V dobré společnosti (2004)

Velice příjemný film s dobrými herci. Scarlett Johansson je tady zvlášť neodoletalná. Taky se mi líbil konec, kterej nebyl úplně takový jak bych čekal. 75%

Zabiják & bodyguard (2017)

Takhle zábavně natočenou akční komedii jsem dlouho neviděl. Chemie mezi ústřední dvojicí funguje na výbornou, Scénář není nijak objevný, ale film si drží vysoký tempo až do finále. Akce v soubojích je velmi dobrá a svižná, jen mi možná trochu vadila ta první honička po Amsterodamu, jinak super. O vtip v tomhle filmu není vůbec nouze a několikrát jsem se zasmál a hodněkrát pousmál. Slovo MOTHERFUCKER, který ve filmu zazní nejméně čtyřicetkrát zní z úst Samuela L. Jacksona jako poezie. Salma Hayek je i v padesáti děsná kočka a scéna s její spoluvězeňkyní je podle mě nejvtipnější z celýho filmu. Už ukončuju chvalozpěv na tenhle akční biják a doporučuju vám zvednout zadek od počítače a zajít si na to. 83%

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Na tomto filmu jsem vyrůstal. Viděl jsem ho jako malý nejmíň padesátkrát a ještě ho nejmíň padesátkrát uvidím. Podle mě je doktor Jones nejlepší Spielbergův počin a to už je co říct. 96%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Tolkiena v knížní podobě miluju, ale byly to tyhle filmy, který mě dostaly ke knihám. A co zvládá film lépe oproti knihám je napětí a gradace, takže jednotlivé scény mají větší šťávu a sílu. Možná proto mi nevadí jisté výpustky a zkratky. Tak či tak, tohle je prostě Středozem. Opravdu si nemyslím, že to mohlo být lépe natočeno. Jasných pět hvězd, vše bylo řečeno jinými. 98%

Trumbo (2015)

První se pokusím napsat co se mi na tomhle filmu opravdu líbilo. Herecké výkony jsou skvělé. Ze začátku jsem měl strach, že v Bryanu Cranstonovi uvidím jen Waltera White, ale to se nestalo. Ten chlap je opravdu skvělej herec a je jen škoda, že jeho talent byl rozpoznán až, když měl po padesátce. Dál se mi taky moc líbil Louis C.K. a John Goodman. Film je určitě výborně řemeslně natočenej, jen mi přišel chvilkama takovej nudnější a bez nějaký pořádný emoce vyvolávající scény, kromě proslovu na konci. Dále taky můžu film pochválit za výlet do poválečnýho Hollywoodu a Ameriky té doby. Sečteno potřženo dobrý film, ale asi nejsem úplně ten typ diváka, kterýho by tenhle film odfouknul jak některé. 70%

Perníkový táta (2008) (seriál)

Co k tomuto seriálu říct? Pro mě nejlepší seriál všech dob. Nemá v podstatě slabý místo. Herecký obsazení je výborný v čele se skvělou ústřední dvojicí. S postavami se po čase opravdu vžijete a budete jim více méně fandit. Proměna hlavní postavy je naprosto výborná. Scénař je brilantní se spoustu naprosto kulervoucích momentů, kdy vám nezbyde nic jiného než jen čumět s otevřenou pusou. Pokud jste tento seriál neviděli, tak si udělejte službu a začněte na něj koukat. 98%

Trestanec (2017)

Rozhodoval jsem se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, jelikož film má nějaký hluchý místa. Ale co se mu naopak daří je, že vyvolává emoce. Člověku je hlavního hrdiny líto, přestože se chová často dost hnusně. Nikolaj předvedl bezchybný výkon a časem ho budou lidi znát i jinak než jako Jaimeho Lannistera. 81%

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Super nahláškovaná jízda od začátku do konce. Dlouho jsem se v kině takhle nenasmál. Možná tam nějaké chybky byly, ale ty jsem více než ochotný odpustit. Edit: Po druhém shlédnutí zvědám hodnocení. Film není tak výborný a pamětihodný jako jednička, ale samotnej humor je tu excelentní. 85%