• Fantasy

WandaVision - Ve speciálním dílu... (2021) (epizoda)

Odpálilo mi dekel. To čo bolo toto??? Wanda sa úplne zbláznila. A ten koniec no neverím. Nesledujem na internete žiadne diskusie ani teórie tak si to viac vychutnávam. Čakal som na konci všetko ale toto by ma ani vo sne nenapadlo kto sa nám to objaví. Celkovo ma tento seriál veľmi baví a teším sa ďalej ako to dopadne a prečo to Wanda robí a ako to dopadne s Visionom. Jednotlivé odkazy na udalosti naprieč MCU sú super a verím, že majú aj nejaký skrytý odkaz ktorý sa aj vysvetlí lebo mi to vŕta hlavou. Teším sa na novú časť už teraz. Znovu to bude nekonečný príbeh.

WandaVision - V předchozích dílech jste neviděli (2021) (epizoda)

A je to tu, brána do úplného finále. Veľmi vydarený diel, ktorý ukazuje minulosť Wandy a Agathy. Toľko bolesti čo si prežila Wanda si ani nevieme predstaviť. Konečne nám všetko odhalili ako prišla Wanda ku svojím schopnostiam a ako vytvorila Hex. A zároveň ako aj Agátha sa stala tým čím sa stala a aká je mocná. S.W.O.R.D. si podľa mňa kope hrob tým čo spravil a finálny súboj medzi Wandou a Agathou bude legendárny teda dúfam v to. Som zvedavý kto má silnejšie schopnosti. Plus verím a pevne dúfam, že vo finále sa ukáže Dr. Strange a tak sa nám aj otvorí cesta do Multiversa. Ale to len tak nenápadne dúfam :D.

Wonder Woman 1984 (2020)

Po zhliadnutí WW84 som bol sklamaný. Začiatok filmu má nudil bohu žiaľ sa to len zbytočne ťahalo a nič poriadne sa tam nedialo len sa zbytočne kecalo. Stred filmu prakticky rovnako keci a keci a akcia minimálna. A záver vyzeral sľubne no ani ten nebol nič extra jeden súboj a koniec. Vlastne zaporak bol porazený skutočne originálne a to že poď pokecáme si o tom čo zle si urobil a ako to napravíš. Proste od komixoveho filmu očakávate epické finále plné digitálneho súboja. Tu dostanete akurát pekne efekty ehm keci. A aby som to len nekritizoval tak bolo tam aj nejaké pozitívum bolo to celkom napínavé to nepopriem ale niektoré veci boli aj tak predvídateľne. No hudba, efekty, sympaticky herci, pekne prostredie 80tých rokov v USA toto mi sadlo v tom filme. A ešte jedna vec zbytočne dlhy bol ten film úplne by stačilo keby mal len 120 minút veľmi to natiahli. Ale dobre aj keď bolo malo epických súbojov tie ktoré tam boli, boli aspoň celom v pohode aj keď len na krátko aspoň nejaká akcia bola. Dávam 3*. Ale jednička bola o dosť lepšia ako táto dvojka.

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Henry Cavill Superman?? Neee už neee!! Henry Cavill je oficiálne Geralt z Rivie. Boli obavy ako to Cavill podá ale bol famózny. Knihy som nečítal a a ani hry som nehral a začínam ľutovať. Tento seriál ma neskutočne zaujal. Akcie s mečmi sú neskutočné prepracované a miestami až zimomriavky. Do toho hrala famózna hudba a skvelé piesne. Ja fantasy milujem a aj preto som sa do toho pustil. Malo to aj nádych hororu. Proste nevedel som zrak odtrhnúť. Môžem povedať že kvalitou sa to rozhodne blíži ku prvým sériám Game of Trones. Kvalita prvej série mimoriadna a rozhodne prekvapila. Minutážou na diel hodina ale to mi vôbec nevadilo. Proste pecka. Stále bolo na čo pozerať. Aj keď občas som mal chaos čo je minulosť a čo je prítomnosť, ale ku koncu už mi to začalo dávať všetko zmysel. A samozrejme konečne sa Geralt a Ciri stretli a skončilo to tak, že sa teším na novú sériu aj keď som začul, že má byť až v roku 2021. No dúfam ale, že to bude skôr lebo už teraz sa neviem dočkať. Videl som s dabingom a neľutujem lebo som si mohol vychutnať všetku akciu. Prvú sériu hodnotím veľmi pozitívne 97%. A dúfam, že tento seriál teda táto séria dostane nejaké ceny lebo si ich rozhodne zaslúži. A po tomto určite začnem čítať Zaklínača.

Zelená kniha (2018)

Zo začiatku som tomu nevedel prísť na chuť, ale neskôr ma film vtiahol do deja a ostal som ako obarený. Perfektný životopisný príbeh zo 60tých rokov minulého storočia. Tá atmosféra, hudba, samotné prostredie tomu dalo šmrnc. Schuti som sa pobavil aj zasmial na tom filme. Čím ďalej tým viac prichádzam na chuť takýmto druhom životopisných filmov. Herecké obsadenie tu bolo skvelé vidno, že si herci sadli hlavne perfektný Viggo a Mahershala proste zladený od začiatku do konca. Len netuším prečo som si odkladal tento film a nepozrel si ho už skôr, len som si uškodil.

Zlatý věk formule 1 (2013)

Perfektný dokument o vývoji formule 1 od samého začiatku až po súčasnosť. Dokument zachytáva vývoj monopostov ako od rozlinganého auta (na tú dobu to bolo ako super) až po súčasné bezpečné monoposty. Dokument zachytáva najväčšie udalosti ale aj najväčšie tragédie F1. Taktiež reálne legendy tohto športu nám rozprávajú svoje pocity aké to je byť na trati a ísť na hranici možného a nebáť sa o život. Ísť zatáčku 270km/h si ani nevieme predstaviť, plus nie to sa ešte vybúrať. Tý jazdci museli mať neskutočnú odvahu si sadnúť do formuly, ale ako sami jazdci vraveli bez ich odvahy by nebolo motoristických športov. Aj keď teraz je už bezpečnosť na inej úrovni ako na začiatku stále to chce odvahu ísť na trať a pretekať na hranici možností. Klobúk dole. A česť pamiatke pretekárom, ktorí položili život na trati. Dokument sám o sebe trochu dlhý ale stále bolo na čo pozerať miestami až zimomriavky.