Ucho (1970)

Je to strašně smutný psychologický drama thriller. Je opravdu smutné, co se stalo z manželství Anny a Ludvíka a nemalou zásluhu na tom měli soudruzi. Skvělé herecké výkony, obzvláště Radoslav Brzobohatý a Gustav Opočebský, úchvatná režie a scénář Karla Kachyni, krásně depresivní hudba a skvělá kamera (dosti podobná Spalovači mrtvol), ale i jiné dokonalosti z filmu dělají podobenství. A říkal jsem to jako levičák a říkam to i jako pravičák - Havel je měl pozavírat. 100%

Osudový dotek (2004)

Je to zajímavý film. Docela povedená režie, místy trošku pokulhávající avšak dobrý scénář, dobré výkony, výborná hudba, skvělé triky, dobrá kamera - je to dobrý film, obzvláště, když vezme v potaz to, že tam hraje Kutcher. Nejlepší scéna - Evan bez částí rukou. Jinak - ušlo to, nejlepší výkon podává Eric Stolz, ale nikdo není vyloženě špatně hrající. Největší chybou filmu bylo to, že ke konci udělali ze sympaťáka se strništěm hollywoodskou a nepříjemně až divně vyhlížející hvězdy. 80%

Hostel (2005)

Kdyby si nás alespoň spletli s Rakouskem nebo Polskem....

Perníkový táta (2008) (seriál)

Nejlepší seriál všech dob, absolutně neuvěřitelnej v každym ohledu. "I want this"

Uteč (2017)

Bylo to skvělé. Napínavé, chytré, zábavné. Ale doufám, že ten film nedostane oscara za nejlepší film kvůli barvě kůže, ale kvůli kvalitě, kterou film má. 83%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Pro mě stejně dobré jako jednička. Napínavé, svižné, zábavné. Společně s Prvním Avengerem a prvním Thorem nejlepší film od MCU. Už se docela těším na trojku. 80%

Captain America: První Avenger (2011)

Captain America na mě zapůsobil hlavně atmosférou a tím, kde a kdy se odehrával, tím, že to bylo natočeno jako za druhé světové války mě překvapilo. A nejlepší na tom filmu je, že mě přesvědčil, že si pustím každý film od Marvelu, ať už bude o čemkoliv (krom Iron Mana 3). Dobré herecké výkony, režie taky fajn, příjemný příběh a dobrý konec. 80%

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Skvělá černá komedie. Místy to bylo až dojemné a to hlavně v částech, kde to ukazovalo nápravu člověka. Skvělá režie, scénář i výkony a hudba, moc se mi nelíbila kamera. Osobně doufám v oskara za film, režii, herečka, herec ve vedlejší roli a hudba - všechno bylo totiž skvělé. A byly opravdu chvíle, kdy nešlo udržet smích. A ten konec je opravdu úžasný. 82%

La La Land (2016)

Opravdu jsem se obával, nesnáším muzikály. Jenže La La Land je vyjímka potvrzující pravidlo. Je to krásné, melancholické, romantické, barvité, skvělá muzika, výprava, zvuk, střih, výkony, režie, scénář, hudba i kamera - to všechno je La La Land, nerad bych spoileroval, tak jenom říkám, že ke konci mi bylo do breku. Krásný film, bylo to úžasné. 90%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Dřív jsem x-meny (a celkově komixárny) nemusel, ale od First Class u x-menů a Kapitána Ameriky u MCU jsem se rozhodl, že si pustím každý jejich film, protože mě to přesvědčilo, že i tyhle filmy se dají dělat kvalitně, kolem a kolem je First Class jeden z vůbec nejlepších filmů, co jsem viděl. A teď, když to dělal Singer, který natočil Obvyklé Podezřelé jsem se rozhodl, že se kouknu i na tento díl a nelituji. Skvělé herecké výkony (hlavně dvojka Fassbender a McAvoy), hudba taky dobrá, kamera taky, scénář se opravdu povedl (až na pár nesrovnalostí), režie je klasický Singer a efekty jsou taky skvělé (nejlépe zvládl tým Magnetovy schopnosti). Já jsem se vůbec nenudil a dávám pěkných 82%