Divoká karta (2015)

Simon West oproti předešlým akčním počinům trochu polevil, ale neudělal chybu v obsazení nejdrsnějšího Angličana, který je navíc už dlouho ve výborné akční formě. Jak tady mnozí píšou, soubojů mohlo být více, protože opravdu stály zato, ale úměrou k nepříliš dlouhé stopáži filmu to nevadí. Další Jasonův vydařený film.

Proud času (2003)

Jako obrovské plus beru vydařené kostýmy, celkově příjemnou, nepřemrštěnou atmosféru a samozřejmě překvapí i oblíbenec Gerard Butler. Kniha Michaela Crichtona stojí určitě zato. " Jen jedna věc je horší než zemřít v této době, žít v ní ". :-)

Zkrat (2011)

Tak tento ženský rádoby Jason Bourne opravdu nevyšel. Působí to jako amatérský film, navíc s úplně chaotickým dějem. Celý film jsem absolutně nevěděl o co jde. A ta spousta známých tváří je naprosto zbytečná.

Kdo přežije - Samoa (2009) (série)

Ikdyž jsem Russella ze začátku nemohl ani vidět, postupem se stal mým favoritem a soutěžícím, který skvěle ukázal, jak tuto hru chytře a vychcaně hrát. Akorát mu nedošlo, že u žádné poroty potom nebude mít šanci na hlas :-)

Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům (2010) (série)

Tak se nám z Kdo přežije začíná trochu stávat líheň celebrit, ale to vůbec nevadí, protože tato série je stejně jako série All stars našlapaná a zábavná. Oblíbenci: RUPERT, James, Russell. Kdyby hrál i Ozzy a Michael Skupin, bylo by to ještě zajímavější :-)

Cesta bojovníka (2007)

Zachytit Vikingy jakožto obrovské démonické válečníky z jiného světa, kteří budí u indiánů šok, byl určitě dobrý nápad. Kdo se ale zajímá o období střetu těchto dvou kultur, určitě to bude brát s nadhledem. Potemnělá atmosféra filmu má za následek nepřehlednost a zmatek.

Alpha Dog (2006)

Z takového typu lidí je mi špatně... Nicméně pravděpodobně povedeně zachycený příběh. Ben Foster je tady vynikající.

Nadaný žák (1998)

Pokud se tvůrci drželi knižní předlohy vcelku pevně, nechápu, proč vynechali tak podstatnou věc, jako to, že bezdomovce zabíjel i Todd. Proto 4****

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Film má nepochybně spoustu skvělých scén a především PRAVDIVÝCH MYŠLENEK. Protivný a nesympatický Jaden Smith působí jako naprosto nadbytečný prvek. Hodně příjemnou skutečností je obsazení hlavních rolí v podobě mimozemského Keanu Reevse a krásné Jennifer Connelly.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Oproti minulému paskvilu Taken 2, je třetí a doufám, že poslední Taken určitě příjemným překvapením, alespoň pro ty, kteří si nic moc od Tak3n neslibovali. Máme tu jen jednu přehnanou scénu a bandu tupých detektivů, v čele s jedním opravdu chytrým poldou (výborný Forest Whitaker), který je ale za Liamem Neesonem více než pár kroků zpět :-) Nemastný, neslaný a předvídatelný konec. Maggie Grace nám konečně v tomto filmu dospěla, takže jsme byli ušetřeni jejích telecích scén. Na závěr za sebe dodám, že jediný článek, který od prvního filmu nikdy nezklamal je Liam Neeson.