Gejzír (2014) (pořad)

Obsahově je to mírný nadprůměr - záleží na reportáži, některé jsou záživnější, jiné již méně. A protože ve zpravodajství se to hemží jen samými špatnými událostmi, staly se pozitivní pořady jako je tento hotovou nutností. Původně jsem hodnocení schválně jen z principu trochu nadhodnotila na 4*. Kvůli opakování témat (vozíčkář i se svým handicapem žije naplno/sportovec se zranil, ale naučil se s tím plně žít a cvičí na paralympiádu/muž má vrozenou vadu, ale přesto žije plnějším životem než většina z nás... žena profesionálně vyrábí ručně dělané kabelky/rodina si udělala z ručně dělaných koberců živnost/Česko je velmi žádané ve výrobě houslí/muž se živí restaurováním nábytku...) a jedné příšerné a jednostranné reportáži o stigmatech ale musím své hodnocení snížit na 3*. Škoda.

Terminátor (1984)

Pár logických chyb bych našla, ale nebudu se nimrat, kult je prostě kult a tento mě opravdu pobavil, zaujal a nadchnul. A to je to hlavní, na čem mi u filmu záleží. P. S. Arnie je prostě boží!!!

Doktor Martin (2015) (seriál)

Jedna hvězda za snahu a za to, že mohlo být mnohem hůř (viz Ordinace a další tucet podobných hrůz, pro které mám vyhrazeno hodnocení odpad!). Každopádně Doktora Martina sledovat nehodlám... P. S. To vážně nejsme schopni vymyslet originální scénář a musíme přebírat náměty ze zahraničí (a zpracovat je mnohem hůř)? Asi bych se měla smířit s tím, že od ČT bych poslední dobou raději neměla očekávat příliš. Trend kvality jeho tvorby je totiž dlouhodobě klesající a žádný důvod doufat v nějakou brzkou změnu bohužel neznám.

Vesmír (2007) (seriál)

První série byla hodně dobrá, postupně ale kvalita s přibývajícími sériemi klesala a ta poslední nabízí jen senzacechtivé, katastrofické fantasmagorie. Průměr všech dílů je tedy tak na 3 a půl hvězdách, kvůli zběsilým a mým očím nepříjemným animacím, které provázejí celý seriál, jsem se ale rozhodla zaokrouhlit dolů.

Nespoutaný Django (2012)

Samé samoúčelné vraždy, místy nevhodná hudba, naivní scénář a pro mě nezajímavý hlavní hrdina v podání nemastného neslaného Foxxe. Nebýt vynikajícího DiCapria a pár vtípků, jdu s hodnocením i níže.

Serpico (1973)

NUDA. Řemeslně dobře zvládnutý film, který u mě však nedokázal vzbudit jakékoli emoce a po celou dobu mi vlastně bylo jedno, jak nakonec dopadne. Ačkoli 12 Angry Men zbožňuji, jsem si jistá, že na tento film se už dobrovolně nikdy nepodívám.

Angelika a král (1966)

Za hudbu a výpravu pod tři nemůžu. Jinak je to ta nejsladší ze všech sladkých limonád. Aspoň ale nenudí a pěkně utíká, tak proč se nepodívat, že?

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Mezopotámii (2001) (epizoda)

Atmosféru knihy se filmové adaptaci podařilo zachytit úspěšně, mám ovšem jisté výhrady. Přidání epizody s Mercadem bylo naprosto zbytečné a vychrtlá paní Leidnerová měla do femme fatale opravdu daleko... Kdo však nečetl knihu, bude, jako obvykle, určitě spokojenější a méně kritický. I já však dávám palec nahoru, ačkoli s přimhouřeným okem.

Hirošima - počátek atomového věku (2015) (TV film)

Tento dokument mi způsobil tak strašlivý zážitek, že nejsem schopna ho hodnotit hvězdami - na jedné straně dobře zpracoval téma, na druhé však ukazuje a popisuje takové hrůzy, že se člověku až zvedá žaludek... Vím, že Japonci nebyli žádná neviňátka a krutosti, které za druhé světové války spáchali, se snad ani nedají popsat, přesto při představě neskutečného utrpení nevinných dětí mi je nanic.

Divné století (1996) (pořad)

Divné století je mé nejoblíbenější album od mého nejoblíbenějšího českého zpěváka, takže nemůžu jinak než za plný počet.