KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 3.11.2018  11:54

Čakal som sračku, ale dostal som milé prekvapenie. Uvidíme, čo prinesie 2. epizóda. P.S.: Posledný záber na flotilu Prvého Rádu bol úchvatný.

• 18.3.2020  16:44
    SuperStar 2020 (TV pořad) (2020)

Dôvod prečo som prestal sledovať "SuperStar 2020" v priebehu tretej epizódy: Nemohol som vystáť porotu. Jaký magor preboha vyberal "porotcov"? Zas nechcem uraziť všetkých. Idem teda postupne: Habera je už dávno vyhasnutá hviezda a jediné, čo jej dodáva ešte trochu žiary je vysoký honorár za "SuperStar". Ale dobre, je väčšinou objektívny a jeho vyjadrenia majú často hodnotu. Marián Čekovský je odborník, to je vidieť. Niekomu sa nemusí páčiť jeho prejav, ale to je proste on a ja ho rešpektujem. A teraz ideme na tých ostatných "umelcov". Leoš Mareš pracuje v showbiznise dlhú dobu, a ako moderátora ho mám veľmi rád, ale už v talente ako porotca mi nesadol, pri SuperStar deto. On nie je spevák a spevu moc nerozumie, tak prečo sakra robí porotcu v najväčšej česko-slovenskej speváckej súťaži. No a potom sú tu dve vrcholne nesympatické slečny. P. Bagárová-speváčka, o ktorej som prvýkrát počul až tu. A keď som si pustil jej songy, prišlo mi zle. A P. Pagáčová-"komparzistka", ktorá si splietla asi reláciu aj štúdio. No jak môžu dvaja hudobní neznalci (Pagáčová a Mareš) porotcovať v hudobnej súťaži? Veď ono to už vlastne neni spevácka súťaž, keď ťa traja "Porotcovia" hodnotia na základe osobných sympatií (a niekedy sa k nim pridá aj Habera). Tým pádom zostáva jediným zatiaľ z cela objektívnym porotcom Čekovský, ktorému patrí všetká česť.

• 23.8.2020  02:45

Nápad zaujímavý. Ale skoro všetko ostatné je čisto fanservice (ja fanúšik nie som, takže u mňa to extra body nezískalo). Príbeh je nelogický a hlúpučký. Finálny zvrat je však celkom fajn.

• 18.3.2020  16:34
    Sviňa (2020)

Viackrát počas sledovania filmu a hlavne po skončení mi prišlo doslova zle. Z umeleckého hľadiska to nie je nič extra. Veľmi priemerný snímok, ktorý má ale fantastických hercov. Vajda (Wagner), Mórová (Direktorka), Heriban (Ňuňu) a mnoho ďalších skvelých. Príbeh je vlastne stručné odrozprávanie "väčšiny" káuz SMER-u, ktoré za tie roky napáchal. Aj keď je veľa z nich zveličených, ale preháňať nikdy neuškodí. Pôsobí to ale ako nejaká zlepenina množstva malých príbehov a udalostí, ktorú drží pokope lepidlo s názvom postavy. Navyše sa "Sviňa" neodohráva v takom veľkom časovom rozpätí, aby toľko zločinov nepôsobilo predsa len divne. Každopádne, film svoju úlohu určite splnil. SMER voľby nevyhral a určite na tom má podiel aj "Sviňa". Za nečestnú antikampaň to nepovažujem, pretože aj oni povyťahovali svinstvá na Kisku. P.S.: Na film som bol v kine 29.2., čo bol aj dňom volieb. Keď sa film skončil, v sále zostalo hrobové ticho. To som ešte nikdy nezažil. Dúfajme a držme palce Igorovi, Rišovi, Veronike a Borisovi nech to vyjde (teraz je ale prioritou Korona).

• 19.7.2019  00:06
    Svokra (TV pořad) (2014)

Pomáhanie rodinám v núdzi... hahaha! Ak je pomáhanie rodine v núdzi to, že sponzori zaplatia malému a nenadanému decku hokejovú školu, tak potom ja som klon Gizky Oňovej, teda "Svokry".

