Policejní odznak (2002) (seriál)

Jeden ze scénáristicky nejlepších seriálů vůbec - skvělej balanc všech tváří seriálů, výborný výkony, výborná muzika. Těžko se mi o tom píše bez spoilerů. Málokdy se mi stane, že po prvním zhlédnutí si dám seriál do TOPky, a tady jsem to udělal tak dvě minuty po dokoukání titulků. Strašně dlouho mi to všechno pak leželo v hlavě. Chiklis je bůh.

Mr. Robot (2015) (seriál)

Seriál je dobrej, ale musím dát jen tři hvězdy, má totiž několik silnejch negativ. První -  seriál je fake woke, dlouho to vypadá, že tomu tak není, nicméně po lehkém googlení, co je zač tvůrce seriálu, nelze odvidět. Sam Esmail má v hodně věcech pravdu, crony capitalism je nejhorší sračka, elity existujou, korporace jsou špatný, proto mi přišlo divný, že v seriálu kritizovali Trumpa, nicméně to dokážu pochopit, háček je v tom, že Esmail byl přímo DONOREM jedné z největších sviní v historii - Hillay Clinton, nejvíc crony capistlický, deep state, mafiánský mrdky ever. Že mu jeden film produkoval Obama, a že tvrdil, že fsociety by byla pro lockdown a povinný očkování už ani nenakousávám. Tohle by bylo ok, kdyby to bylo jednou, nebo dvakrát, možná i třikrát, nicméně Sam stále a stále dokola tlačí do seriálu svoje socialistický ideály, SPOILER jako když Darlene rozešle peníze rovným dílem všem lidem, což je asi to nejhorší, co jim mohla provést KONEC SPOILERU. Druhý - navazuje na první problém, kdyby seriál byl opravdu woke, tenhle problém by nebyl problém. Kdyby seriál byl skutečne message o systému, bylo by jedno, že postavy jsou dost nesympatický, kromě možná Elliota (a to občas) vám na nikom moc nezáleží, dělají nerozumný píčoviny (více rozvedeno ve třetím bodě), protože by seriál byl o sociopolitických problémech, ale namísto toho se vydal psychologickým rozborem postavy, která primárně neměla být seriálovou postavou, ale pouze průvodcem příběhu. Desítky a desítky minut špatně napsanejch vztahů agenty Dominique byly neskutečným utrpením. Třetí - nelogičnost postav, především Tyrella. Můžu říct, že dlouho mě tak nenasral vývoj nějaký postavy. Z asi nejzajímavější postavy seriálu udělali vlastní karikaturu, jejíž motivy nechápali ani scénáristi, SPOILER a pak mu dali tu nejvíc hloupou možnou smrt, která jen byla dokonalou tečkou za pádem jeho postavy KONEC SPOILERU. Ale nešlo jen o něj, Whiterose, kterého v seriálu asi tak čtyřikrát změnili na jinou postavu nijak nezaostává, a Angela je v těsném závěsu. Čtvrtý - nejdůležitější bod, a tím je snaha o předkombinovanost, tenhle bod bude plnej SPOILERŮ, ODSUD UŽ NEČÍST. Vera byl skvěle zahranej, ale čím víc člověk přemýšlí nad jeho návratem do seriálu, tím je to větší píčovina, nicméně to kvůli odhalení Elliotova traumatu jsem zcela schopen odpustit, protože to alespoň bylo nápaditý a ne klišoidní jako ostatní superkrutý přísněcool twisty. Angely smrt - totální wtf, nemá smysl ani nějak pokračovat ve vysvětlování. Mastermind - vidím snahu, ale opravdu to už víc stupidně klišé být nemohlo, z tý hudby jsem se chtěl zabít, z "pomalého odhalení" možná ještě trochu víc. Celej předposlední díl a jeho totální zbytečnost. Dělání ze sex operace Darlene s Dominique něco víc. Dramatickej únos rodiny Darlene. Ta šíleně špatně zahraná a napsaná kontrolorka Dominique od Dark Army, to bylo fakt jak parodie. To jak se Mr. Robot neustále měnil z postavy, která je moudrá a máme ji poslouchat, protože má ve finále vždy pravdu na nesvéprávnýho tajnustkáře, co nikdy nemá pravdu, neustálý switchování mezi timhle mi fakt lezlo neskutečně na nervy. Elliotvů útěk po nabourání VirtualRealty, i když byl dobře nasnímanej a bavil mě. Ta špatná Angelina Jolie od Wellicka. Priceův prapodivnej přízvuk.  SUMA SUMÁRUM - V mnoha ohledech jeden z nejlepších seriálů, co jsem viděl, po BCS jedna z nejhezčích kinematografií v seriálový tvorbě, výbornej Malek, neuvěřitelně výbornej Slater (!), ale to všechno je taháno dolu podstatnejma negativama. Určitě bych všem doporučil seriálu dát šanci, naprostý většině totiž budou první dva body jedno, což není nic špatnýho.

