Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Nejhůře hodnocený díl skvělé komediální série je pro mě s velkým překvapením hodně a ještě jednou HODNĚ fajn zážitkem. Čekal jsem lehce nadprůměrný ačkňák s pár dobrými fóry, ale je to nadprůměrná akční jízda s nadprůměrným humorem, který baví od počáteční akce až do konce. Dokonalé dvojce se sice nevyrovná, ale sakra...pořád je to skvělý.

Blade Runner 2049 (2017)

Vizuálně propracovaný, velkolepý až úderný zážitek, kdy jsem seděl spokojeně v sedačce a tetelil se blahem. Vizuál a atmosféra je na filmu opravdu to nejlepší a v kině se ten zážitek ještě násobí. 95 % libovolných záběrů byste si klidně mohli zarámovat jako obraz na zeď a vypadali by líp, než většina moderního umění. Průlety městem budoucnosti jsou opravdu působivé a pomáhá k tomu i hudba v podobě "hučení", které si Villeneuve vypůjčil z Příchozích a funguje to na jedničku. Zápletka je propracovaná do detailu, což je velké pozitivum, protože celý film je jedna velká detektivka, kde se chodí z místa na místo. Bohužel jsem občas kvůli tomu nestíhal pobírat různé detaily a všechno jsem si musel spojit až po projekci, ale to je spíše můj problém :) Co také stojí za zmínku jsou opravdu úchvatné scény, které jsem si nikdy nedokázal představit a když je vidím převedené na velké plátno, vážně to stojí za to. Všechny postavy tu mají nějaké své charakterové vykreslení a každý odehraje minimálně dobrý výkon. Hlavní postava Ryana Goslinga možná není tak působivá, jako Harrisnova před 30 lety, ale má k tomu své důvody a Jareda Leta tu mohlo být o trochu více, ale stále je mnohem lépe využitý, než v Sebevražedném oddílů. Až na konci dojde na působivé až osudové finále, objeví se titulky a sál se rozsvítí, zjistíte jaký vizuální a zážitkový klenot jste právě viděli. SCÉNÁŘ 5/5 POSTAVY 5/5 HUDBA 5/5 VIZUÁL 5/5 = INTENZIVNÍ VIZUÁLNÍ ZÁŽITEK, KTERÝ SE BUDE DO DVOJKY AVATARA TĚŽKO PŘEKONÁVAT

La La Land (2016)

Obrovská muzikálová pecka, která nezklamává jak po hudební stránce, tak i po emoční a dramatické. Skvěle vymakaná propracovaná pastva pro oči s jedním z nejlepších konců světové kinematografie.

Válka o planetu opic (2017)

JO, JO, JO! Perfektní zakončení a zároveň nejlepší díl trilogie. Ždíme emoce po dramatické stránce, představí několik výtečně vygradovaných scén a skvěle vypráví příběh až do konce. To vše na plný plyn. Zábavně dění kolem všech postav vylepšují dobře napsané dialogy a delší stopáž díky tomu nevyzní zbytečně, naopak, je tu na místě. Přidejete výraznou retro hudbu Michaela Giacchina a je z toho skvělá tečka v jedné z nejlepších trilogií VŮBEC! SCÉNÁŘ/4 POSTAVY/5 HUDBA/5 VIZUÁL/5 AKCE/4 = 23/25

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý trik je prostě dokonalý...

Věc (1982)

Skvěle napsaná sci-fi, která i když jde po vzoru Vetřelce, jde si svou vlastní cestou, je originální, přináší s sebou něco nového a dokáže se vyhnout srovnávání s právě zmíněnou Ridleyho sci-fi klasikou. Atmosféra každou minutou houstne, děj se nevleče a přichází se spoustou překvapení, lekaček i hororovými výjevy, které jsou prostě dokonalé a nemálo mladších diváků by z nich mohlo mít mokré sny. Právě hororové scény a kreatury, které tu vystupují, jsou výsledkem skvěle zvládnuté práce maskérů, která si tu zasluhuje asi tu největší pochvalu.

Kosti a skalp (2015)

Intenzivní, zemitý až syrový, napínavý a působivý western, který má co nabídnout. Dialogy napsané na jedničku a baví (skoro až Tarantinova stylu), charaktery dobře vykreslené, fandíte doslova všem, se všemi se dokážete ztotožnit a každý je sám o sobě zajímavou postavou. Najde se tu místo jak pro špetku nadprůměrného humoru, tak i pro nepříjemné až neojediněle hororové scény. Celkově je film velice atmosféricky, až na finále, kdy bych si přál možná trochu přitlačit na pilu a vyždímat ze scén více emocí, ale jinak je to na jedničku odvedená práce, kterou by měl každý vidět, protože to stojí za to!

Život je krásný (1997)

Jedno z nejpůsobivějších natočených děl vůbec. Neuvěřitelně působivý snímek, který vás hřejivě rozesměje i na místech, kde to nečekáte, ale zároveň v sobě ukrývá silné drama, které občas i šokuje a přináší tím nezapomenutelný divácký zážitek. Robert Benigni si to tu užívá a je vidět, že si svoje vlastní dílo natočil podle sebe, tak jak přesně chtěl. Tleskám a hlásám BRAVO!

Na samotě u lesa (1976)

Nádherná česká klasika všech klasik u, které jsem litoval že jsem ji dlouho odkládal. Stejně jako skvěle napsaný příběh se tu objevují i legendární hlášky a tyto dvě věci dohromady dávají zábavnou podívanou, kdy se nebudete nudit ani na minutu, Plus Josef Kemr si to tu nejvíc dává.