Defending Jacob - Následky škod (2020) (epizoda)

Názov "Damage Control" skvelo vystihuje 4. epizódu. Prípad a "vyšetrovanie" sa pomaly začína vymykať spod kontroly. Niektoré postavy začínajú pochybovať o pravdivosti určitých tvrdení. Objavili sa tu nové skutočnosti. Každopádne príbeh pre diváka stále zostáva zamotaný. Sám neviem komu veriť. No myslím si, že každý podozrivý má kus masla na hlave.

Defending Jacob - Poté (2020) (epizoda)

Posledný diel bol krok mimo. Od konverzácie medzi Andyim a Billim to šlo dolu vodou. Dej bol uponáhľaný. Postave Jacobovej matky začalo hrabať, ale že poriadne. To som fakt nepochopil, prečo to takto spravili. A tá sekvencia v aute... ako ktorá normálna mater (a Laurie bola normálna) by niečo také urobila?! Navyše ona po tom náraze vyzerala jak zdochnutá a Jacob vyzeral byť v pohode, ale ako sa ukázalo, tak Laurie mala iba škrabančeky a práve Jacob bojoval o život. Ako sorry, ale doteraz tak kvalitný seriál spraví taký fail?! Príde mi divné, že potom, ako súd uznal Jacoba nevinným sa nikto jemu blízky neprišiel ospravedlniť, nezagratulovať mu. Dôvod, pre ktorý sa priznal pán pedofil k vražde je vysvetlený fakt dobre, má to spád, zároveň je to aj trochu smutné, ale s najväčšou pravdepodobnosťou zabil on. Pokiaľ to teda nebola nejaká iná neznáma osoba. Aspoň to nebolo tak jednoduché, ako sa javilo. Každopádne to, čo spravil Billy Barber bolo dosť silné, najmä jeho veta o dobrom otcovi. Všetci (no skoro) tu píšu, že sme sa nedozvedeli, kto je vlastne vrah. Na toto mám len jednu odpoveď: Ten, kto aspoň trochu chápe ako funguje ľudská psychika a vyvíjanie tlaku na ňu, si myslím, že v tom má jasno, lebo rozhovor v aute pred haváriou nám dal jasnú odpoveď (minimálne na 90%).

Duše (2020)

Milé, pekné, čisté, možno aj očarujúce... s podobnými prídavkami by som mohol pokračovať, avšak nebudem. Stačí napísať, že sa jedná o zas a znova podarenú pixarovku. Ešteže ich máme. Na druhej strane si myslím, že pri Duši zašli tvorcovia možno až ďalej, než by bolo pri rozprávke dobré. Je tu za mňa až príliš drámy a serióznosti, než by bolo nutné. Samozrejme, neočakával som, že by sa s vtipmi pretrhlo vrece, avšak mimo zasneného hipstera a zámeny rolí tu moc komediálnych prvkov nie je. V podstate sa to celé nesie na dosť vážnej vlne. Ďalej by som mierne okritizoval dostatočné nevysvetlenie sveta duší. Jasné, pojem duša, a zároveň všetko s ňou spojené, má abstraktnú podobu. Je to niečo, čo si prosto nevieme predstaviť. Preto tvorcovia stáli pred dosť zložitou úlohou, ako to celé vykresliť. A musím povedať, že animačne sa im to vcelku podarilo. Nič komplikované, ale zato výstižné. Avšak ten svet zostal po tej funkčnej stránke nedovysvetlený. Toľko k miernej kritike. Inak animácia znovu okúzľujúca a príbeh hĺbavý a dojemný.

Frčíme (2020)

Milé, vtipné, pohodové, ku koncu dojímavé (žiadny prehnaný happy end sa nekonal). Zaujímavý pohľad, ako by asi v našom modernom svete žili fantasy bytosti. Animácia znovu fantastická. Príbeh a zápletka možno nie sú originálne, ale tuto to bez problémov stačilo. Som veľmi rád z absencie záporákov, aj keď sa do takýchto filmov velice núkajú. Nachádza sa tu niekoľko drobných mušiek, ale tie zážitok určite nepokazia. Hudba ušla. Výborne nadabované ("Onward" som videl v origináli). Skrátka pravý pixarovský film.

