemíra motivů, zvratů a přehlídka krutosti a zvrácenosti (jakkoli to možná mělo být podobenství a kritika společnosti) vyvolaly takovou apatii, že jsem seriál dokoukal víceméně z povinnosti. Prostě jakoby tvůrci skoro s každou postavou měli potřebu udělat salto (klaďas-záporák, trýznitel-oběť), ok, je fajn, že postavy nejsou černobílé, ale pak tím uvěřitelnost a logika příběhu opravdu dostává dost na prde* (a to se neschová ani za nadpřirozené motivy). Také to, že defacto každá postava musí dříve nebo později umřít je dost divné. Poslední dvě epizody v běhu času trpí ztrátou atmosféry a jsou trochu moc překotné. Herecky obstojné, typově dobře obsazené.

• 24.8.2015  11:43

Zajímavý a neotřelý koncept, po prvních dílech jsem byl spíše zmatený a příliš mě to netáhlo, pak mě to ale pohltilo :)

• 5.4.2016  08:20
    Americké dopisy (TV film) (2015)

Atmosféru to má, to jistě, ale toho děje tam bylo opravdu jaksi poskrovnu, působí to trochu prázdným dojmem, z toho tématu by se myslím dalo vytěžit víc... Nemůžu ale říct, že bych se při sledování nudil. Hodně pomůžou lokace a hudba. Lepší průměr TV inscenací.

• 27.3.2011  00:42
    Amfetamin (2010)

ač to ze začátku příliš nevypadalo, nakonec zajímavý film s perfektním vizuálem, některými velmi dobrými (a některými naopak naprosto zcestnými) epizodami... celkově trochu rozdrobené, divákovu pozornost to ale udrží a ten "dvojitý" konec je zajímavý... těch (polo)nahých scén je tam sice trochu moc, ale zase je alespoň na co se dívat :-))

• 20.4.2016  08:26
    Arabela (TV seriál) (1980)

Ano, tehdy to byla pecka... ale když jsem si to z nostalgie zkusil zhlédnout v roce 2016, už to bylo víceméně utrpení. Docela by mě zajímalo, jak by to bavilo dnešní děti...

• 1.2.2016  12:26
    Až po uši (TV seriál) (2014)

Seriál plný kontrastů: Uvěřitelné a civilní herectví (Geislerová a hlavně neskutečně dobrý Havelka!!!, nevím, jestli jsou jejich postavy o tolik líp napsané nebo je prostě tito dva dokázali posunout díky svému talentu o několik levelů výš co do "životnosti") v kontrastu s neuvěřitelným a překombinovaným scénářem. Jelikož se scénář pohybuje občas na hraně parodie, podaří se mu vytvořit pár opravdu dobrých gagů, které režie nezabíjí, ale s realitou to nemá společného vůbec nic. Dost velké procento seriálu někdo někomu nabízí nějaký nápoj jako originální začátek konverzace (ano, pitný režim je důležitý), ještě větší část seriálu se někdo někomu omlouvá, což jsou okamžiky, kdy to nejvíc šustí papírem. Dost mi vadil projev (kameramana) Ivana Vojnára, jeho obsazení jsem nepochopil... Spíš něž jako sonda do českých domácností by seriál mohl posloužit k rozvoji turistického ruchu.

• 9.8.2018  08:48

Já nevím, pochopil jste někdo tu zápletku ohledně Bož. vězení/dítěte? Dává to smysl? Přijde mi, že tam pár scén jaksi vypadlo. Bohužel tento film má opravdu dost blízko k Babovřeskám...

• 28.7.2014  21:45
    Chytač krys (1999)

LFŠ 2014. Možná už jsem byl unavený, ale nesedlo mi to... opravdu dost depresivní bez nějakého odlehčeného místa (kromě vyslání Sněženky na Měsíc) bez nějakého děje. Ale atmosféru to mělo, to nemůžu říct...

• 1.2.2011  18:55
    Dar od Boha (2005)

jeden z nemnoha gay filmů, které jsou opravdu na úrovni, možná proto, že to není vyloženě gay film, spíš sonda do života jedné průměrné rodinky... občas mi vadila přílišná vypjatost vztahů až na úkor uvěřitelnosti, absence nějaké sympatické postavy a nejvíc asi nic neřešící a zbrklý konec, kdy se divák nedozví A ani B... nicméně za shlédnutí to jistě stojí díky skvělé režii, výborným hereckým výkonům a úžasné hudbě!

• 30.10.2015  19:43
    Den, kdy unesli papeže (TV film) (1995)

Když si vezmete, že jen o rok později byl natočen např. Kolja, je to opravdu tristní výsledek. Asi na to nebylo moc peněz, ale proč tohle točit, to je mi opravdu záhadou. Ani obsahově to není moc zajímavé, takže herci defacto nemají co hrát.

