K zemi hleď! (2021)

Snímek je krásnou satirou na společenskou degeneraci a ignoranci případné celosvětové hrozby. Místy přehnaná z důvodů místa pro humor, bohužel ne nepravdivá. 7/10

Duna: Část druhá (2024)

Duna je takřka dokonalé sci-fi s perfektním vizuálem, hudbou a celkovou atmosférou, která vtáhne a nepustí. Jediné co musí opravdu vytknout je prostřih mezi několika scénami, kde je vidět, že zde chybí jeden nebo více obrazů. Což se dá samozřejmě vyřešit prodlouženou/režisérskou verzí, v kterou upřímně doufám. 10/10

Premiantka (2024)

Jade Halley Bartlett vytvořila slibný, komorný, konverzační drama se skvělou výstavbou a vykreslením postav, jejich charakterů a vzájemných vztahů a celkově by film působil perfektně. Ovšem jen v prvním a druhém dějství. Problém nastává v dějstvím třetím, nebo-li závěrečná cca půl hodina. Všechno co divák sledoval se začne pomalu rozplétat, gradovat ve skvělém napětí a najednou KONEC. Žádný závěr, žádné vyvrcholení. Film je prostě v jednom bodu utnut a to je vše. Netuším co tím režisérka zamýšlela, ale působí to na mě, že se se snažila Miller's Girl tak zdramatizovat, že v závěru nevěděla jak jí ukončit. 6/10

To se mi snad zdá (2023)

Dream Scenario je krásná ukázka krize středního věku, vzestupu a následného pádu slávy vyprávěné skrze Paula (Nicolas Cage), zabalená do žánru komedie, dramatu a až částečného hororu. Všechny tyto prvky se krásně střídají a navzájem prolínají. V čele toho všeho stojí výborný Nicolas Cage, který střídá komediální postavičku, ušlápnutého profesůrka i děsivého zabijáka. Režisér/Scénárista sice výborně poukazuje na hromadu myšlenek, ale to je všechno. Nepouští se do jejich hlubšího prozkoumávání a případně i nějakých odpovědí. A z tohoto důvodu působí snímek jaksi nedotaženě a trochu zmateně. A to je velká škoda. 7/10

Zbrojnice - 3 Seventeen Year Olds (2020) (epizoda)

Epizoda má hodně pěkné akce a pravděpodobně patří mezi jedny z nejdražších dílů seriálů. Bohužel vznikla v době smrti George Floyda což mělo za následek, že seriál pro rodinu je plný politických keců a agitky o rasismu u policie. A jako třešnička na dortu se zde připomíná výročí protestů v L.A. z roku 1992. Hahahahaha výročí to opravdu nemohly nemyslet jako vtip, kdyby to bylo aspoň výročí 30 let, ale 28. Je to smutné, dříve pohodový a odpočinkový seriál se propadl do takových ho%%% a já se jenom bojím, kam se bude propadat dál. 1/10

Mariah Carey - Vše, co chci k Vánocům, jsi ty (2017) odpad!

Dlouho jsem neviděl horší animák/pohádku než je tahle. Celá premisa vzít si psa, kterého vlastně nechci jen abych měl psa kterého chci je tak stupidní a povrchní. A nijak tomu nepomáhá ani samotný scénář, který je tak arogantní, povrchní a bez citu. Scénárista, Maria co by Vypravěč a Breanna Yde jako malá Mariah jsou dno arogance a povrchnosti, protože chování typu ,,pes mi zničil postavení ve společnosti a dokonalý život,, nebo ,,už tenkrát mi slušelo všechno a byla jsem tak perfektní a můj pes musel být taky takový,, je na pěst a jestli se film opravdu opírá o skutečný příběh Carey tak je mi toho psa tak moc líto až to není možný. Opravdu dno a šťastný konec, který má nést jakési ponaučení nepomáhá hodině dvacet povrchností. 0/10

Chlapec a volavka (2023)

Chlapec a volavka je neuvěřitelně kouzelný příběh pro všechny věkové kategorie, který v sobě stejně jako všechny Mijazakovi filmy nese určité poselství, jenž by se HODNĚ zjednodušeně dalo popsat asi jako ,,nenávist plodí nenávist,,. Majao Mijazaki se rozloučil ve velkém stylu a svět filmů opouští jeden z nejrevolučnějších tvůrců historie. 8,5/10

Marvels (2023)

Na Marvels jsem už od prvních ukázek koukal dost skepticky a bál jsem se, že Disney najde nové dno. A jsem popravdě rád, že se tak nestalo. Nejedná se o žádný extra film. Popravdě je jen tak tak průměrný. Ovšem a to považuji za velký úspěch jsem se u něj bavil i zasmál a to se mi poslední dobou u marvelovek nestává. Jsou tu problémy, jako stopáž, která rozhodně měla být delší, scénář, který je jednou scénou průměrný a druhou scénou trapný až dětinský. A ve finále je na celém projektu cítit, že měl původně zastávat pozici avengers a být takovým vyvrcholením čtvrté fáze. Ale jsou zde i plusy mezi které patří fajn chemie mezi hlavními hrdinkami, dobré CGI a samozřejmě úžasní Flerkeni, kteří si u mě kradli každou scénu pro sebe. 5/10

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Scorsese opět naservíroval skvělé nekompromisní a komplexní drama se svými dvě oblíbenci podpoření Lily Gladstone, kteří předvedli neocenitelný výkon. Celý příběh je krásně pomalu vrstven, kdy kousek po kousku odkrývá temnou a dosud mnohdy neznámou historii hamižnosti bílého muže na původních obyvatelích. Jsou zde výborné táhle dialogy od kterých by se mnozí mohly učit. Úžasná kamera, která si hraje s barvami a nasvícením. A to vše podpořené příjemnou hudbou. Každopádně Martin ukazuje, že pořád nepatří do starého železa a je téměř jisté, že si toho oscara odnese. 8,5/10

Stvořitel (2023)

Stvořitel není příběhově žádný zázrak, a asi nikdo si ho za pár let nebude pamatovat. Co ovšem nabízí dokonale je takřka dokonalý vizuál, nádherná kamera, nepřekvapivě úžasná hudba od Zimmera, skvěloá akce a překvapivě až na dřeň a nijak křečovitě ždímané emoce. 7/10