Avengers: Age of Ultron (2015)

Po rychlém začátku, kdy jsem nějak nechápal co se děje a, že nám film pustili od prostředka, jsem konečně začal pomalu chápat co se děje a také mě to začínalo pomalu bavit. Padlo několik dobrých hlášek a akce v byla vcelku dobrá, ale dalo mi chvilku, než jsem se začal orientovat. Řekl jsem si, že to bude skvělý film. Poté se vše trochu zklidnilo, ale celý příběh se skládá spíše z akce. Josh Whedon mi tu připadal jako dítě odtrhnuté ze řetězu. Oproti jedničce je tu mnohonásobně víc akce a ( bohužel ) také mnohonásobně méně emocí. Když jsem totiž odcházel z kina...nemohl jsem si vůbec vzpomenout na spoustu důležitých věcí, které jsem ještě před hodinou viděl na velkém plátně. Lidé si přáli vidět souboj Iron mana proti Hulkovi a také ho dostali, já ho viděl též a docela mě i bavil, ale nemohl jsem si zaboha vzpomenout jak vůbec dopadl. Celý film je tolik nabitý akcí a málo nějakého srozumitelného příběhu, že si budete po prvním shlédnutí pramálo pamatovat. Příběh ubíhá svižně a vůbec nenudí, ale nějaký náznak emocí moc nečekejte. Jediné co bych mohl zmínit je rozhovor Hulka s Black Widow o její zabijácké minulosti, kde mi aspoň někoho bylo líto nebo jsem něco cítil. Ale o celém filmu se to říct nedá. Scénář není dostatečně propracovaný a zdá se, že se spoléhalo hlavně na dobrou kampaň a na dobrou recenzi jedničky. Děj je tedy plný akce, spíš bez emocí, rozporuplný, neoriginální. Většinou typická dvojka...Herci jsou tu dobří. Downey Jr. tu skvěle hraje Iron mana i když už mu je přes padesát, více prostoru tu dostal i Capitan America a konečně mi přišel víc důležitej než v jedničce, výprava za Hawkeyovou rodinou tu našemu střelci zlepšila reputaci a celkově má taky v příběhu více prostoru. Dále bych mohl pochválit herecký výkon Scarlett, Marka Ruffala nebo i Elisabeth Olsen aka Scarlet Witch. Méně prostoru tu dostává bohužel Quicksylver, což mě štve. Nevím proč, ale toho herce mi bylo trochu líto. Ve filmu dostal hodně málo prostoru a minimum nějakého dialogu. A celé to završili tím, že ho nechají zemřít. Alespoň ne zbytečně. Celý film jsem se ani na chvíli nebál, že někoho zabijí a jediný o kom jsem si to nemyslel...byl on. K jeho smrti podle mě také vedl jeho nedostatek scén v příběhu, což vedlo k velice ploché postavě o, které jsme se prakticky nic nedozvěděli. Škoda...Co se týče efektů, tak i přes všechnu tu akci si teď na ně musím trochu otevřít hubu. Některé byli dobré a uvěřitelné, ale ve finální bitce mi někteří roboti připadali odbití a nedodělaní. Navíc...při jedné scéně, kde se všude okolo bojovalo, jsem spatřil robota, který stojí nehybně u zdi a prostě tam jen tak stojí a nic nedělá, zatímco vedle něho obří zelenáč Hulk mlátí kolem sebe rukama jako zběsilej. Prostě nechápu. Takže co se mi líbilo? Hudba nebyla špatná. Což mě docela překvapilo. Hlavní znělka je parádní a při finální bitce, kde Avengers bují v jakémsi chrámu proti robotům a pak najednou začne hrát hudba...no...v kině jsem z toho dostal husí kůži ( Odkaz najdete pod recenzí ). Takže film je akční a bez nápadu, ale zároveň se ani nebudete nudit a je to celkem zábava, takže jsem z kina odcházel s celkem dobrým pocitem. Hodnocení:7,5/10

Deadpool (2016)

Stáhnul jsem, viděl jsem a...usnul jsem. Ale ještě před tím jsem také zjistil, že se mi tahle bomba fakt líbí. Tenhle film měl všude pozitivní hodnocení, tak jsem se chtěl přesvědčit, zda zaslouženě. Začátek s bitkou na silnice je slibný a už před ním jsem se celkem dobře pobavil. Už na pouhý začátek mě ujistil, že natočit akční komedii s hláškujícím antihrdinou, tedy žoldákem, nebyl špatný nápad. Ale záleží jestli Vám dotyčná hlavní postava připadá vůbec vtipná, protože jestli ne...nemá cenu se na to dívat, protože je to hlavně o ní. Mě naštěstí přišla. Celý příběh má své plusy, ale i nějaké ty mínusy. Začnu tím lepším. Děj tu přeskakuje z minulosti do přítomnosti furt do kola dokud nenastane finální bitka, ale i tak se v tom dokážete orientovat. Přeskakování mezi minulostí a přítomností ve filmech moc nemusím a už mi to několikrát zkazilo zážitek. Ale tady je to v pohodě a docela i originální. Zábava je tu na každém kroku, takže komu se nelíbí Deadpoolův humor...má smůlu. Komediálnost nás tu baví po celou dobu a drží nad vodou v podstatě celý film. A to nepřeháním. Když si představíte tento snímek bez hlášek nevymáchané Deadpoolovi pusy a všech těch srandiček...vyjde Vám něco jako nahý Usáma bin Ládyn. Je to tvrdý a surový, ale nesmáli byste se tomu. Celý film vděčí za úspěch tak celé té zábavě a ničemu jinému. I ty akční scény nejsou k zahození a pobaví. Teda až na troch hodně přehnaný konec...něco takového by fakt nikdo nepřežil ( nebudu víc prozrazovat Emotikona smile:) ) Postavy...Deadpool je cool a dobrý bavič. A zde se dostáváme k mínusům. Plecháč s mutantní teenagerkou jsou sice také dobří, ale v příběhu mi moc nesedí. No vezměte si...bez nich by to dopadlo úplně stejně. O záporákovi se tu dozvídáme víc, než bych čekal a usuzoval od klasických plochých záporáku od Marvelu ( ehmm...Ronan ). Ale i tak stejně jako naše mutantní dvojka je to plochá postava. Co se týče efektů...50 melonů dolarů se nám kožná jeví jako megahodně, ale na akčňák natočený na západě od hamburgrožroutů to není moc. Ale stačí to.Na konci to s efekty trochu hobluje a pozadí až není tak živé jako na začátku, ale dost okatě umělé. Film tedy je hlavně o zábavě, která je tu nezbytná a bez ní, je to jako moje hodina ruštiny. Fakt NŮŮŮDAAA. Učit se ruštinu nebo dívat se na tohle bez vší zábavy, má na mě úplně stejný dopad...zbytečnost! Hodnocení: 8,2/10