• 19.3.2020  03:30

Konečne film, ktorý ukazuje postapokalyptický svet po vypuknutí zombie pandémie v celku reálnom prevedení. Brad Pitt si to užíva. Je vidieť, že mu rola sadla. Celkovo som bol z filmu unesený (nikdy by som nepovedal, že film so zombie tématikou ma môže takto dostať). Je pre mňa záhadou, prečo sa pokračovanie tak dlho ťahá. Úprimne mám veľmi zlý pocit, že nakoniec ani nevznikne, čo by ma veľmi mrzelo, pretože prípadné pokračovania majú na čom stavať. P.S.: Po dopozeraní som si predstavil situáciu, keby sa takto podobne rozšírila momentálna pandémia koronavírusu. Myslím tým jej následky a škody, ktoré môžu byť tiež takéto fatálne.

• 25.11.2019  19:52
    Sám doma (1990)

"Sám doma" je kultová klasika, na koncepte ktorej vznikli rôzne filmy rôznych žánrov. Všetko je skvelé: príbeh, postavy, hudba (jedna z najlepších vecí filmu).... až na tempo. Film šlape a ja som sa nenudil, ale úsek, v ktorom má dojsť k lúpeži (čo je hlavné vyvrcholenie) je veľmi pomalý. A práve vtedy by to malo ísť na plný plyn. Len kvôli tejto veci strhávam 1*, pretože to najdôležitejšie nebolo moc vydarené.

• 4.12.2019  17:48

Dlhšia stopáž filmu určite prospela. Všetko rovnako dobre funguje, ako aj pri jednotke. Akurát, že film je viac prepracovanejší a aj keď sa tu niektoré veci opakujú z prvého filmu, tak to vôbec nevadí a vy nebudete mať pocit, ako keby ste to už niekde videli. V "Sám doma" sme mali len jednu zápletku, v dvojke je ich niekoľko. Z toho vyplýva - oveľa viac zábavy. P.S.: Boj zo zloduchmi bol tiež viac zaujímavejší, nápaditejší a vtipnejší ako v jednotke.

• 3.11.2019  00:56

Rozhodne lepšie ako jednotka. Oproti prvému filmu tu neboli v príliš veľkej miere detinské až trápne fóry. Naopak, humor bol celkom podarený a niekedy som sa aj zasmial (ale aj tak sme sa primitívnym "vtipom" nevyhli). Príbeh sa skladá z troch súčasne idúcich dejových liniek, ktoré majú oproti jednotke väčšiu kvalitu. Celé je to ale veľmi krátke nato, aby sme si k novým postavám vytvorili nejaký vzťah, prípadne rešpekt (aj keď Fordova postava bolo napísaná výborne). Rozprávka je to pekná, kazí ju ale odfláknutý a jednoduchý koniec. P.S.: Dúfam, že sa na túto stratenú sériu Illumination vykašle a pôjde znovu točiť kvalitné filmy.

• 8.9.2019  01:51

"The Dark Crystal" je film, na ktorý som pozeral s otvorenými ústami. A to kvôli dokonalým a precíznym bábkam s rovnako precíznymi pohybmi (nie je sa čomu čudovať, keď na ňom pracovali Jim Henson a Frank Oz). Chvíľami som mal dokonca pocit, že sa dívam na animovaný film. Čo ale nie je také dobré, je príbeh, ktorý je moc jednoduchý. A ďalšia vec je nedostatočné predstavenie celého fiktívneho sveta. Je mi ale veľmi ľúto, že bábkové filmy a aj divadelné predstavenia nie sú momentálne tým, čím kedysi bývali, navyše postupne bábkový žáner upadá (podobne ako westerny). P.S.: Dúfam, že v chystanom seriáli nám bude tento veľmi zaujímavý fantasy svet podrobnejšie ukázaný.

