Padesát odstínů šedi (2015)

Film, po jehož shlédnutí jsem si chtěl koupit pistoli a vystřelit si mozek z hlavy. I Želvy Ninja mají reálnější zápletku, než je v tomhle CrackHeadu. On je týpek s vrtulníkem a zálibou v lehkým sadismu a ona je zase úplně vylízaný tele, který si do třiadvaceti myslí, že děti přináší čáp. A tohle dohromady nám dává kasovní trhák, na kterej vezmou borci svý krásný polovičky jen z toho důvodu, že je za to pak možná večer holky pustí do áčka. Teda jen v případě, že jim nekoupí před představením velký menu se sýrovým a nachos se Salsou.

Útěk do divočiny (2007)

Co je to opravdová svoboda? Odpojit se od systému? Zbavit se peněz, všech institucí a zkusit to jinak. Snaha poznat, kdo doopravdy jsme. Touha po oproštění se od materiálního zajištění a prostě tam jen nějakou dobu být. Pravdivý příběh zachycující znechucení mladého člověka nad současnou materiální společností, toužícího po skutečné volnosti. Bez diktátu, s možností rozhodnout se ve všem naprosto podle sebe, putuje dvaadvacetiletý mladík Christopher McCandless v podání výborného Emila Hirsche napříč státy aby stanul na prahu Aljašské divočiny netknuté civilizací. Snímek Seana Penna brilantně zachycuje nezkrotnost lidského ducha a drsnou přírodu amerického severozápadu, doprovázený neskutečně vyladěním soundtrackem Eddieho Veddera. Film, který ve vás zanechá hlubokou stopu a spoustu nezodpovězených otázek. Jedna, která ve mě hlodala ještě dlouho po doběhnutí posledních titulků, byla: Vyspal se s ní, nebo ne?

Batman a Robin (1997)

Joel Schumacher (Batman a Robin, 8MM) se nachal po totálním propadnutí filmu jak u kritiky, tak diváků slyšet, že neměl v úmyslu nijak sérii Batman poškodit. Podle mě jediná chyba, kterou udělal, byla, že si vzal před natáčením o pár setin gramu LSD víc než bylo záhodno. Ten film je tak neuvěřitelně barevný, že každou chvíli čekáte, až na vás zpoza rohu vykoukne plastová lego figurka Arnolda a začne zpívat ,,všechno je tu boží". Všechny kostýmy a rekvizity působí dojmem, že je koupili na poslední chvíli v hračkářství u pana Duncana. Všechny postavy, kromě Arnolda a Robina (toho už doufám nikdy ve filmu neuvidím) si dokážu představit v jakýmkoliv filmu kromě Batmana. Clooney v akci s jeho obří bradou a plastovýma slipama vzbuzuje asi takový respekt, jako horník přednášející na univerzitě o globálním oteplování. Batgirl je......je tam... a umí jezdit na motorce. A Uma Thurman jako bojovnice proti kácení deštných pralesů je tak krásně patetická, že by mohla hrát klidně v remaku Casablanca. Veškeré bitky ve filmu mi připomínají seriál Strážci vesmíru, kvůli kterému jsem v osmi letech vstával v sobotu v půl sedmý abych to na Nově neprošvihl. Pak následovali Pokemoni, film o zvířatech a Eso s Terkou.....ale to jsem trochu bokem. Jinak Arnie je samozřejmě klasa. On má to zabíjení prostě v krvi. A je jedno jestli je to robot, nebo týpek s plastovou pistolkou na dělání ledu...on je prostě vždycky svůj. Prostě je to šílenost, na kterou se nejde dívat bez jointa v ruce a flašky Jacka vedle postele.

Srbský film (2010)