• 7.1.2011  21:47

Škoda nevyužité příležitosti! Vynikající výtvarná stránka, výborná hudba, řada bezchybných hereckých výkonů (v čele s F. Filipovským, J. Kemrem, ale i O. Pavelka ve své první roli ještě uměl hrát, J. Kukura pro mě ovšem slabý, až směšný), nicméně hlavní (a velká) slabina tkví ve scénáři - přiznejme si to, děj není zrovna dvakrát sofistikovaný, dal by se shrnout do pěti rozvitějších vět a obzvláště první třetina je děsivě rozvleklá, až otravná. Příběhu chybí jakýkoli vývoj, zvrat nebo překvapení. Nevyslovený a nejasný zůstává například původ obyvatel podzemní říše a osud ostatních 8 srdcí po vysvobození. Celý osud postav v podzemí je dost zmatečný až nedomyšlený. Proto zbývá kochat se jen hutnou atmosférou, velkou devizou Herzových filmů.

• 4.11.2014  09:53

Divím se, že má tato pohádka tak vysoké hodnocení. Je smutné, že výpravností se plýtvá na takto děravý, nesmyslný scénář. Postavy jednají iracionálně, jestli měla být víla nejednoznačná, je spíše otravná, taky poučení žádné, nepřijde by, že by obyvatelé vísky prošli nějakou proměnou a jediná, kdo musela trpět byla ta hodná... super no.

• 10.7.2016  16:29

Tohle je rodinný animák v tom nejlepším slova smyslu. Doporučuju pro každého, já se teda bavil královsky.

• 25.12.2013  00:00
    Duch nad zlato (TV film) (2013)

Výborná civilně hrající V. Kubařová z toho bohužel dost vyčnívá, sekunduje jí naprosté herecké poleno F. Skopal, jehož postava je zároveň dost nesympatická, je to totální trotl a divák netuší, proč by vlastně měl přijít ke štěstí. Když přičtu děravý scénář se spoustou logických chyb, nevhodně použitou hudbu, zbytečnou projekci planet, naprostý hrůzovýkon Hrušínského a šišlání Bohdalové, jejíž vizuál je (záměrně?) strašný, je to dost průšvih.

• 28.7.2015  15:26

Spoilery: Toto Krimi / Drama či dokonce prý Thriller se nese v duchu předchozích počinů. Opět natahované a debilně natočené. Nepochopil jsem vůbec o co tam šlo. Na začátku gang prohnilých důchodců ukradne obě kopie důležité zprávy, pak zastrašuje opravu profesionálně působící redakci vyhlášeného investigativního plátku, načež se rekrutuje nějaký záhadný tým (úřad pro ochranu ústavy - wtf), který víceméně čeká na to, až se tu lehkomyslnou redakci pokusí zabít, aby je mohli všechny při velké razii zatknout - omg, proč už to neudělali dávno? Aha, čekali na soudní proces s Lisbeth a Teleborjanem, aby se to hezky načasovalo. Tam se obhájkyně Lisbeth celou dobu chytá za hlavu, že nemá vlastně důkazy (přitom celou dobu vlastní DVD s videem znásilnění) a aby toho nebylo málo, dodá promptně tlustý bratr Lisbeth usvědčující materiály, které získá naprosto realistickým zkopírováním obsahu Teleborjanova počítače... Nevíte někdo náhodou, kde je takový software k mání? No tvle, jak může být něco takového tady v červených číslech? Copak máte všichni vymyté mozky? Akční scény (přepadení dvou policistů či souboj Lisbeth s nevlastním bratrem) opravdu vejdou do dějin žánru.

• 28.7.2015  15:10

Jednička byla nelogická nadhodnocená nuda, toto je do puntíku to samé, jen ještě rozbředlejší, nelogičtější a nudnější. Motivaci téměř postav, ať mi prosím někdo vysvětlí! Svolně lezou bez jakéhokoliv vybavení do evidentních pastí a evidentně postrádají jakýkoliv pud sebezáchovy. Opravdu Larsson musí být mistr, aby to v knize popsal tak, aby to dávalo smysl, protože toto byla opravu občas až parodie. Když chci natočit film podle knihy, musím ten příběh dotáhnout, opečovat a přemýšlet, jestli to dává smysl, ne?

• 21.10.2016  13:03

Drtivá většina snímku se odehrává daleko za hranicí vkusu. Pár povedených gagů to nespasí. Když už jsem si říkal, že už snad brzo bude konec, s hrůzou jsem zjistil, že zbývá ještě půl hodiny!

