Ďábel od vedle (2019) (seriál)

Musím říct, že kdy žjsem se poprvé dozvěděl o tomto dokumentu, bylo to jen takové polechtání v uchu. Co si myslíš o tom pánovi z dokumentu na Netflixu? Je vinen nebo ne? To mne tak zaujalo, že jsem celý seriál vzal útokem jen abych si sám vytvořil nějaké stanovisko. Samotný seriál je ovšem velmi dobře, vede vás krůček po krůčku, od události k události. Samotné dobové záběry jsou velmi silné jak na mozek tak žaludek někdy. Je to skvělé nahlédnutí do samotného jádra případu. Střídání záběrů, zrnění, slyšení, komentáře, vše do sebe tak ladně sedí a navazuje na sebe, že to vtáhne tak hluboko do děje, že chce aby se na to podívali i jiní lidí a pak vám řekli, zda to byl on a nebyl. A to byl asi záměr celého seriálu.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Za mne velké překvapení. Určitě to nejlepší z žánru hororu za poslední dobu. Není to tuctový horor kde jsou lekačky vyvolané hudbou. Ale příjemná atmosféra, která vtáhne do děje a pustí až na samotném konci. Ovšem ruku na srdce, diváci béčkových hororu nebudou nadšeni, protože jim zkrátka drobné věci, které tam jsou nedojdou a nespojí si je hned s Osvícením. Opravdu dobrý horor za poslední dobu aby člověk pohledal.

Aladin (2019)

Vemte si pohádku která je starší jak vy. A dejte ji Ritchiemu. Nevím zda po Uncle ho něco šlehlo přes prsty. Ale mě se to líbilo. Aladina původního jsem viděl několikrát. A vím ze moje dítě by nebavil. Ale tohle je dosti slušná náhrada, která má vtip, skvěle efekty a hlavně hudbu. V češtině se na to dívat je děs. A kupodivu Will Smith nezastinuje ostatní postavy. Je to vyvavezene a zkratka to baví. A o tom Aladin je a vždycky byl.

V Wars (2019) (seriál)

Začal jsem koukat úplně náhodně. A nelituji. Je potřeba si říct, ze na takové téma, jaké to má, měli opravdu málo peněz. Herecké výkony jsou místy docela na hraně. Ale příběh je dobrý. Dá se na to koukat. Někdy nemusíte dávat pozor a víte co přijde. Ale zaslouží si to ty hvězdy. Bavilo mě to a atmosféru hororu to má určitě taky.

Jak se opovažuješ (2019) (seriál)

Zajímavé pojetí roztleskávaček a jejich prostředí. Kriminalkou se to stává v posledních 3 epizodách více méně. Je to taková jednohubka, neurazí ale ani nenatchne. Stačí vidět jednou a není potřeba se k tomu vracet.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Není co řešit. Příběh jako vždy. Hlášky skvělý. Herecké výkony dostačující. Nenudil jsem se a dokonce jsem se místy plácal do kolen. Takže za mě skvělá oddechovka.

Lucifer - Série 4 (2019) (série)

Za mne jedna z nejlepších sérií vůbec. Nikdy jsem neměl rád kriminálky. Nikdy. Nebavilo mne to a nikdy mi to nesedlo a nedovedl jsem si představit, že bych po večerech koukal na to jak se honí za vrahem. Ovšem Lucifer je něco úplně jiného. A v téhle sérii obzvlášť. Samotné kriminální téma je zde na malém ovšem potřebném množství. Více však je kladen důraz na děj a hlavní postavy. Což si myslím, že o proti minulým sezonám je to lepší. Procházíme si každou postavou a já těch pár dílů shlédl za dva dny, protože mne to nepustilo. Příběh opravdu dobře graduje až do finále. A poslední díl? Fuuu jedno z nejlepších co mohl Lucifer jako seriál nabídnout. Kdo se nechá ponořit neodolá a jede dál a dál a já už teď vyhlížím tu 5 a bohužel poslední sérii. Přeci jen dalo by se ze samotného námětu vydolovat víc. Ale o to víc si dílů vážím.

Joker (2019)

Splnilo to všechno co jsem čekal, a to bez servítek. Dá se natočit zkrátka film podle komiksové předlohy aniž by bylo potřeba kde jakých efektů. Phoenix to zahrál tak dobře, že se bojím, že už bude s postavou Jokera navždy spojený a bude to tak nějaké měřítko. Film je místy opravdu drsný co se týká scén a atmosféry. Ovšem ve stopáži dvou hodin příběh jede jak po másle. Věřím tomu že si Phoenix odnese za tento počin Oscara. Opravdu ano, až takhle dobrý to je. Ostatní herci jsou spíše jen jako kulisa, i takový De Niro na hlavní postavu nemá prostě. Za mne je tohle nejlepší hraný film z krabice DC a doufám, že to nebylo naposledy co se Joaquin jako Joker ukázal.

Hellboy: Královna krve (2019)

Pokud čekáte pokračování starého Hellboye tak se rovnou můžete jít dívat na Ulici. Tohle je totiž úplně něco jiného. Hellboy je temný, a více se přibližuje tomu, jak bych si ho představoval. Atmosféra je temná, ale ve finále mi to vůbec nevadilo. Jde vidět, že Neil má opravdu velkou představivost a příšery, které sype na plátno v SGI jsou opravdu dost věrohodné. Baba Jaga byl pro mne opravdu zážitek do posledního detailu. Milla se snaží ovšem, stejně zůstane u jejího kostýmu a budete se dívat na pevná prsa. Je to film, který se zařadí do mé kategorie - Jednou za pár let se na to rád podívám.

Lucifer (2016) (seriál)

Narazil jsem na tento seriál naprostou náhodou kdy mi Netflix ukázal pouze teaser na 4 season. Stačil jeden díl a věděl jsem, že tady není o čem debatovat a během dvou dnů jsem sjel dvě série. Bez mrknutí oka. Neznám ovšem předlohu. Nikdy jsem komiks neviděl a nečetl. Proto jsem neměl žádné srovnání. Ovšem sarkasmus, herecké výkony, scénář. JE tu krásně vidět, že není potřeba mít spousty efektů. O to jsou vzácnější. Za mě, opravdu kvalitní seriál, který si zaslouží hodnocení jaké má. Nemá ho náhodou. Tak co vy? Po čem toužíte?