Na hraně zítřka (2014)

Film, který jsem viděl několikrát a nikdy mě nezklamal. Poprvé si mi konec moc nepozdával, ale i jemu jsem přišel na chuť. Časový smyčky mám rád a když to zkombinujete s Cruisem a akčním Sci-fi, tak vám z toho vyjde opravdu výborná podívaná. 90%

Zúčtování (2016)

Dobrý akčňák. Asi nic o čem by jste psali domů mamince, ale i tak povedená záležitost. Autistický hrdina je sympaťák. Ben mě svým herectvím neuráží, jako některé místní uživatele. Akce je pěkná na pohled a není jí málo. Rodinná linka není špatná, ale nic, co by vás nějak silněji emocionálně zasáhlo. 83%

Neporazitelný (2021) (seriál)

Opravdu výborný animovaný seriál, který je všechno jen ne pro děti. Mám rád myšlenku toho, co by se stalo, kdyby Superman byl zlej a tady je to dovedeno k dokonalosti. Seriál má svojí mytologii skvěle zpracovanou a prošpikovanou zajímavými charaktery. Civilní linka v podobě Nolanovi rodiny týhle komiksárně dodává úplně jiný rozměr. 95%

Duna (2021)

Je to tam! Několik let čekání se vyplatilo a já můžu s klidem říci, že Duna je jedno z nejlepších sc-fi všech dob, stejně jako Arrival a Blade Runner 2049. Film je po audiovizuální stránce dokonalý a casting je ne jenom narvanej hvězdama, ale ty hvězdy na ty postavy taky dokonale seděj a dokonale je hrajou. Nejvíc mě uchvátil Chalamet a Ferguson. Jediný zápor tohodle veledíla je ten, že je to opravdu pouze půlka příběhu, takže film skončí a vy chcete víc, ale budete muset čekat další tři roky. 92%

Služka (2021) (seriál)

Obrovské překvapení. Tak dobrý v realitě uzemněný seriál už jsem dlouho neviděl. Forma je perfektně zvládnutá, ale co chce opravdu vyzvednout jsou postavy. Opravdu velice lidsky nečernobíle vykreslený charaktery, který budete milovat a zároveň i nenávidět, čemuž dopomáhají naprosto výborný herecký výkony všech zúčastněných, ale zejména ústřední trojice matky, dcery a přítele je naprosto dokonalá. Na poměrně vážný téma dokáže být seriál i velice vtipný a příjemný. Fakt nevím, co bych zhanil. Asi nic. 89%

Jiná země (2011)

Tak tohle mě fakt rozsekalo. Myšlenka s druhou zemí mě v dětství taky napadla a myslím, že už někde zpracovaná byla, ale smíchat v podstatě osobní drama o vině a odpuštění se zajímavým scifi konceptem, aby to nevyznělo stupidně je opravdu husarský kousek a tvůrci to zvládli opravdu na jedničku. O hlavní herečce jsem nikdy neslyšel, ale postavu profesora hrál Eathan z Lost, kterej má ksicht spíš na záporáky, ale tady se této tragické postavy ujmul výborně. Závěr mě pak opravdu uchvátil. 90%

Příchozí (2016)

Film, kterej vás donutí přemýšlet a brečet zároveň a takovejch opravdu moc není. 90%

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Tady se přiznám, že sem poměrně rozpolcenej, ale pozitiva tu určitě převažujou. Začnu kritikou. Hodně mě sere, že znamení tu ze Zaklínačů dělá v podstatě bojové mágy. Ani ve v Zaklínači 3 s signs buildem nejsou znamení takhle silný a v knihách už vůbec ne. Nepočítal jsem to, ale Geralt použivá v knížkách znamení naprosto vyjímečně, jestli je použil 20 krát za 7 knih, tak je to hodně. Od kdy má znamení Igny sílu obřího plamenometu? Od kdy Aard pohne lesem? Chápu, že bych měl přimhouřit oči, jelikož je to anime, ale já prostě nemůžu. Další věc je, že Geralt a Eskel jsou starší než Lambert a nikdo z nich nemá pamatovat pogrom na Kaer Morhen, jelikož ještě nebyli na světě. To znamená, že Vesemir je tu moc mladej a taky se mi nezamlouvá, že v pogromu pomáhaj monstra. Taky by mi možná úplně nevadilo, kdyby po postava Vesemira byla trochu serioznější. Vytknul jsem toho hodně, ale film jako takovej špatnej vůbec není. Animace se mi hodně zamlouvá a příběh a postavy nejsou vůbec špatný a przněn lore dokážu prominout mnohem snadněji než v případě seriálu, jelikož tady se jedná o prequel. 77%

Za plotem (2006)

Asi můj nejoblíbenější animák z dětství, kterej ani oko dospělého diváka nemá šanci urazit. 90%

Vlak do Pusanu (2016)

Přiznám se, že jsem čekal o něco víc. Zejména emocionálně mě tenhle film naprosto minul. Hlavní postava mi taky sympatická moc nebyla a logický kiksy a nesmyslné chování postav tam bylo více, než by se mi zamlouvalo. Ale abych jen nehanil, tak natočeno je to velice dobře, vzhled a chování zombíku je špička a davový scény jsou super. 71%