• 26.12.2010  02:35
    Dům U Zlatého úsvitu (TV film) (2009)

neskutečným způsobem podhodnocený film, na pět hvězdiček to sice není, spíš 70%, musím je ale dát, abych alespoň trochu hodnocení zvedl... to sakra nepoznáte ten skvělý příslib a klenot mezi současnou produkcí pro děti?? odpady naprosto nechápu! omylem je označení pohádka a vytrvalá snaha ČT nutit tuto komedii (spíše stylu Páni kluci) divákům o Vánocích (premiéra 2009 i repríza 2010)... výborné herecké výkony, výprava, triky hudba, dialogy, příběh by mohl být trochu nosnější a bez odboček, název filmu bohužel také není asi nejlépe zvolen, některé vtipy se opakují (přílet čápů, Hanč), pár motivů zůstává nedotažených (kniha), každopádně se ale těším na další filmy tohoto režiséra!

• 19.4.2016  08:07
    Fotograf (2015)

začátek je třeba tak trochu přetrpět a na film si zvyknout, pak ale zase člověk upadne do jisté letargie způsobené střídáním podobných scén než přijde zajímavější závěrečná cca půlhodina... stopáž bych rozhodně zkrátil, ale jinak mi přijde, že z toho Saudek i Saudková nevycházejí nijak zle, film zobrazuje celkem nečernobíle trochu bizarní živoucí postavy

• 28.3.2014  20:18
    Gerontofilie (2013)

Dokonalá syntéza všech složek filmu. Smekám, i přes velmi kontroverzní tematiku a místy i poněkud explicitní scény je to svým způsobem strhující, filmařsky pravdivá podívaná. Nemůžu uvěřit, že to natočil stejný člověk jako L.A.Zombie :-D

• 11.10.2013  10:25
    Gravitace (2013)

Zajímalo by mě, jestli to někdo konzultoval s odborníky na kosmonautiku, protože těch nesmyslů a zjednodušení tam bylo opravdu přespříliš. Navíc plno klišé a wtf momentů, upoutal mě jen vizuál, výkon Bullockové a hudba.

• 18.7.2011  23:17

toto jsem fakt nepochopil, odbočka z potterovské ságy někam stranou, dějovost oproti 2. části asi pětkrát vyšší a přitom delší stopáž? vždyť by se celej film dal udělat na 30 min! bod jen za bajku

• 18.7.2011  23:23

mnohem lepší než první část, kterou bych obětoval za další půlhodinu k tomuto dílu, škoda zpackaného závěru

• 24.11.2016  13:43

průměrný, ale rozhodně nej4procentnější díl :-) SPOILERY a nelogičnosti: - opravdu by se takto chovala matka s dcerou, které se vidí po dlouhé době? - asi je to tím, že neumím bridge, ale ta hláška byla nakonec hlavní důkaz, přišlo mi, že při odhalení to Poirot na vraha spíše jen zkusil a ten se přiznal, nevím, jak přesně přišel na to, že to byl on - scéna s infikací stříkačky a motivací k tomu byla dost úsměvná, věděla oběť nakonec, že to udělal on, aby to řekla v Egyptě? a proč to s doktorem vlastně spojovala sestřička, aby to řekla Poirotovi?

• 26.7.2016  09:42

Jako dívalo se na to dobře, rozuzlení je překvapivé, ale (jako u mnoha jiných Poirotů) by mě zajímalo, kdo by takovýto zločin byl schopen naplánovat a provést. Zde je motiv trochu slabý oproti náročnosti provedení.

• 11.10.2016  14:58

Trochu mě otravovalo to zdůrazňování role psa (že by zrovna Poirot projevoval takové city?!), nicméně vrah je dost nečekaný...

• 25.4.2016  13:43

Spoilery: Jednak řešení případu spadne opravdu z čistého nebe, děj se věnuje spíše prezentování matoucích linek než té hlavní. Nevím, jestli jsem to správně pochopil a jestli ta komorná, která byla spolupachatelkou, zároveň cestovala s obětí? To pak není možné, aby vystoupila na přestupní stanici, čekala tam na slečnu, ptala se pána, zda jdou ty hodiny správně a nahlásila zmizení a zároveň byla v tom vlaku a hrála tu oběť s novinama, ne? Taky ji sama ráno moralizovala, zda je dobrý nápad brát si šperky a pak narychlo spunktovali takovouhle akci i s falešnou stoupou... divné!

• 24.11.2016  13:07

za mě nejlepší Poirot vůbec... skvělá atmosféra

• 20.8.2016  12:22

ucházející díl s atmosférou, i když možná by se vešel do 50 min jako některé ostatní. motivaci vraha k poslední vraždě jsem nepochopil.

<< předchozí 1 2 3 4