• Krátkometrážní

Rašín (2018) (TV film)

INT.

1983 - Zapletení (2018) (epizoda)

Sci-fi polské momenty to drží nad tvrdou vodou.

Blade Runner 2049 (2017)

"Stroje mají city" roztažené na tři divné hodiny (kdy se objeví první zvěst, že je celej film přestříhaný a chybí složitá půlhodina, kde to celé dostane rozměr "jo, tak takhle..."?). Nejmenovat se to jako revoluční sci-fi z minulého století (které je svým tématem a jeho řešením aktuálnější než tohle..jaj), tak by to asi tolik nevonělo odérem vykastrované značky znovu prodané pamětníkům. Hrozné zklamání, špatné sci-fi a nudný film.

Čára (2017)

Zhruba v půlce se mi lámal pocit z "hm škoda" do "začínám mít problém vydržet". Už dlouho mě nepálila otázka "cena pro režiséra" jako teď - film musel být evidentně mohutně prostříhán (odmítám věřit, že by byl napsán takto děravě) a to nesvědčí zrovna o nejlepší režii. (tvrzení, který se dá těžko nějak objektivně podložit) Zároveň mi vlastně režijně vadilo řešení spousty věcí - na sebe upozorňující řešení záběrů, divné skákání mezi legrací a vážností, casting, koherentno světa...pffff. Čára není dle mého není ani zdaleka "mrda".

Labyrint - Epizoda 1 (2017) (epizoda) odpad!

Ztracenost ve chvíli, kdy se prodával femme fatal slovenský zadek jakožto povinný erotic shot made by starej vykouřenej perverzák nebo co se to sakra stalo (??)...hrůza.

Lajna - Únos (2017) (epizoda)

Prvních pět minut vypadá jako ctrl+c a ctrl+v z trávy na led, ale pak to docela chytí i momenty, kdy si člověk neříká, že je to úplně marný jako předchůdce.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Jakkoliv to může být skvělé (a v některých momentech je) a vizuálně vypiplané (dobová atmosféra je ultimátní), tak...se tam na konci nic nestane. Vůbec nic.

Obchodní dům (2017) (studentský film)

Vtipné, melancholické, smířlivé, moravské...pecka + super + díky za tu vzpomínku na Prior.

Spider-Man: Homecoming (2017)

V současné době (léto 2017) se komiks vlastně asi lépe natočit nedá (?) - po všech těch vlách ctrl+c a ctrl+v velmi cool.