Jendou jedinkrát jsem po bráchovi chtěl aby mi doporučil dobrej film, na kterej v poslední době koukal. Od tý doby jsem tuhle chybu už nikdy neudělal. ,, Pusť si Srbski film'', řekl mi ,,ale nekoukej před tím na CSFD, má to nízký hodnocení, ale film je to fakt dobrej. Bude se ti líbit''. A já se fakt na ty komentáře nepodíval. Místo toho jsem film po půlce stopl (dřevěnej stůl, rodící ženská a 120ti kilovej spocenej plešatej porodník) a 10 minut minut chodil dokolečka dokola a snažil se nepozvracet. Kdyby v tu chvíli stál brácha vedle mě, asi bych mu vrazil nůž do krkavice. Ale nakonec jsem to dokoukal. Protože to prostě nešlo vypnout. Film vás na začátku přiková jeho přitažlivým tématem porna. Jste zvědaví, co bude v další scéně a trochu ve vás šimrá vzrušení, protože zatím nevíte skoro nic o tom, co pro vás režisér připravil. Člověk by nemohl být duševně v pořádku aby předvídal, co ho v tomhle filmu čeká. Začíná to jako Vltava od Smetany a končí to jako japonskej Brutal Core nejhrubšího zrna. Hlavní ''hrdina'' je vtažen do hry, kterou může jen těžko vyhrát a tak jen čekáme na to, jak moc blbě to s ním skončí, protože po 30ti minutách vám dojde, že se může stát úplně všechno. Záběry ve filmu jsou tak reálné, že ve vás hlodá podezření, jestli jsou všichni herci ještě naživu. Přes veškerou otřesnou nechutnost musíte film ocenit, protože tohle není žádná amatérská slátanina, ale strhující, profesionálně zpracované dílo, o jehož totální amorálnosti musí přednášet až v pekle. Rozhodně nikomu nedoporučuji na to koukat. Je to krutý snímek o zpustlosti duše a absenci jakýchkoliv morálních zásad, který vám vpálí do ksichtu takovou pecku, že vám bude pár dní trvat, než se z ní proberete. Ale následky si nejspíš ponesete do konce života.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Letošní největší akční pecka plná neuvěřitelně originálních, vlastenectvím a testosteronem prosáklých hlášek typu ''your country needs you''. Kdyby tam byla ještě jedna hláška navíc, celej vesmír by už byl nejspíš úplně v prdeli. Xander chce ve filmu zprznit snad každou lady v bikinách, kterou potká ( jiný hadry tam skoro ty pipky ani nenosí...nepotřebujou to, protože se natáčelo buď v zemi, kde teploty nejdou pod 40, nebo kolem nich vybuchuje tolik věcí, že se musí co chvíli kropit vodou aby neuschly) i evidentně lesbickou inkarnaci Trinity, která si libuje v bondage a zbraních, který váží zhruba stejně tolik co ona, a která prostě lesba být musí, protože Keanu Reeves zrovna ve stejnou dobu, co vznikala tahle grandiozní pecka natáčel pokračování Johna Wicka v LA o dvě ulice dál a vypadalo by prostě divně, kdyby se Neova štramanda válela někde za vybuchlým náklaďákem po nevlastním bráchovi jeho BF Morfea. Xanderova nejstilovější balící hláška ,, tenhle parádní kožich jsem kdysi dostal po koncertě od Leoše Mareše'' kupodivu zabere jen na princeznu Sonyu, jejíž agent musí být naprostej idiot, když ji místo na natáčení Mortal Combat: Johny Cage is back s Nicolasem Cagem v hlavní roli, pošle k Dieslovi v uplých latexkách, za který by se nemusela stydět ani Mia Khalifa, s naivní otázku, pro koho že to vlastně pracuje, protože ona si myslí, že pro MI5 to asi nebude (to xXx, co má vytetovaný henou přes půl zad asi znamená, že celou dobu maká pro kriminálku Modrava a GoldenPrivate) Nejstylovější koc v celým filmu je ovšem kočička v krátký sukni, bílým plášti (jako, že je chytrá) a brýlích bez dioptrií, o který jsem si naivně myslel, že je to ségra Sashy Gray, ale nakonec se z ní vyklubala opravdová herečka, která uměla fakt krutě celej film otevírat nějakou záhadnou krabičku, co svítila modře a z nějakýho důvodu byla hrozně důležitá (mě to bylo jedno, celej film jsem doufal, že až otevřu CSFD a najdu tam její jméno, tak tohle XXX není jediný XXX v jejím repertoáru...bohužel jsem zjistil, že jediný další XXX, ve kterým hrála, jsou Upíří deníky a sorry jako, ale tohle porno prostě nedávám ani já) a zrovna když ji potřebovala otevřít nejvíc, tak zjistila, že k ní potřebuje taky napájení 400V, který tam naštěstí bylo,i když ho celej film před tím vůbec nepotřebovala- prostě karma je někdy nevypočitatelná mrcha. Možná bych se ještě mohl zmínit, že hlavního záporáka hrála paní Chýlková, která vypadala celou dobu jako fakt rajcovní MILFKA, než ji nějakej japonskej ninja, nejspíš brácha Jackieho Chana, padákem vysadil z letadla. Co bych mohl jestě vypíchnout, tak je vedlejší role Ice Cuba, která však byla pro celý děj klíčová a v jeho podání naprosto exelentně neuvěřitelná (předpokládám, že asociace amerických dentistů mu v tomhle roce udělí cenu za celoživotní výkon a propagaci dokonale rovných zubů) Jen mě možná trošku mrzelo, že ve scéně s granátometem, když byli všichni úplně v prdeli a jediná zbraň, kterou měli, byl vybitej vibrátor lesbičky Trinity, nepřišel s Ice Cubem i Snopp Dog. Možná by to ve mě tolik neevokovalo jistou podobnost s The Expendables 2 a Chuckem Norrisem, ale to je asi můj problém a podobnost je čistě náhodná (já měl prostě velkou představivost už od malička). Budem se muset spokojit pouze s faktem, že dal Snopp k dispozici aspoň bitches z jeho harému na natáčení a pár kilo koksu režisérovi aby tahle SHOW vážně stála za to. O S. Lee Jacksonovi( Hadi v letadle) se zmiňovat ani nemusím. Ten sám o sobě zaručuje dostatečnou kvalitu filmu a jeho hlášky jako vždy hýří elánem a vtipem. Samozřejmě bych mohl napsat ještě spoustu pozitivních věcí, ale nerad bych vám dával další spoilery. Tohle dílo nemůžu jinak než doporučit a pokud míříte do kina a stále váháte, co za velkofilm si vybrat, tak tenhle plnokrevnej blockbuster je hned po Angel of the Lord 2 jasná volba. Co jinýho taky čekat od režiséra, kterej si říká hustě DJ a scénáristy s kameramanem, kteří maj spolu evidentně shlídnutý všechna videa na PornHub......