• Rodinný

Trestná lavice (2005)

Šablonovité a průhledné dílko od začátku do konce. Nepřekvapilo, ale pobavilo.

Beethoven 5 (2003)

Na toto dílo jsem nervy už neměl, a tak jsem zůstal ním neposkvrněn.

Sopka (1997) odpad!

Po odborné stránce děs a hrůza. Procházet se v blízkosti běsnícího sopouchu to je síla i na Hollywood.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Vizuální stránka perfektní, super hudba, skvělý Johny Depp. Ale to je vše. Super obal neurčitého obsahu. Po půl hodine nadšení nuda. Asi jsem na ten film moc starý a moje děti moc mladé. Dosti odvážně tvrzení, že se jedná o skvělý rodinný film. Jedině nejmladší kluk (7 let) ho nadšeně sledoval se mnou do konce, ale měl z něho noční můru.

Purpurové řeky (2000)

V podstatě plýtvaní tvurčím potenciálem. Kritikům závěru - co jste čekali? Vždyť již pointa literární předlohy je trapná až to bolí!

JAG (1995) (seriál) odpad!

Pilotní film byl super. Ze záčatku jsem seriál celkem pravidelně sledoval, ale asi po třech dílech jsem usoudil, že na pohádky jsem předse jenom dost starý ( na pohádky se podívám, ale musí stát za to). Takže jsem zůstal u občasného sledování, až do X-tého dílu X-té řady, který byl inspirován skutečnou události v Itálii - kolize amerického letadla s lanovkou, která si vyžádala 20 obětí. Spůsob, jakým se tvůrci zmocnili tohoto námětů a předložili jej světu, mě totálně znechutil a skončil jsem s nimi nadobro. To, že US Navy si na omluvu (nebo spíše výmluvu) povolá "nezávislé televizní tvůrce", je silné kafe. Pro ty co nevědí co se stalo: 3.2.1998 v 15.12 Grumman EA-6B Prowler US Navy (Aviano,Pordenone-Itálie) srazil kabinu lanovky v Cavalese, italské Dolomity. Pilot měl za sebou hodinu letu, lanovka jela z hory Cermis do údolní stanice Masi di Cavalese. Když se kabina nacházela 103 m nad údolím, letoun SOP přetrhl nosné lano. Kabina se otočila kolem dokola a zřítila se na zem. Zahynulo všech 20 lidí v kabině. Pilot Bill Ashby (30 let) nouzově přistál zpátky v Avianu. Na palubě byli ještě další tři členové posádky. Záznamy z černé skříňky po přistání někdo zničil. Příčinou byla nekázeň pilota, který měl letět ve výšce minimálně 650 m a v jiné oblasti. Americké orgány odmítly předat pilota italským úřadům. 4.3.1999 americký vojenský soud v Camp Lejeune, North Carolina pilota zprostil obvinění. http://www.sweb.cz/svici/havarie.htm