Naia

Naia

okres Praha

2 body

• 30.7.2018  20:45

Slabší čtyři hvězdičky. Hlavní dějová linka, kdy se o výchovu malého Juliena střídají rodiče a otec se přes něj snaží dostat k matce a celé rodině, byla dobrá. Napětí vládlo po celou dobu filmu a nakonec vygradovalo. Z postavy Antoineho, bývalého manžela s kamenným děsivým výrazem, šel opravdu strach a úspěšně v diváku vyvolával úzkost. Co ale bylo zbytečně nakousnuté a nebo zbytečně nedotáhnuté byly linky vedlejší. Jako například vztah jejich nejstarší dcery Josephine s jejím přítelem. Proč scéna s těhotenským testem, když se k němu už autor po zbytek filmu nevrátil? Více postav nám autor pouze představil, ale nic jsme se o nich nedozvěděli.

• 18.7.2018  00:02

Jen génius dokáže udělat z tak všední záležitosti jako pití kávy, kouření cigaret a řečnění s přáteli něco tak fantastického.

• 16.7.2018  23:58

Dramatický snímek o třech naprosto odlišných ženách, které pojí těhotenství a pobyt na stejném nemocničním pokoji. Sledujeme tři rozdílné a silné příběhy každé z nich. Nechybí Bergmanovy krásné detaily na emoce hereček a ani hloubka a cit jeho filmového vyprávění.

• 30.6.2018  10:28
    Goldbergovi (TV seriál) (2013)

Úchylná matka s Martovským syndromem.

• 25.5.2018  00:50

Kultovní a osobitý film. Rudolfu Hrušínskému role pana Koprfkingla skvěle sedla a myslím, že je to jeho nejlépe zahraná role. A hlášky jako "Co abych tě, drahá, oběsil?", "Já jsem ještě nedostala rakvičku", "Duše se osvobodí a vzlétne do éteru..." atd.. zůstanou vryty v paměti i tomu, kdo o to příliš nestojí.

• 22.5.2018  22:00

Skutečně nádherný a dech beroucí snímek. Z mé strany ani nejde nic vyčíst, film dominoval, jak krásně zpracovaným příběhem Jany z Arcu, tak obdivuhodným hereckým výkonem Marie Falconetti. Ale opravdu nejvíce mě oslnily naprosto originální a odvážné kompozice, které ode dnes budou konkurovat všem dalším filmům, na které se podívám.

• 2.4.2018  23:16

Krásný příběh s duchovním podtextem. Donutí vás uvědomit si, že si musíme vážit i maličkostí, které tu máme a že je dost možné, že kromě nás lidí, tu jsou i jiné bytosti. Moc hezky zpracované, H. Alekan odvedl skvělou práci za kamerou. Originální záběry, měnění horizontů, častá práce s jeřábem a pěkné letecké záběry.

• 25.1.2018  23:01

Po čistě vizuální stránce moc pěkné, ale co se týče narativní stránky, tak to mělo své mouchy. Příběh nebyl moc poutavý a bez propracované animace by upřímně za nic nestál. Byť doporučuji vidět, kvůli originálnímu zpracování, které vás uchvátí.

• 12.10.2017  21:26

Těšila jsem se na pořádné scifi plné akce. Bohužel jsem dostala jen tříhodinovou nudu totálně bez akce. Zbytečně vyhozené peníze za lístky, kdyby ve filmu nebyly tak nepříjemné a hlasité zvuky, asi bych usnula. Ryana Goslinga mám ráda, ale ne natolik, abych ho mohla sledovat, jak 5min obdivuje sněhové vločky. A pointa podle mě minimální. Filmy Denise Villeneuve jsou dobré, ale myslím, že do Blade Runnera se pouštět neměl. Bohužel dávám jen jednu hvězdičku.

• 18.8.2017  01:39
    Osvícení (1980)

Dech beroucí film! V jednom okamžiku máte strach, ale zároveň se máte chuť zasmát a hlasitě zatleskat hercům, hlavně mistrovskému výkonu Jacka Nicholsona! Do toho skvělá spolupráce kamery s hudbou, díky které vám bude běhat mráz po zádech (a v mém případě se budete bát každého zahnutí do jiné chodby). Kubrick samozřejmě zahrnul příběh vypracovanými detaily, které s postupem času, začnou dávat smysl. Velký potlesk!

• 11.8.2017  00:41
    Palo Alto (2013)

Ráda bych nesouhlasila s popisem filmu. Když jsem si ho přečetla, měla jsem dojem, že film bude o přihlouplých problémech teenagerů. Ale trailer mě přesvědčil a já si film pustila. A výrazy jako,,třídní panna" jsou to poslední, co bych k tomuto dramatu přiřadila. Film na mě působí zajímavě a neobvykle ale i depresivně až psychologicky.. Emma Roberts se do role skvěle hodí a film mi zpříjemnila. Co je ale matoucí je otevřené zakončení, které jsme nejspíš nikdo neočekával. Ale já jsem člověk, kterému nevadí, možná si až vychutnává, otevřené konce, takže tento počin mé hodnocení určitě nesníží.

• 11.8.2017  00:13

Tvůrci odvedli velkolepou práci a skvěle si dokázali pohrát s danými situacemi. Ritchie zde prokazuje nejen svůj velký talent, ale i smysl pro detail. Ale mé hodnocení si zaslouží hlavně jedinečná kamera a efekty, skvěle zkombinované s hudbou.