• 27.10.2019  02:13
    Temný krystal: Věk vzdoru (TV seriál) (2019)

Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa jedná o fantasy rozprávočku pre deti (a dokonca samotný Netflix to do tejto kategórie radí - WHAT?!). Skutočnosť je ale úplne iná. Ide o temný, krvavý a niekedy až brutálny seriál s výborným príbehom a najmä dychberúcim spracovaním, ktoré vás posadí na prdel. Prvé epizódy sú síce trošku jednoduchšie a pomerne viac vecí sa v nich deje iba náhodou (podobne ako tomu bolo aj pri originálnom filme). Pomaly však seriál graduje a naberá na obrátkach. Máme možnosť vidieť množstvo nečakaných zvratov a detailne prekreslený svet plný všakovakých tvorov a rastlín. Bohužiaľ, môj celkový dojem pokazili posledné dve epizódy, pri ktorých sa mi zdalo, že tvorcovia sami nevedia, ako to majú zakončiť. P.S.: Pevne verím, že sa onedlho dočkáme ďalšej alebo možno aj ďalších sérií, aby sme mohli tento úžasný svet aj naďalej spoznávať.

• 27.10.2019  02:53

Toto mal byť ten veľký boj, na ktorý sme boli v priebehu celého seriálu pripravovaný? Nemám slov, za mňa obrovské sklamanie.

• 19.9.2019  02:11

Prvá epizóda potvrdzuje, že tento svet má úžasný potenciál. Skutočne je to vizuálna bomba, ktorá vás zaručene pohltí a vy budete neveriacky krútiť hlavami, aký krásny môže byť bábkový film. Hneď na úvod sa nám začínajú 3 zaujímavé dejové linky. Som fakt zvedavý, ako bude celý seriál ďalej napredovať.

• 26.9.2019  19:54

Seriál bol pekne rozbehnutý, až kým neprišla táto epizóda. Pripadá mi, ako keby tvorcovia sami nevedeli, čo nám vlastne chcú ďalej odrozprávať a kam sa má celý seriál ďalej uberať. Nehovorím, že je táto epizóda nudná. Proste je celá taká "meh", čo ma veľmi mrzí.

• 19.9.2019  17:00

Vizuálne je to bomba. Ale príbeh je príliš jednoduchý a väčšina zásadných vecí sa tu deje iba pomocou náhody. Snáď sa to do budúcna zmení.

• 24.9.2019  21:15

Všetko je pripravené na veľký a epický boj, v ktorom sa proti sebe postavia bytosti z Thra a odporní Skeksiovia. Len dúfam, že sa ho skutočne do konca seriálu dočkáme.

• 21.9.2019  00:20

Napätie sa zvyšuje, zvraty pribúdajú a seriál naberá čím ďalej, tým viac na temnej atmosfére. Ak niekto uvidí plagát alebo trailer pomyslí si: "Toto bude zas nejaká slabá fantasy-hovadina pre malé deti". Opak je ale pravdou. Každá epizóda nám viac a viac dokazuje svojou temnotou a bezproblémovým zabíjaním postáv, že sa nejedná o detský seriál, ale o temné fantasy s dospelým príbehom.

• 7.1.2021  17:08
    Tenet (2020)

