Ona (2013)

Neuvěřitelně citlivej film. Dokonale prokreslený postavy, nádhernej audiovizuál, teplá i chladná atmosféra naráz. Takhle mě emočně nerozebralo nic hodně dlouho, snad Fontána.

Muž na Měsíci (1999)

Nádherný film, obzvláště pokud znáte trochu podrobněji příběhy Andyho Kauffmana a Jima Carreyho, dlouho jsem se u filmu tak nezasmál a zároveň mě hodně dlouho nedojal žádný film jindy, než u konce. Jeden z nejlepších filmů, co znám. Koukal jsem na porovnávání scén Andyho Kaufmana a Muže na měsíci, hrozně mě mrzí to, že když jsem se koukal do komentářů, tak většina tam tvrdila, že Carrey přehrával, že nevystihl Kaufmana, že to nebyl věrohodný výkon… Peter Steele z Type O Negative kdysi dostal otázku, proč žádný z coverů, na kterém se kdy podílel, nezní skoro vůbec jako originál. Steele na to podal briliantní odpověď, která stírá tyhle pseudoargumenty, a to je, že zahrát to úplně stejně to umí každý, to najdeš kdekoliv, v každém klubu ti někdo zahraje Paranoid tak, jak to zahráli Ozzy Osbourne a Tommy Iommi. Reinterpretovat, na druhou stranu, to, dát do toho kus sebe a přesto ctít ten originál, zároveň však se snažit ho nějak změnit, to je to, co je umění, to je to, co by ten interpret, pokud je hoden toho, aby se na něj dělal cover, by měl chtít. Dá se to aplikovat i na filmy. Nádhera tohoto filmu je v tom, že Carrey to neudělal úplně stejně, krása tohoto filmu je i v tom, že Carrey do toho dal i Carreyho, i když to o Kaufmanovi a myslím, že každý fanoušek filmu by si toho měl vážit více, než kdyby pouze Forman přetočil záznamy Kauffmana a jediným rozdílem by byla lepší kamera a vyšší herec...

Byl jednou jeden film: Mechanický pomeranč (2011) (TV film)

"Jakmile stát, ale i jiná podobná autorita, třeba soudy, začne ukazovat jedinci jeho perverzi a snaží se jej převychovat, nejedná se o perverzi individuální, ale o perverzi státní. Stanley, ale i jiní odpůrci psychiatrie, školství a podobných institutcí, se bouřil proti chybám každé vlády, jelikož nebyla dokonalá. Všechny tyto státní zřízení, včetně policie, školství, ale i justice považoval na jednu stranu jako nástroj na zrovnoprávnění, ale na druhou stranu jako nástroj na kolektivizaci myšlení, níčení individuality a svobody volby. Sám ale nevěděl, čím vládu státu, kterou považoval za krajně zvrhlou, nahradit, dle něj by vláda demokratická, ale i vláda jednoho diktátora, tedy fašistická, vyšly nastejno. Kubrick je velmi nadčasový a pokrokový tím, že neukazuje zvrhlost státní moci v totalitním režimu, ale naopak ve zcela demokratické zemi, díky tomu nám to přijde mnohem nebezpečnější, protože takovéto metody by do demokracie neměly vůbec proniknout, a přesto, když se na to člověk díval před čtyřiceti lety, přišlo mu to jako sci-fi, ale jak dnes vidíme, děje se to a děje se to běžně."

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Nejlepší Lynch, strašně kouzelný a velice specificky sympatickým způsobem corny

Zlý časy v El Royale (2018)

No, do kina jsem šel se značnou skepsí (nijak mě popis neoslovil), o to lepší mám z filmu dojem. No, přestože u filmů se moc nelekám, tak tady hned několikrát (aniž by to byl zasraný jumpscare, jak bývá jediná dnešní taktika filmařů). Herecké výkony, kinematografická i obsahová kvalita hodně vysoko. Bohužel, film asi nevejde ve známost.

Metallica: Live Shit - Binge & Purge (1993) (koncert)

Zlatá éra největší metalové kapely všech dob. Seattle, San Diego i Mexico City jsou všechno legendární koncerty. Bohužel chybí Moskva, ale to už bych musel dát 6 hvězd. Btw, Lars Ulrich na kokainu je zvíře.

Harold a Maude (1971)

- It says "Harold loves Maude" - and Maude loves Harold