Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Butch Cassidy: Skoč! Sundance Kid: Ne! Neumím plavat. Butch Cassidy: Co se bojíš? Stejně se zabiješ pádem...... Jeden z TÝCH westernov. Paul Newman (možno najvatší sympaťák v dejinách filmu) a Robert Redford sú jednoducho frajeri a veľkí sympaťáci. Už len to samotné stačí na 5*, ale pripočítajme si k tomu ešte skvelú hudbu, scenár, kameru a krásny posledný záber. Krajšie sa to ani nemohlo skončiť, nádej totiž umiera posledná.

Divoká banda (1969)

Poriadne krvavý a surový western. Jednoducho MASAKER.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Milujem to! Je neskutočné, aká šikovná bola táto partia ľudí - jeden nápad lepší ako druhý. Ale POZOR! - od smiechu sa vraj dá umrieť : )100%

Údolí Gwangi (1969)

Podobne bizarné ako Kovboji a Votrelci. Lenže táto starina funguje lepšie. Aj keď sú úvodné minúty nudné, neskôr sa to parádne rozbehne. Síce dnes už stop-motion animácia pôsobí zastaralo, mne to vôbec nevadí. Cítiť v nej totiž hravosť, veľa podstivej ručnej roboty a nadšenie. Film ponúka aj duel Slon + Tyrannosarus. Ja mám takéto blbiny jednoducho rád.

Noc oživlých mrtvol (1968)

Úplná paráda! Horor sa rozbehne prakticky hneď, žiadne hluché minúty, žiadne nudné začiatočné žvásty a zoznamovanie sa s postavami. Všetko sa síce pekne vysvetľuje a na zoznamovanie pravdaže rad príde, ale už je to všetko vtedy, keď nastalo peklo. Keď už sú všade zombíci a človek si nikdy nemôže byť istý pokojom. Film síce pravdaže už v niektorých momentoch vypadá veľmi zastaralo (masky) až komicky, ale atmosféru má stále veľmi dobrú. Nekľudný pocit z útokov zombíkov je v každej jednej minúte filmu. Nekompromisné, surové, premyslené a doslova ukážkové dielo v chovaní postáv (ukážková psychika). Poteší aj záver filmu. Právom jeden z hororových (a celkovo aj filmových) kultov a milníkov.

Planeta opic (1968)

Originálne a veľmi atmosférické Sci-Fi. Jedno z najlepších aké poznám už od útleho detstva.

Tenkrát na Západě (1968)

Harmonika: (Vystoupil z vlaku a vidí tři zabijáky z bandy Franka.) A Frank? zabiják: Poslal nás. Harmonika: Máte pro mě koně? zabiják: (Zasměje se.) Tak se zdá, že nám jeden schází. Harmonika: (Nesouhlasně pokyne hlavou.) Vzali jste dva navíc. (Následuje přestřelka.) ..... Boží western !!! Jeden z najfilmovejších filmov aké poznám. Úchvatné po všetkých stránkach a plné detailov. Úplne chápem môjho otca, keď film videl už vyše 70-krát. Nádherná a nápaditá kamera, parádny scenár, najlepšia filmová hudba, skvelí herci a tak by sa dalo pokračovať a chváliť ešte veľmi dlho. Film bez chybičky. Zaslúžený klenot kinematografie.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Na světě jsou dva druhy lidí, můj příteli. Ti, co mají na krku provaz a ti, co je odřezávají...... Svojou formou oveľa menej vydarené ako Vtedy na západe. Nemá to takú filmovú poetiku. Určite to je však podstatne dynamickejší western so zaujímavým príbehom a postavami. Videl som ho už však veľmi dávno, chcelo by to repete..... Hledám vlastníka toho koně. Je to vysoký blonďák, kouří cigáro a je to svině!

Velký flám (1966)

Teď já budu dirigovat a vy budete zpívat, Herr Kapelmeister!..... Po tunajších vyslovene nadšených komentároch som očakával komediálnu pecku. Nestalo sa. Príliš prepálená stopáž v ktorej je len veľmi málo naozaj vtipných momentov. V druhej polke, zhruba od tekvicovej naháňačky je to naozaj zábava a hotelová scéna je úplne geniálna, ale dovtedy viacmenej nuda. Angláni úplne nezáživní a nevtipní.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Jedu s Wilsonem, Knoxem a Hartleym k jeskyni. Když se do tří hodin nevrátím, toho chlapa pověste! (Podívá se na Ellen.) S ní si můžete dělat, co chcete...... Spolu s Červeným gantlemanom najlepší diel! Parádne prostredie, hudba, veľa prestreliek, hnusný záporák a celkovo tak nejak uvolnená atmosféra (žiadne veľké úmrtia ako - Vinnetuova sestra, otec alebo Vinnetou sám).