KukulienkaHO

KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

• 2.11.2018  21:20

Film je v celku fajn, ale nie je to pravý western. Jediné, čo mi vadí je niekedy až trápny humor, ale zase nehovorím, že som sa v určitých situáciach nezasmial. Je mi trochu ľúto, že Gore Verbinski odišiel od Pirátov, z ktorých sa bez jeho taktovky stala... slušne povedané sračka. P.S.: Akčné scény s vlakmi sú famózne.

• 17.11.2020  17:29

Dvaja akční idoli v žánri, ktorý im je najbližší. Škoda, že Sly a Arnie spolu nehrali už skôr (trebárs za mlada), pretože tá chémia medzi nimi je parádna. Príbeh je pútavý, atmosférický. Zvraty slušne fungujú aj zápletka je výborná. Možno časť záverečného vysvetlenia je trochu mätúca, ale to filmu nič neuberá. Z toho väzenia skutočne ide pocit bezmocnosti a depresie. Na druhej strane to vyzerá reálne, čo je veľmi dobré. Celková tvorba plánu úteku je nápaditá. A na jeho realizáciu a vyvrcholenie je radosť pozerať. No kto by nechcel vidieť dvoch nabúchaných dedov (ktorí na svoj vek vôbec nevyzerajú) nakopávať zadnice nepriateľom?😁

• 22.6.2020  13:55

Tak Palpoš sa poriadne vybláznil. Je to ďábel :-D

• 22.6.2020  13:52

No Ahsoky je mi ľúto. Sklamali ju ľudia, ktorým dôverovala najviac (teda až na Anakina). P.S.: Možno sa jedná o najlepšiu epizódu piatej série.

• 19.3.2020  03:30

Konečne film, ktorý ukazuje postapokalyptický svet po vypuknutí zombie pandémie v celku reálnom prevedení. Brad Pitt si to užíva. Je vidieť, že mu rola sadla. Celkovo som bol z filmu unesený (nikdy by som nepovedal, že film so zombie tématikou ma môže takto dostať). Je pre mňa záhadou, prečo sa pokračovanie tak dlho ťahá. Úprimne mám veľmi zlý pocit, že nakoniec ani nevznikne, čo by ma veľmi mrzelo, pretože prípadné pokračovania majú na čom stavať. P.S.: Po dopozeraní som si predstavil situáciu, keby sa takto podobne rozšírila momentálna pandémia koronavírusu. Myslím tým jej následky a škody, ktoré môžu byť tiež takéto fatálne.

• 14.8.2019  00:13
    Ylvis: The Fox (What Does the Fox Say?) (hudební videoklip) (2013)

1* za kulisy, inak odpad!.

• 6.12.2020  20:36

Z traileru to pôsobilo iba ako uletená komédia s jednoduchým dejom, ale dobrou zápletkou. Pustil som si film a po niekoľkých minútach sa to začalo nejako zamotávať. Od toho momentu až po koniec filmu sme sa o Diane dozvedeli veľmi veľa a v podstate ona si prešla určitým charakterovým vývojom. Každopádne povedal by som, že "Identity Thief" je výborná komédia, avšak s prvkami dojímavej drámy. O tú komediálnu zložku sa samozrejme postarala skvelá ústredná dvojica v podaní Jasona Batemana a Melissy McCarthy. Film má samozrejme niekoľko problémov, ale nejedná sa o nič strašné. Mňa skrátka toto bláznivé road movie bavilo. P.S.: Bol som trochu sklamaný z malinkého priestoru Jona Favreaua.

• 4.10.2020  18:48

Najlepšou časťou je prvých 30 minút - a to je veľký problém vzhľadom nato, o aký žáner ide. Keď sa začala prvá akčná pasáž, "Bojová loď" stratila šmrnc. Drajf to nebralo až v závere, keď sa na scénu dostavili veteráni. Zato dejová linka na ostrove so satelitmi fungovala celkom slušne po celú dobu. Herecky nie moc záživné, ale nájde sa pár výnimiek (nie, Liam medzi nimi nie je). Príbeh je jednoduchý, to ale samozrejme nevadí. Vadí však nelogické správanie hlavnej postavy. Fungovanie mimozemšťanov a záležitostí s nimi spojenými zostalo nevysvetlené. "Battle Los Angeles", nenáročný film s rovnakou témou, fungoval vo všetkých ohľadoch oveľa lepšie a bavil. "Battleship" je však len nudnou 3 hviezdičkovou záležitosťou.