Christopher Nolan mal možno dobrý nápad s originálnym fungovaním cestovania časom, ale to spracovanie nemá divák absolútne šancu pochopiť. Príbeh sám o sebe je extrémne zložitý, a keď sa k tomu pridajú tie sci-fi doplnky, tak to spraví totálny chaos. Vôbec sa nevysvetlí, ako tu cestovanie v čase vlastne funguje, ani kto ťahá za nitky a ďalšia hŕba vecí. Preto to viackrát vyzerá, že to nedáva logiku. Zostal som častokrát zmetený, a akonáhle som chcel následne popremýšľať, ako sa niečo mohlo stať, tak prišlo čosi ďalšie. Samotné slovo TENET, ktoré malo byť údajne nejakou tajnou zbraňou, tu zaznie 6-krát v rámci 3 obyčajných konverzácii. Čiže som nepochopil či sa jedná teda o skutočne nejakú formu "zbrane" alebo tajné heslo, či organizáciu. Herci sú dobrí, ale k postavám skutočne nejdú cítiť žiadne emócie. Fakt mi bolo jedno (a to sa jedná o vážny film) či svet skončí alebo nie. Rovnako to platí aj pri postavách - a navyše skoro nič o nich ani nevieme, chýba im určitá osobná motivácia (až na výnimky). Neplatí to však o ruskom gangstrovi v podaní Kennetha Branagha - ten bol slušný. Hudba (no ono sú to skôr zvuky) bola dosť výstižná pre ten chaos, čo sa mi dial pred očami. Film trvá 2 a pol hodiny a napriek tomu nemôžem povedať, že by som sa nudil, ale ako zrejme všetci som pochopil max. 20% filmu, no na rozdiel od iných, mne to vadí. Vizuálne opačný tok času prebiehajúci súbežne s normálnym vyzerá fakt dobre. To oceňujem, pretože určite nebolo ani pre samotného Nolana jednoduché vymyslieť, ako dačo také spraviť a pochopiť to. P.S.: Kto "Tenet" pochopí, ten si zaslúži môj obdiv, lenže zrejme okrem Nolana o tom nebude mať páru nikto.

• 19.1.2020  01:03

Príbehovo kopírka jednotky, dvojky aj už nekánonickej trojky, ktorej ale chýba ich atmosféra a napätie. Nové hlavné hrdinky sú nudné a niekedy aj otravné. Terminátor Rev-9, v podaní Gabriela Lunu je fajn, ale oproti Robertovi Patrickovi a Arniemu je to slabý odvar. Samotní Arnie a Linda Hamilton tu majú svoj priestor a sú dobre zakomponovaní do príbehu, ale ak by v ňom neboli, nič by sa nestalo. Najviac ma sklamala (ne)účasť Edwarda Furlonga, ktorý bol vo svojom vyjadrení tiež dosť nasratý (bohvie, čo mu vlastne nasľubovali). Celkom zbytočný film, ktorý sériu neposúva nijak vpred.

• 17.9.2019  22:57
    Teroristka (2019)

Iva Janžurová ako stará učiteľka na dôchodku, chystajúca vraždiť... to je komédia sama o sebe. Je tu síce pár slabších miest, ale to je vo výsledku jedno.

• 14.11.2020  00:45

Čistý fanservis - navyše pútavý a kvalitný.

• 23.11.2020  12:54

Množstvo akcie, kopa odkazov, prepojenie na novú trilógiu a odpovede na hlavnú zápletku prvej sérky. Skrátka všetko, nad čím bude Star Wars fanúšik onanovať. Nuž, mne tam niečo nejak nešmakovalo. Možno kvôli jednoduchému príbehu, alebo preto, že mi moc nesadol Mythrol (pritom v Chapter 1 bol fajn). Ale zrejme to, že tu Mando po prvýkrát pôsobí iba ako jeden z niekoľkých hrdinov. Každopádne epizóda slušná, ktorú fakt nijako extra kritizovať nechcem. P.S.: Zaujímalo by ma, čo sa stalo s mandaloriánskou výzbrojárkou, keďže tu o nej nebola ani len zmienka, čo je divné?