Hubieho Halloween (2020)

Áno, kravina to je, a veľká. Ale kto od toho čakal niečo iné?! Humor je fajn. Dobrých vtipov je tu asi tak na 3/5, teda rovnako, aké je aj moje hodnotenie filmu. Situácií, keď som sa ale že fakt zasmial, tu však tak veľa nie je. Herecky je to tiež v pohode, aj keď Sandler skutočne niekedy príliš prehráva. Príbeh je na daný typ filmu konzistentný. Hlavná myšlienka, ktorá zaznie až na konci, je síce stokrát omletá, ale to nevadí. Poviem na rovinu, že minuloročná "Murder Mystery" ma pobavila omnoho viac, teda po komediálnej stránke. Zato jej príbeh bol absolútny scénaristický maglajz, a preto som udelil len 2*. "Hubieho Halloween" po príbehovej stránke funguje celkom dobre, a aj keď komediálna zložka je o niečo slabšia, tak ma to vcelku bavilo. Nudiť som sa určite nenudil.

Chůva na zabití: Krvavá královna (2020)

Jednotka celkom nezáživná a nedobre spracovaná kravina. Dvojka... ja fakt nemám slov. Príbeh, či už to berieme pre film ako taký, alebo ako pokračovanie, je neskutočná, ale že extrémne neuveriteľná chujovina... Jednotka mala aspoň to "Sám doma" prostredie (dom, záhrada). The Babysitter: Killer Queen sa ale odohráva nikde (volaká pustatina alebo čo to je...). Takže ani to zabíjanie tu nemôže byť vymakané. Napriek tomu všetkému viem nájsť v tejto kope trusu aj pozitíva, ktoré ma bavili a z ktorých som mal radosť. 1. Veľmi sympatická ústredná dvojka. Bez nich by som to isto nedokukal. 2. Extrémne zábavné otcovské duo. Prečo sme to nedostali už v jednotke?! 3. Fantastický záver (ok, preháňam) - debilný, dementný... ale výborný. Killer Queen od Queenov, ja som to vedel.😂😂😂

I Am Not Okay with This (2020) (seriál)

WTF? Tvorcovia sa zrejme nevedeli rozhodnúť, kam bude príbeh smerovať, ako sa budú postavy vyvíjať a hlavne, aký žáner bude celý seriál mať. Navyše tam je kopa nelogičností. Problémom prekvapivo nebola krátka stopáž epizód, ale dĺžka seriálu ako taká (za 2 h a 39 min sa nedá dobre odrozprávať príbeh takéhoto charakteru). Postava Syd bola zo začiatku ok. Po prvých 2 dieloch mi ale začala liezť poriadne na nervy (Sophia Lillis ju však zahrala parádne). Najväčšiu pochvalu si ale zaslúži Wyatt Oleff a jeho postava. Mrzí ma však, že Stan bol zo začiatku príjemnou, pohodovou a sympatickou postavou (a navyše sa staral o komediálnu zložku, samozrejme s bratom Sydney), no na konci sa z neho stala skôr tragická postava. V oficiálnom albume od "kapely" Bloodwitch, ktorej songy boli vytvorené čisto len pre tento seriál (rovnako aj kapela), máme skvosty ako napr. "Fly" alebo "I'm Yours Tonight". Z celkovo 11 songov zaznelo v seriáli iba 6 (čo som zachytil), navyše väčšina z nich tu bola trestuhodne nevyužitá. Hudba je tiež parádna. Tú spolu zo songami skomponoval Graham Coxon, gitarista a spevák kapely Blur. Songy nielen napísal, ale aj nahral všetky nástroje a mužské vokály. Za túto fantastickú prácu má u mňa veľké uznanie. Takže asi tak, seriál ma zaujal hlavne vďaka perfektným hercom a hudbe. Celkovo ma ale dej a hlavne vyvrcholenie sklamalo. Ak vôbec vznikne 2. séria, pretože koniec bol hodne otvorený, nebránil by som sa jej. Pozeral by som ju ale hlavne kvôli Wyattovi, pretože ten mladík má veľký potenciál. P.S.: Chvalabohu, že Wyatt Oleff dostal šancu sa ukázať, pretože ako hovorí väčšina ľudí, v "It-ovi" nedostal moc priestoru, ale tu..... tu si to vynahradil a celý seriál si ukradol pre seba. Mám ale zlý pocit, že v S2 nebude mať moc priestoru, vzhľadom na koniec tohoto.