• 23.6.2020  00:26

"Let's get this party started." - naj hláška filmu. https://www.youtube.com/watch?v=dptLzkxbNMc - naj highlight filmu. "Chata v horách" sa spočiatku tvári (a aj tak pôsobí) ako priamočiary a niekedy až detinský film. Práve preto najviac prekvapilo finále, a aj keď máme už od začiatku stále na očiach zápletku s vedcami, o ktorých úlohe a motivácii nevieme podstatné dokopy nič, tak to finále, ktoré sa rozbehne cca od poslednej pol hodiny sakramentsky prekvapí jak hovado. Aj zápletka vznikne poriadne až od tohto momentu. Niektoré scény, ktoré sa snažia zabaviť, sú úplne uletené až prestrelené a nevydajú na vtip. Niekedy to ale zasa funguje. SPOILER: Väčšina postáv študentov zomrie úplne nečakanou smrťou, možno až prehnanou. Tieto postavy však nie sú ničím zaujímavé, takže vám ich rýchle skonanie nebude prekážať - KONIEC SPOILERU. Veľmi sa mi páčil koniec, tiež totálne uletený. Film sa neskončil dobre, ale som zato rád, pretože tvorcovia mali gule nespraviť trápny happyending, ale poriadne sa odtrhli z reťaze. Záverečné titulky tomu tiež nasvedčujú. Na druhej strane, veľký problém filmu je nedomyslený dej okolo rituálu, o ktorom sa to v podstate celé točí. No a druhým väčším problémom sú nevysvetlené udalosti v iných štátoch. Čiže po hodine filmu som bol presvedčený, že dám iba 3*, ale za 30 minút po bode zvratu musím dať jednu hviezdu navyše.

• 8.7.2019  17:20

"Nič nás nerozdelí" je pekný a dojímavý film, ktorý je ale pre silné žalúdky. Skoro v každej druhej scéne je krv alebo je niekto zakrvavený, ale na druhej strane to pôsobí skutočne veľmi reálne. Všetci hlavní herci tu predvádzajú výborné výkony či už dospelí alebo detskí. P.S.: Scénu, v ktorej sa všetci stretnú by som si mohol púšťať dokola a aj tak by ma neomrzela.

• 10.4.2020  00:23

Zatiaľ určite najlepšia epizóda a vrchol prvých dvoch sérií. Postava Moriartyho nedostala doposiaľ veľa priestoru, tu sa to však vynahradilo. Prvýkrát sa vizuálne objavil až v 3. epizóde 1. série. Vtedy mi ale neprišiel ako príliš geniálny a temný záporák. Tu sa ale všetky moje dojmy z neho zmenili. Postava dostala dostatočný priestor na ukázanie charakteru a Andrew Scott ju zahral bravúrne. Dokonca to bola postava, ktorá dokázala preľstiť a šokovať aj samotného Sherlocka spolu s divákmi. Takže fantasticky zahrané, hudba skvelá, napätie skoro furt, super atmoška. Koncept je síce otrepaný a pre niekoho to môže byť aj klišé, ale ja mám takéto obraty príbehu rád a nevadí mi to (aj keď sa to stáva v sériach dosť často). Uvažujem či by nebolo lepšie takýmto spôsobom ukončiť rovno celý seriál. Nemusel by sa však skončiť 2. sériou, kľudne by sa toto grandiózne finále mohlo odohrať o pár sérií neskôr. Ale keby sa to celé skončilo Sherlockovou smrťou (bez oživenia), bolo by to viac údernejšie. Áno, viem, že je to inšpirované knižnou predlohou, ale seriál "Sherlock" robí oproti nej veľké zmeny. Častokrát príbehy z kníh adaptuje a vykladá úplne iným štýlom, rovnako je to napríklad aj u poňatí tejto epizódy. Preto aj koniec by mohol byť iný. Jedinú výhradu mám voči miernemu pochybovaniu inšpektora Lestradea, pretože predchádzajúca epizóda sa odohrávala pomimo hlavného príbehu, a tam bolo jasne dokázané, že Sherlock nemôže byť podvodníkom. A Lestrade sa v nej účastnil. P.S.: Dúfam, že Sherlockovo prežitie vysvetlia uveriteľným a premysleným spôsobom.