• 6.12.2020  01:58

"Chapter 13: The Jedi" je dosť slušná epizóda, no mám s ňou určité problémy. Rozhodne som nečakal, že sa Ahsoka Tano objaví hneď v úvode. Bál som sa ako bude vyzerať, Rosario Dawson som nepovažoval za dobrý výber, pretože jej tvár mi skrátka na Ahsoku nesedela. Musím však uznať, že ju zamaskovali skutočne veľmi dobre. Irituje ma však dĺžka jej lekku (Jako prečo sú také krátke, keď by mala byť už dlho dospelou Togrutkou a navyše už na konci klonových vojen ich mala dlhšie než tu?). Počítal som určite s hlasovou prítomnosťou Ashley Eckstein, no tá sa na moje veľké prekvapenie nekonala (WTF?!). Každopádne, s Ahsokou prišla aj dávka nových informácií o Baby Yodovi (teda pardon, o Groguovi) aj jednej známej postave. Čo je hlavné, tak sme sa dozvedeli, že náš malinký kamarát nie je také mimino, za ktoré sme ho doteraz všetci mali, ale že toho už má skutočne dosť odžitého a zažitého. A zrejme jeho roztopašné správanie a neschopnosť rozprávať zapríčiňuje jeho polživotné odtrhnutie od spoločnosti. Príbeh epizódy je fajn, no koniec nefunguje úplne na 100%. Ako fakt som dúfal, že Ahsoka si Grogua zoberie a začne ho cvičiť a tým sa ho seriál v podstate "zbaví" a posunie sa ďalej. Nuž... nestalo sa tak. Ahsokine dôvody, pre ktoré to odmietla sú pochopiteľné a ja ich beriem (čo ale neberiem, je jej nedodržanie sľubu), ale aj tak by som bol oveľa radšej, keby ich nemala a zobrala si ho. Tým by si aj do budúcna vlastne zabezpečila v seriáli väčšiu rolu. Sú nejaké drby, že by mohla mať svoj vlastný film alebo skôr seriál a doň by to bola skvelé téma. Dozvedeli sme sa, že sa Ahsoka snaží nájsť Thrawna (zrejme kvôli Ezrovi), no neviem ako sa dá aj táto téma zapracovať do tohto seriálu. Z toho mi vyplýva a zároveň ma aj mrzí, že si z tejto epizódy tvorcovia spravili v podstate len akúsi reklamu na jej prípadný vlastný seriál. Celkový príbeh sa nám v podstate nikam neposunul, bude ale zaujímavé v ďalšej časti sledovať, ako sa Grogu spojí so silou. P.S.: Začínam sa báť, že finále série nebude moc konzistentné.

• 12.12.2020  01:53

Extra akčné pokoukáníčko. Nie som moc veľký fanda oživovania mŕtvych postáv, ale pri Boba Fettovi som rád, že sa to stalo (rovnako to platí aj u Maula). Pretože vo filmových projektoch sa dospelý Boba v podstate iba mihol a my sme si ho vôbec neužili. Dá sa povedať, že už len touto epizódou si to vynahradil. Ja dúfam, že si ho ešte užijeme. Čakal som, že sa nejakým spôsobom vnútorne pozrieme na Groguove spojenie so silou, ale OK. Možno sa v budúcnosti dozvieme, čo vlastne videl. Super epizóda.

• 18.12.2020  23:19

Paradoxom je, že sa jedná u mňa (zatiaľ) o celkovo najlepšiu epizódu seriálu, a zároveň je to prvá epizóda, kde sa neobjavil náš zelený priatelíček. A nie som tu jediný, kto má takéto pocity z "Chapter 15: The Believer". Presne takto by som si vedel Mandaloriana predstaviť, keby sa dejová linka s Groguom skončila. Ako ja ho mám rád aj seriál je parádny, len už cítim, že by sa to malo posunúť ďalej. Fakt nechcem, aby témou celého seriálu bol Grogu a záležitosti s ním súvisiace. Dúfam, že vo finále ho Mando predá do rúk Ahsoky, čo by bolo skvelou témou pre jej už oficiálne oznámený seriál. Zároveň by sa v tretej sérii "The Mandalorian" mohli riešiť iné veci, napríklad samotní Mandaloriania, ktorých tu už bolo bohato veľa.

• 21.12.2020  00:32

Po finále mám zvláštny pocit. Čakal som čosi iného. Samozrejme epizóda parádna, aj keď rozhodne nie najlepšia. Dúfal som v Ahsoku, no nečakane sa objavil Luke (k jeho vzhľadu sa fakt vyjadrovať nechcem). A skutočne to bol silný moment. Ale pravdepodobne sme sa rozlúčili s Groguom, aspoň čo sa seriálovej tvorby týka. Keby si ho vezme Ahsoka (a teraz sa budem opakovať asi už po miliónty raz), bola by pripravená fantastická pôdička pre jej seriál. No musím povedať, že tretia séria Manda je po tomto pre mňa veľkou záhadou. P.S.: Historicky prvá potitulková scéna v Star Wars bola podarená, avšak čakal som nejaký cliffhanger na pokračovanie, ktorý tu v podstate aj je, len na niečo iné. Nenechajte sa zmiasť názvom, malo by totiž ísť o seriál. Na Bobu sa veľmi teším!

