Ošklivka Betty (2000) (seriál)

Jedinná telenovela, kterou lze sledovat bez návalů vzteku. Kromě klasických telenovelských klišé obsahuje i dávku vtipu a to se cení. Druhá řada "ecomoda" však patří do odpadu.

Ošklivka Katka (2008) (seriál)

Vidím, že zavděčit se mnohým místním kritikům je velmi, velmi těžké, neřkuli nemožné. Jistě, počin na Oskata to není, ale samý odpad? To taky ne. Existují desítky horších rádoby vtipných seriálů. Tady vtip nechybí a je to příjemná oddychovka po náročném dni.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Tohle se jinak než pěti hvězdami ohodnotit nedá. Skvěle technicky provedené, třeskutě zábavné a je jedno, jestli vám jsou dva roky, nebo 50. Pobavíte se stejně. Prostě 7 minut našlapaných kvalitní, vtipnou animovanou podívanou. A některé ovce si prostě zamilovat musíte. Shaun je fajn, ale já osobě žeru tu vypasenou, co se zásadně musí kamkoli tlačit a kde může vše sežere. Než pomalu každý druhý současný večerníček, dejte prosím raději tohle. Britové válí, nic naplat.

Padesát odstínů černé (2016) odpad!

Každý kdo sleduje moje komentáře zde ví, že hodnocení "Odpad" nemám rád a snažím se na každém filmu najít aspoň špetku dobrého nápadu, hudby, nebo čehokoli co stojí za uznání aspoň trochu. Podle tohoto pravidla však právě proto musím po tomto hodnocení sáhnout. Tam kde parodie selhává ve své hlavní úloze , to jest parodovaní, je něco špatně. A ne, parodie opravdu není vzít původní scénu a narvat do ní tolik orálního sexu kolik jen lze. Parodie je umění - viz. Mel Brooks a spol. Tohle je prostě odpad, málo platné - lituji peněz za lístek.

Piráti! (2012)

Čekal jsem hodně dostal jsem málo. Tvorba studia Aardman je mi hodně blízká hlavně osobitou animací a dospělými vtipy zasazenými do dětského hávu. Ovečka Shaun je vzácným příkladem perfektní podívané pro celou rodinu a tak jsem něco podobného čekal i od Pirátů. Animace ujde, ikdyž plastelíně již dost pomáhají počítače. Vtípků a drobností k zasmání je také dost. Problém je, že je to celé zasazeno do hodně zvláštního, praštěného a bohužel nudného děje. Ke všemu je děj strašně rozvleklý a máte touhu koukat na hodinky, kdy už půjdete domů. A to je u zábavného animáku zatraceně špatně. A z Pirátské tématiky se také dalo vyždímat více gagů a narážek. Škoda.

Pohled z okna (1998) (TV film)

Špatné jako detektivka, špatné jako thriler, špatné jako drama. Není to film, který by měl člověk chuť vidět znovu, ani ničím neuvízne v paměti. Hvězdy za námět a herecké obsazení. Zbytek za moc nestojí.

Ponorka (1981)

Tohle je válečný film. Ale ne v "americkém" slova smylu. Když ho srovnám s u mě oblíbenou U571, je to nebe a dudy. Zatímco U571 je typycká akční bezduchá podívaná s příznačně patetickým koncem, od Das Boot se dočkáte snad nejrealističtějšího zobrazení skutečného života německých ponorkářů. Napěchování v jedné konzervě s jedním záchodem a třesoucí se strachy při každém zvuku sonaru, jež by mohl znamenat nepřátelký torpedoborec. Neskutečné ztvárnění děsu, stísněnosti a bezmoci, jak ji vůbec lze na filmové plátno přenést. A když už se naprosto zdecimované posádce i ponorce podaří dosáhnout doku, jsou zaskočeni leteckým útokem a skoro celá posádka ponorky a doků je rozsekána na hadry. (A ne že jsem štastný návrat námořníkům po takových zážitcích nepřál - naopak - ikdyž to byli Němci.) To v americkém filmu by všivhni s pár škrábanci dorazily do doků, opravili ponorku, zachlastali si a jeli dál kopat spojence do zadků. 90%

Prci, prci, prcičky (1999)

Aneb další, ale nejvíce propagovaný film na téma "Jak dostat holku do postele co nejtrapnějším způsobem". U této komedie se předpokládá, že divák bude mít většinu krve někde jinde, než v mozku a podle toho to taky vypadá. Tuto rádobry "cool" komedii drží nad odpadem jen fakt, že pár scének pobavit dokáže.

Predátoři (2010)

Sice se to snaží navázat na původnho Predátora s Arnoldem a vše naznačovalo, že by se nemělo jednat o nějaký průšvih. Bohužel se to celé tak nějak nepovedlo. Atmosféra je v pořádku, triky obstojné a celý film vlastně kopíruje kolorit svého vzoru. Nevím, jestli selhal scénář, nebo herci ale výsledek je nemastný neslaný, ani vás nezajímá co bude dál a vlastně je vám celý film tak nějak jedno. Velké zklamání.

Princ a Večernice (1978)

Pro mě je to vykrádačka pohádky "O slunečníku, Měsíčníku a Větrníku". Z předlohy však pobrala málo. Slibná role Mrakomora R. Brzobohatému sedla jak pěst na oko, zato princ Velen působí jako pošuk.