• 24.8.2019  03:06
    Skyfall (2012)

"James Bond: Skyfall" je bezpochyby jedna z najlepších bondoviek. Je to jedna veľká akciou nadupaná, epická, ale zato umelecká jazda s výbornou atmosférou a prepracovanými postavami. Javier Bardem si svoju úlohu šialeného, ale geniálneho záporáka, prahniaceho po pomste užíva a je v nej perfektný. Judi Dench, to je kapitola samá o sebe. Tento film by som nazval akousi poctou pre túto úžasnú herečku, ktorá v úlohe M strávila pekných pár rokov. Som veľmi rád, že sa vrátili postavy Moneypenny a Q, no a ich predstavitelia (Naomie Harris a Ben Whishaw) sú fakt skvelí. A samozrejme nakoniec tu máme samotného agenta 007, Daniel Craig je proste pán. A k tomu všetkému je tu ešte titulný song od Adele, ktorý nemá chybu. Takto má vyzerať poriadna bondovka, nie ako tie dve predchádzajúce "sračky". :-D

• 11.6.2020  00:28

"A War on Two Fronts" pekne ukazuje, že jediovia skutočne neboli vojakmi, ale strážcami mieru.

• 4.6.2020  01:55

Generál Grievous v celej svojej paráde!

• 14.6.2020  02:39

Znova diel, ktorý nás obohatil o zaujímavé informácie a udalosti v ceste jediho.

• 21.6.2019  18:16
    Želvy Ninja (TV seriál) (2012)

Toto je typický príklad seriálu, ktorý bol zo začiatku výborný, ale vysielal sa veľmi dlho a postupom času strácal kvalitu.

• 17.6.2019  17:54
    Aféry - Pornoherci (S02E14) (epizoda) (2011)

Otrasný scenár, otrasná réžia, otrasné herecké výkony, otrasná epizóda, otrasný seriál.

• 30.10.2019  13:20

Áno. Všetko, čo tu bolo povedané je pravda... ááále existujú aj vzorní muži a dokonca existujú aj ženskí grázli. Každopádne, s hovoreným slovom súhlasím. Na druhej strane videu chýba nápad. Dívať sa 2 minúty na Daniela Craiga stojaceho a hladiaceho do kamery je strašná nuda. P.S.: Čo to tu preboha hľadá?

• 26.8.2019  00:02
    Mám v piči na lehátku (hudební videoklip) (2011)

Typická slovenská rodinka. :-D

• 15.5.2020  20:00

Super epizóda! Chcem ale upozorniť na fakt, že čepeľ svetelného meča nemá žiadnu hmotnosť (pretože je to iba svetlo), tak by sa to malo aj dodržiavať!

• 30.4.2020  02:37

Celá táto trojepizódová línia okolo Mortisu je veľmi zaujímavá. Dozvedáme sa tu veľa doteraz nám neznámych informácií ohľadom sily a hlavne jej mytológie. A toto je dôvod, prečo "The Clone Wars" tak veľmi milujem. Seriál fantasticky rozvíja a obohacuje nielen obdobie Klonových vojen, ale aj celý vesmír Star Wars.

• 12.5.2020  15:16

Epizóda bola pekná, hlavne čo sa týka príbehu. Spočiatku jednoduchý dej sa stal po odhalení hlavného problému celkom zaujímavým. Po epizóde "Mercy Mission" je svet Star Wars zas o niečo bohatší, akurát podsvetie planéty Aleen mi prišlo na Star Wars až príliš fantasy a rozprávkové. P.S.: Mrzí ma, že postavy z podsvetia sme už v žiadnom ďalšom SW počine nevideli.

