Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Akční
  • Sci-Fi

200 cigaret (1999)

Vždy, když si chci pozvednout náladu, vytáhnu tento film, pokud to zrovna nevyhrají Singles a kochám se:) Sympatičtí hrdinové, stylové ztvárnění, hudební odkazy a geniální zakončení :D

28 dní poté (2002)

2 body za skvělou atmosféru na začátku filmu, nulu za vše ostatní.

8 MM (1999)

Poměrně zajímavý thriller o snuff stránkách, s nepřesvědčivým Nicolasem Cagem v hlavní roli. Děj lopotně sunou dál jen nepochopitelné zvraty v mozku ústředního hrdiny..

plakát

A.I. Umělá inteligence (2001)

Zajímavý futiristický nápad, leč nedotažený. Chybí mi zde magie, která by dávala tomuto filmu vyšší smysl, a tak je pro mne jen vizuálně dobře zpracovanou podívanou, kterou ještě trochu nadnáší Jude Law. Čtvrtá hvězdička je jen a čistě pro Ministry, kteří k tomuto dílu stvořili výtečnou píseň, a poctili film i svoji přítomností:)

Aenigma (1987)

Aenigma patří rozhodně k těm lepším Fulciho dílům. Nenajdete zde tolik typické Fulciovské gore, jen jeho typickou atmosféru a záporňáka "připomínajícího" Goldův Medusa Touch.

plakát

Ajťáci (2006) (TV seriál)

Čtyřikrát sláva Grahamu Lenehanovi!!!! Jeho seriály zrají jako víno, a IT Crowd je jeho nejlepším ročníkem. Moc jsem se bál o třetí sérii, ale Hitler v "nebi", a hlavně pak monstrózní bitka pro názory na sexualitu mi jasně dokázala, kdože je současným králem britských sitcomů. Škoda jen těch pár slabších míst zatím třetí a doufám, že ne poslední série..

plakát

Akta X (1993) (TV seriál)

Plné hodnocení je ovšem jen za první 2 série, které byly tak dobré, že mi dovolily zapomenout na ostatní, které jen zbytečně parazitovaly na dobrém jménu Akt X.

Alicia (1994)

Přesně, jak řekl Tsunami, Luis Buñuel s Shinya Tsukamotou povyprávěli Balagueróvi, jak se točí filmy.

plakát

Amityville 2: Posedlost (1982)

Tento film mne kdysi dokázal dokonale vyděsit. Nemohl jsem se dočkat, až si jej opět seženu, a pokusím se přijít na to, jak tenká je brána mezi emocemi vystrašeného dítka, a samozvaného podprůměrného filmového kritika. Skutečně velká.. Film mne zpočátku zklamal kamerou, která mne svým obtáčením kolem hlavního hrdiny ve chvílích přítomnosti zla v domě rychle omrzela, a atmosféru temnoty jsem hledal marně.. Chvílemi mne ovála, to když promlouval hlas ze sluchátek, či po otevření dveří do útrob domu, což ale na kvalitní horor nestačí.. Je škoda, že vzpomínky nemají sílu zavřít mi nad tím oči..

Andělé všehomíra (2000)

Tohle je přesným důvodem, proč miluji filmy. Kvůli těm chvílím, kdy se čas zastaví, nechávám se opájet úžasným vizuálním zpracováním a bolí mne duše z úžasného hudebního doprovodu. Zatím mne takto silně zasáhly snad jen okamžiky z Twin Peaks a právě tento film. P.S.:A nevěřte gouryellovi, místo vtipných okamžiků čekejte jen pár úsměvů :)