John Wick (2014)

Fakt skvělá akční těžba. Tento film po delší době opět nakopl kariéru Keanu Reevese a vystřelil ho opět mezi hollywoodskou smetánku. Každopádně je film fakt dobře natočený, akce je lahůdková a z některých smrtí mi bylo až nepříjemně. Příběh je sice trochu jednodušší, ale to se filmu podobného ražení dá poměrně jednoduše odpustit. 85%

Kmotr 1, 2, 3 (1992) (TV film)

Desetihodinový masterpiece, jedna z nejlepších filmových trilogií všech dob. 100%

Kmotr III (1990)

Jasně, bylo to trošku slabší, než první dva doslova legendární díly, ale stejně jsem se opravdu dobře bavil. Stopáž je sice delší, ale po celou dobu jsem se dobře bavil. Pochválit opět musím úchvatnou hereckou sestavu, Al Pacino předvedl zase jednou fantastický herecký výkon, jediný, kdo mi příliš neseděl (a nejsem asi jediný) byla Sofia Coppola. Každopádně to pánové Puzo a Coppola to zase zvládli moc dobře, konec se opravdu povedl. 89%

Kmotr II (1974)

Nečekal jsem, že by se dvojka mohla jenom přiblížit kvalitě prvního dílu, ale musím konstatovat, že se opět jedná o skvělou záležitost s řadou vypjatých scén a doslova fantastickým herectvím. Stopáž je sice trošku delší a klidně bych film na určitých místech mírně zkrátil, nemůžu ale říct, že bych se nudil. Kmotr II prozkoumává dva příběhy, sleduje jak mladého Vita Corleneho, tak jeho syna Michaela. Hlavně Michaelova postava prošla obrovským vývojem. Z nevinného vojáka, který nechce mít nic společného s nelegální činností své rodiny, se stala doslova mocichtivá svině, která se neštítí ani likvidovat členy vlastní rodiny. Al Pacino předvedl excelentní výkon, v té době neznámý Robert De Niro si také zaslouží pochvalu. Natočeno je to opět poctivě, je opravdu cítít, že tentokrát mohl Coppola pracovat s mnohem větším množstvím peněz. Zkrátka jedno z nejlepších pokračování všech dob, které v některých očích předčilo i slavnou jedničku. 90%

Kmotr (1972)

Doslova legendární záležitost. Fantasticky napsané, luxusně zrežírované a zahrané. Tady si zkrátka není téměř na co stěžovat. Stopáž je sice delší, ale po celou dobu se něco děje, příběh výborně graduje a má dostatek šokujících a nečekaných scén. Zkrátka dost možná nejlepší gangsterský film všech dob, Francis Ford Coppola natočil mistrovské dílo a herci Al Pacino a Marlon Brando předvedli jeden z nejlepších výkonů své herecké kariéry. 100%

Zoolander (2001)

Neskutečná šílenost a jeden z nejdivnějších a nejdementnějších filmů, které jsem viděl. Stejně mě to ale poměrně dost bavilo, herecké obsazení fungovalo a místy jsem umíral smíchy. Prostě pohodová komedie a tak šílená věc, že si jí nemůžete nechat ujít. 69%

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Solidní akční jednohubka, která šlape hlavně díky dobrému obsazení, příjemnému humoru a sem tam i fajn akčním scénám. Prostě pohodová záležitost, která ale nenabízí nic, co už byste někde jinde neviděli. Dvojku bych ale přeci jen v pohodě snesl. 65%

Gentlemani (2019)

Guy Ritchie je zpět na vrcholu. Jeho nejlepší film za posledních dvacet let. Opět luxusní herecké obsazení, navíc příběhově parádní a s kupou vynikajících dialogů. To celé ještě doplňuje luxusní kamera a vizuál.

RocknRolla (2008)

Styl Guye Ritchieho žeru, ale tohle mi moc nesedlo. Příběhově pro mě až na pár vtípků nepříliš zajímavé, herecké obsazení ale není vůbec špatné a rád jsem viděl Karla Rodena. Solidní záležitost, ale v porovnání s ostatními filmy tohoto legendárního režiséra trochu slabší. 60%

Drive (2011)

Tohle byla vážně paráda. Jednoduchý příběh, ale s nádhernou vizuální formou, skvělými hereckými výkony a parádní akční stránkou. Ryan Gosling mě neskutečně mile překvapil, asi budu muset nakoukat nějaké jeho další filmy. Fakt pecka a jeden z filmů, u kterých lituju, že jsem se k němu dostal až teď. 90%