Barbie (2023)

Bol som zvedavy na tento film uz len kvoli viacerym hype recenziam, a tak som sa podujal risknut to. Vizualne ponatie som musel prekusnut, predsalen je to tematicka zalezitost, takze k tomu sa velmi nevyjadrujem, no od ostatnych stranok som cakal ovela viac. Mozno tomuto filmu tie prehnane pozitivne recenzie skor uskodili, ale aspon prinesu ocakavane zisky. No samotny film bol dost klise omacka, ktora sa dala cakat a nijako neprekrocila svoj tien. Naozaj vtipnych momentov bolo ako safranu...zato tej nutenej zabavy bolo viac nez by clovek chcel vidiet. Pribehova linia, na ktorej by sa dala vybudovat nejaka zabava bola tak nevyrazna, myslienka filmu zato tak lopatisticky otrepana a citatelna, ze ten fim naozaj nicim neprekvapil..potesili aspon herecke vykony hlavnych protagonistov, no celkovo to bolo dost malo. Hrozna nuda na dlhsie, nez sa da zniest.

1917 (2019)

Vyborny a konecne trefny film vykreslujuci tuto absurdnu, nezmyselnu, nepopularnu, neheroicku, relativne netechnicku, masovo tragicku vojnu v casoch, ktore si dnesny clovek sucasnej ubehanej a stresujucej doby plnej snahy o maximalnu efektivitu a perfekcionizmus nedokaze vobec lahko predstavit. Napriek uchvatnemu technickemu spracovaniu tohto filmu v nom spoznate zdavnlivo nedbanlivu nedokonalost doby roztrhanu na franforce masineriou tejto vojny. Samotny pribeh nie je az tak podstatny, ako prave to, co o danej dobe a ludoch dokaze vykreslit, rovnako ako o ich charakteroch a doposial nehynucej snahe o vzkriesenie moralky predovsetkym u bezneho cloveka/vojaka. Jedine, co ma v tomto diele vyrusovalo, bol asi hlavny hrdina...spociatku mi ani len nebolo jasne, kto nim je a neskor mi zase len pripadal ako motuz, ktory odvija samotne klbko dejovej linie. Skoda, no inak je to vyborny film, ktory stoji za zhliadnutie.

Vinylová láska (2018)

Kto by to povedal, po vsetkych tych gycovych a otrepanych avengeroch, aquamenoch a podobnych nezmysloch, tento film cloveku prinesie kopu milej, prijemnej, anglicky vtipnej zabavy prostrednictvom vsednych medziludskych vztahov nasich kazdodennych podanych v kontexte okorenujucej fanusikovskej manie.. Ved taka jedna kvazi celebrita sa vzdy moze vo filme hodit..Mna tento film urcite pobavil a verim tomu,ze nikomu neskazi prijemny vecer.

Léto 84 (2018)

Cely film sa niesol v prijemnom mierne dramatickom duchu chlapcenskeho dobrodruzstva jedneho leta okorenenom platonickym vztahom hlavneho hrdinu.Prijemne pozeranie, pri ktorom som mal takmer cely fim kutiky ust mierne dvihnute a nostalgicka detska nalada sa niesla takmer do konca..Skvela hudba osemdesiatych rokov, vyslovene myslienky pobertalneho chlapika, pekna zenska hrdinka korenili zazitok z tohto filmu a bol som s nim nadmieru spokojny...Az na ten koniec, kde to vsetko akoby pochovali a preradili film do ineho zanru..je to skoda, ten koniec mohli spravit inak..