• 13.11.2019  21:21

Som unesený. Parádny vizuál a skvelí herci - v tom to vyniká. Je vidieť, že sa Jon Favreau so scenárom vyhral a prácu na ňom si užil. Pretože to celé pôsobí ako dielo fanúšika pre fanúšikov, ktorým Jon určite je. Veľkým fanúšikom je aj Dave Filoni, ktorý si po animovanej tvorbe vyslúžil miesto aj v hranom projekte. V prvej epizóde sa hneď chopil réžie a musím uznať, že si nepočínal vôbec zle. Epizóda ako taká funguje dobre, aj napriek drobnostiam. Hudba, tá je u mňa pri Star Wars jednou z hlavných priorít. A Ludwig Göransson ju poňal dosť odlišným, možno až odvážnym spôsobom, za ktorý môže byť u fanúšikov ostro skritizovaný. Mne ale hudba sadla. Samozrejme nie je to to, na čo sme pri Star Wars zvyknutí, ale všetci vieme, že tu John Williams nebude večne a bude potrebovať náhradníka ("The Rise of Skywalker" bude jeho posledný SW projekt), ktorý bude pri Star Wars hlavným skladateľom. Disney a Lucasfilm teraz dávajú vo svojich projektoch priestor novým a mladým hudobníkom, aby našli do budúcna toho správneho. Prvá epizóda s názvom "Chapter 1: The Bounty" teda splnila moje očakávania a v niektorých ohľadoch ich dokonca prevýšila. P.S.: Počas niektorých pasáží som mal zimomriavky.

• 5.11.2020  00:36

Výborné dialógy, super zahrané postavy, pekné scénky (aj citové) a samozrejme "mimi Yoda". Len škoda toho zabrzdenia ku koncu.

• 1.12.2019  01:22

Niekomu môže pripadať 4. epizóda výrazne slabšia, než predchádzajúce. Ja si to ale nemyslím. Podľa mňa si "The Mandalorian" od začiatku udržuje vysokú kvalitu. Príbeh je síce mnohokrát videný, ale bol dobre spracovaný... až na samotnú bitku. Plus som nepochopil to AT-ST. Predstavila sa nám tu Cara Dune - celkom fajn postava. A chémia medzi ňou a Mandom bola citeľná. P.S.: "Baby Yoda" je už teraz bezpochyby najroztomilejšou postavičkou z preďalekej galaxie.

• 22.12.2019  20:43

Dosť dobrý nápad spraviť epizódu s chrapúnskymi žoldniermi. Pekne bolo vidieť rozdiel medzi nimi a Mandom. Dokonca aj náznaky sprostejšej reči boli, zato palec hore. Príbeh ako taký je slušný. Tempo šlape. Atmosféra dotváraná dobrou hudbou je fajn tiež. Nuž, samotný ten nápad s väzením na nestráženej lodi vo vesmíre je... pekne povedané veľmi blbý. Veď predsa také niečo sa dá jednoducho prepadnúť. Aspoň oceňujem zapojenie Novej Republiky do deja a dúfam, že sa s ňou v seriáli ešte zopárkrát stretneme. Koniec je akýsi nemastný - neslaný. V "Chapter 6: The Prisoner" Mando ukázal svoju bojovú stránku v plnej kráse - fakt borec👊, ale už sme ho videli zabíjať, takže nechápem, prečo sa zachoval ako nejaký Jedi a nechal tých hajzlov žiť. Aj keď tá jeho hra na mačku a myš bola výborne spravená. P.S.: Rôzne odkazy a narážky potešili💗.