I Am Not Okay with This - Stane, stůj při mě (2020) (epizoda)

Zameranie sa na superschopnosti určite prinieslo nový a dosť dobrý nádych. Wyatt Oleff znovu zažiaril ako Stanley Barber, no výborná bola aj Sophia Lillis.

I Am Not Okay with This - Milý deníčku... (2020) (epizoda)

Prvá epizóda priniesla základné informácie o postavách a celkom ušla. Problém môže nastať v neskorších častiach, keď sa bude príbeh zamotávať, lebo epizódy majú veľmi krátku stopáž a to môže byť príčinou zlého odrozprávania. Pri "Dear Diary..." ale krátka stopáž nevadila. Uvidíme...

Star Wars: Klonové války - Sféra vlivu (2010) (epizoda)

Epizóda je super. Ale je tu jeden malý detail, ktorý zrejme Lucasfilm Story Group ušiel pri zaraďovaní tejto epizódy do oficiálneho chronologického poradia. Totižto, "Sphere of Influence" sa malo odohrávať pred epizódou "The Academy", a nie až 3 epizódy po nej. Ale ako som už písal, je to len jeden malý detail a moje hodnotenie je preto aj tak 5*.

Parazit (2019)

"Parazit" je film, ktorý charakterizuje ľudskú spoločnosť ako takú a postavenie v nej. Jedni majú hojno a druhí hovno. Je to aj dokonalý príklad toho, ako spraviť z podarenej komédie morbídny, až brutálny thriller. Motívom to dosť pripomína Jokera. Lenže "Joker" bol len morbídnou drámou, v Parazitovi je aj kus satiry. Možno aj to je dôvod, prečo ho "Parazit" predbehol na Oscaroch.

Star Wars: Klonové války - Vojáci ARK (2010) (epizoda)

Pozemná bitka, vesmírna bitka, súboje zo svetelnými mečmi... PARÁDA! Postrádam ale nájomných lovcov, ktorí trénovali klony.

Pád anděla (2019)

"Angel Has Fallen" je tretí a ja dúfam, že aj posledný film tejto série. Nehovorím to preto, že by kvalita išla dole. Naopak, je to kvalitatívny posun oproti druhému dielu, ale myslím si, že táto séria je už vyšťavená aj vymačkaná dosť a nemá už toho moc čo ponúknuť (jedine že by sa začali témy znovu opakovať, a to myslím nechce nikto). Proste treba vedieť kedy prestať. Určite filmu pomohlo, že príbeh a zápletku poňali tvorcovia trochu inak, ako sme boli u predchádzajúcich dielov zvyknutí. Akcia je stále super, ale je jej tu menej a ani už nie je taká prehľadná, ako v 1 a 2 (čo ma mrzí).

Světová válka Z (2013)

Konečne film, ktorý ukazuje postapokalyptický svet po vypuknutí zombie pandémie v celku reálnom prevedení. Brad Pitt si to užíva. Je vidieť, že mu rola sadla. Celkovo som bol z filmu unesený (nikdy by som nepovedal, že film so zombie tématikou ma môže takto dostať). Je pre mňa záhadou, prečo sa pokračovanie tak dlho ťahá. Úprimne mám veľmi zlý pocit, že nakoniec ani nevznikne, čo by ma veľmi mrzelo, pretože prípadné pokračovania majú na čom stavať. P.S.: Po dopozeraní som si predstavil situáciu, keby sa takto podobne rozšírila momentálna pandémia koronavírusu. Myslím tým jej následky a škody, ktoré môžu byť tiež takéto fatálne.

To Kapitola 2 (2019)

Väčšina ľudí to zrejme vidí inak a "To Kapitola 2" je pre nich sklamaním, ale mne sa dvojka páči proste viac. Neviem či to je už dospelými hlavnými postavami, respektíve ich predstaviteľmi (samozrejme detskí herci z jednotky boli super) kvôli väčším skúsenostiam alebo väčšou dávkou humoru, ktorý film skvele odľahčoval (v jednotke bol humor super, ale tu ho bolo viac a aj mi sadol viac). Každopádne každá hl. postava tu má dostatok priestoru. Príbeh je znovu najhlavnejšia vec. Obrovskú pochvalu si zaslúži casting, pretože vybrali hercov, ktorí sa skutočne podobajú na svojich detských kolegov, a keby mi niekto ukázal ich fotky a povedal, že to je jedna osoba, ale v inom veku, tak mu uverím. Je tu strašne veľa lakačiek, ale aj dosť scén, ktoré desia atmosférou a napätím. A tempo je ustálené, čo je pre mňa najlepší posun oproti jednotke. Bohužiaľ jedným veľkým negatívom je prepísknuté finále. P.S.: "It" 1 aj 2 nie sú určite filmami pre bežného dnešného "hororového" diváka, ktorý sa chce iba báť a dej má u riti. V týchto dvoch snímkoch vidím síce malý, ale aj tak dobrý návrat k pravým hororom minulého storočia, čo ma teší. Ale myslím si, že "It"-i sú záležitosťou, ktorú v najbližšej dobe len tak neuvidíme. Bodaj by som sa mýlil. 😞

1917 (2019)

Fúha, nemám skoro nič, čo by som mohol filmu "1917" a Samovi Mendesovi vytknúť. Takže budem iba chváliť. Fantastická kamera, ktorá krásne zachytáva postavy v popredí, ale aj pozadie a to dodáva filmu reálnosť, a vy sa pri pozeraní budete cítiť, ako keby ste pri tom všetkom boli. To by samozrejme nešlo bez úžasnej výpravy, kulís, hudby a kostýmov. A čo sa hercov týka, tak George MacKay podal svoj historický výkon a otvoril si celkom iste brány Hollywoodu. Dean-Charles Chapman má úlohu menšiu, ale zato zo začiatku dôležitejšiu a tiež hrá skvelo. Všetci "Páni Herci" sa predstavili v rolách armádnych nadriadených, a aj keď sú dokopy na plátne cca 8 minút, z každého ide veľký rešpekt a charizma. P.S.: Parazita som ešte nevidel, ale ak prekonal na Oscaroch toto, tak to musí byť riadna bomba. P.P.S.: "1917" je prvým filmom, čo som z tohto roku videl a vyzerá to tak, že bude aj jedným z najlepších.