Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krátkometrážní
  • Dokumentární

Okupace (2021)

Okupace je pro mě nejlepší český film za dlouhááááááá léta (ale neviděl jsem všechny... ani většinu...vlastně ani podstatnou menšinu...jaj!) a benzínem ze mě vymyla můj dlouholetý názor, že už nemusíme točit o komunismu žádné další filmy, že už stačilo, že už jakoby dobrý, že vlasntě díky, ale už s tím dejme pokoj. Možná, když si budeme vyprávět o naší národní nátuře (jestli taková věc existuje) a lidské povaze takhle upřímně, občas syrově a vlastně hrozně vtipně - tak jsem schopen ještě nějaké "komunistické" filmy schopen pojmout. Takže mi klidně takovým cynismem okupujte diváckou pozornost častěji, molodci...

Black Widow (2021)

"Opět jste prohrál Kerpoffe, proti vzteklině jsem očkován."

plakát

Jak prodávat drogy přes internet (rychle) - Série 3 (2021) (série)

Hořký konec jako když se extáze rozpouští na jazyku. Třetí sezona měla vyšponované výzvy a bohužel v mých očích před nimi kapitulovala. Vztahy se neustále přeskládávají, nové postavy přicházejí na rychlo a neurčito a základní drama se nějak vytratilo. Všeho je tak nějak víc, ale výsledný trip už není jízda, ale divné ráno po fakt dobré party. V jednu chvíli to vypadá tak beznadějně, že je jisté, že se všichni s konceptem loučí, tak snad 4. sezona nikoho nenapadne.

Gangster Ka (2015)

Rozpohybovaná série novinových článku s otravnou hudbou a nefunkční dynamikou, která sice ukazuje v jak balkánských poměrech se v ČR žilo v 90.letech, ale sama je působí jako béčkový seriál z té samé doby.

plakát

Sever - Otevřená válka (2019) (epizoda)

Pozvolně ale s jistotou se to rozpadá. Příchod elitního nemluvného snipera na scénu jako deus-ex opepření už takhle rozverné a trochu sci-fi příběhu o solárech v krajině, kde nikdy nesvítí slunce..."takhle to tady chodí", ošívají se postavy tak často až to začne znít jako "hele potřebovali jsme, aby se dělo tohle tak jsme si všechno k tomu nahnuli". Na postavě Petra Svobody bylo nejvíc na začátku zajímavá ta proměna "úřad - policajt", ale zůstala úplně v pozadí a brzy spadla do kolejí "čestný mezi špinavými", které neumí nijak ozvláštnit...až na tichého snipera a všechyn ty náhody okolo. Hups.

plakát

Sexuální výchova (2019) (TV seriál)

Hodně lidí se pozastavuje nad množstvím sexuálně-genderově-rasových kombinacích, které tvoří nedůvěryhodnost světa (a něco na tom trochu je a ne že by to člověku v dnešní atmosféře zlosti k takovým tématům nepřišlo na mysli aspoň do té míry, že to nikdo v seriálovém světě neřeší), ale já jsem překvapen Anglií, kde neprší a pořád to tam vypadá jako ve Španělsku.

plakát

Zpřítomnělí (2019) (TV seriál)

Skvělá úvodní zápletka dobíhající na nedostatek stopáže, peněz a možná občas i kreativity? Ale asi nejpříjemnější kriminálka za roky...

plakát

Barbaři - Vlk a orel (2020) (epizoda)

Je to brak jak hovado, ale Římani tam mluví latinsky, takže asi dvě hvězdy navrch jen za to?

Chicagský tribunál (2020)

Je to takové jednoduché a plytké v kontextu dnešní doby. Ale možná taky něco jako maximální urgence umělce k netflixovému publiku v době voleb.