• 24.4.2020  19:18

Parádna epizóda, ktorá predstavila nám doteraz neznámu skupinu užívateľov sily, respektíve užívatelky. Sestry Noci síce silu používajú, ale úplne iným spôsobom ako Jediovia alebo Sithovia. Sú to jednoducho čarodejnice.

• 10.5.2020  02:44

Vrámci tejto 3-dielnej príbehovej línie nám boli po prvýkrát predstavené súboje pod vodou. Príbeh bol pekný, o spolupatričnosti. Navyše finálna bitka, v ktorej sa proti sebe postavili na jednej strane klonovaní vojaci, Gungani, Quarreni, Mon Calamariovia a jediovia, a na strane druhej oddiely separatistov, v zložení droidov a Karkarodonov, bola fantastická.

• 2.5.2020  22:37

To, že Anakin prišiel s nápadom zmrazenia sa do carbonitu, podrýva význam zmrazenia Hana Sola doň vo filmovej epizóde V. Pretože tam Darth Vader chcel na Hanovi vyskúšať funkčnosť tohto mrazenia. Tým pádom to nedáva zmysel, keďže si to na vlastnej koži pred niekoľkými rokmi v tejto časti vyskúšal. Plus je tu ďalší problém, a síce, že hrdinovia po uvoľnení z carbonitu nemali skoro žiadne príznaky krátkodobého tranzu, ktorý carbonit spôsobuje. To sú dôvody, prečo dávam inak slušnej epizóde iba 4*.

• 27.4.2020  02:51

Všetko je fajn. Duely so svetelnými mečmi sa rovnali alebo možno aj prekonali niektoré súboje z filmov. Akurát výcvik Savagea Opressa mohol byť dlhší. Takto to pôsobí moc uponáhlane.

• 5.2.2020  16:49

Skvelá hlavná myšlienka na zamyslenie. Fakt by sme si mali čas nášho života vážiť a nepreflákať ho, pretože nikdy nevieme, kedy sa náš čas skončí. Výsledné prevedenie filmu nie je zlé, ale dalo by sa to zvládnuť aj lepšie. Viackrát som sa stratil pri určitých sekvenciách, kde sa čo nachádza. A keďže hlavným tagom je čas, tak by sa malo vo filme dodržiavať presné plynutie času. That's all.

• 14.6.2020  20:48
    Cizinec (2010)

Až do konca filmu som bol presvedčený, že mu dám 3*. Lenže potom prišlo finále, ktoré je zrejme najlepšou časťou a highlightom celého filmu. Bolo to šokujúce a uletené, ale nie zas tak, žeby to bolo prestrelené a nedávalo by to zmysel. Práve naopak, vysvetlilo to niektoré nezrovnalosti v deji. Herci si svoju úlohu splnili. Vzťah medzi Johnnym a Angelinou bol OK, až teda nedošlo na romantické scény. Tam to medzi nimi nejak neiskrilo. P.S.: Paul Bettany ma v poslednej dobe príjemne herecky prekvapuje.

• 14.8.2019  01:54
    Kabát: Banditi di Praga (hudební videoklip) (2010)

Klip je fajn, ale Gotta si mohli odpustiť, aj keď sa im ten fór podaril.

• 5.4.2020  16:11

Epizóda je to výborná, vo všetkom (od príbehu, cez hercov, až po hudbu a kostýmy). Ale neviem, aký malo zmysel spraviť 2 verzie tohto príbehu (1. je pilotný film a 2. je toto). Veď predsa museli vedieť už pred natáčaním pilotu, že spravia aj seriál. Toto spracovanie ale viac funguje ako seriálová epizóda a otvára dvere príbehu v pozadí. Pilot sa mi však páčil viac pri "na chlp" rovnakých scénach. Tu bolo vidieť, že už sa to raz točilo a nemalo to taký drajf. Každopádne, 1. epizóda seriálu "A Study in Pink" je kopírka pilotu (ale len do poslednej pol hodiny, ktorá sa mi tu páči viac) doplnená o nejaké udalosti, ktoré sa budú rozvíjať ďalej. Preto je zbytočné pozerať aj pilotný film (aj keď je v niektorých ohľadoch lepší).