Top Gun: Maverick (2022)

totál průměr, alespoň ne tak patosoidní jak mohlo bejt

Na nože (2019)

neuvěřitelná trapácká nuda, přízvuk craiga ve mně vyvolával agresi, stejně jako stupidní předvídatelnej scénář

Elvis (2022)

Po prvním zhlédnutí jsem doslova nebyl schopnej film okomentovat, takže hned další den jsem si dal nášup, a bylo to jestě lepší, víc overwhelming a jsem v ještě větším úžasu z toho, co Luhrmann předvedl, a hlavně z absolutně geniálního Butlera, kterej asi předvedl nejlepší výkon, co jsem kdy u charakterů podle celebrit viděl. Jeho Elvis byl prostě Elvis, bez výjimek, jeho úžasnej hlas byl skoro k nerozeznání od Krále a jeho pohyby byly absolutně geniální. Hrozně zajímavá balkánsky kýčovitá výprava a kostýmy (tak jak to měl Elvis rád), super makeup a masky (na mysl samozřejmě nastane mimochodem výtečnej Hanks, ale podle mě byl úžasně udělanej i mladej a tlustej Elvis nebo Priscilla, kterou změnili z nevýrazný holandský holčičky na královnu bohatejch hippies), hrozně zajímavej klipovitej střih a kamera, kterej mi fakt utkvěl v paměti - no zkrátka není co vyčíst, "jen" 79 % je mi záhadou. Zatím aspirant na film roku, víc takovejch filmů.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Ooooof. Po čtyřech letech dychtivého sledování tohoto opusu magnum je konec. Marvel se může jít zahrabat, tohle je bez sebemenší konkurence ten nejlepší propojený vesmír všech dob. Pacing je sice dost pomalej, ale pro prokreslení Jimmyho to bylo potřebné. Postavy Chucka, Kim, Howarda a Nacha mi hrozně přirostly k srdci, beru je jako essentials vesmíru víc, než některé starší postavy Breaking Bad. Kinematografie seriálu je neuvěřitelně propracovaná, asi nejlepší, co jsem kdy viděl. S Breaking Bad to nejlepší, co jsem kdy viděl. ,,That's not even a crime, mr. McGill" - ,,It is".

Uloupené Kosovo (2008) (TV film)

Sice dost tendenční, nicméně to je u téma války doslova vždy, a je to lepší, než trapné pokusy o objektivitu, či hůře, propaganda schovávaná za objektivitu (Zápaďácká propaganda toho, co se "stalo" v Jugoslávii). Dokument jsem zhlédl vícekrát, je příjemně natočenej, mluvěj tam lidi, co si tim prošli, místo expertů z Prahy, kteří viděli Bělehrad leda tak na tabulce zastávek vlaku, když jeli na Makarskou. Kosovo je navždy srdcem Srbska.

Souboj pohlaví (2017)

Co se skvělými výkony, když k nim přidáte nenápaditou výpravu, absolutně strašnej soundtrack a ne moc dobře odvyprávěnej příběh? Musim se přiznat, že na konci mě už BJK absolutně vytáčela a doufal jsem, že ji Riggs natrhne koule, docela blbý, když cíl filmu byl, aby to bylo naopak. Po delším rozvažování, jestli to jsou lepší 3 nebo hodně slabý 4 jsem si řekl, že sebelepší herecký výkony prostě nemůžou film vytáhnout o 2 hvězdy. Hodně promarněný, protože s jinym režisérem a scénáristou by mohlo jít o jeden z nejlepších sportovních filmů dekády, příběh je to totiž fakt skvělej.

Ozark (2017) (seriál)

Bohužel pro mě nekoukatelnej seriál. Zkusil jsem to už dvakrát, ale v obou případech jsem se neprokousal za sedmou epizodu. Kdyby byl každej díl o půlku kratší, možná to fakt bude druhej breaking bad, takhle je to jen lacinej odvar...