Dobrosrdečný, ale trochu bázlivý Hubie není v Salemu moc oblíbený. Když se ale na Halloweena začnou dít strašidelné věci, rozhodne se ve svém městečku zjednat pořádek. (Netflix)

M.i.k.e

po traileru a vzhledem k Sandlerově formě z posledních filmů sem čekal ultra průser ve stylu Jacka & Jill a nakonec sem celkem příjemně překvapen.Hubie Halloween sice není ani zdaleka nejlepší Sandlerovka a jeho šišlající hrdina mě spíš iritoval než abych mu fandil,ale i přesto jsem se docela bavil.Je tu sice pár věci standardně zbytečných,ale taky je tu celkem dost gagů,které se povedly a na chladné propršené odpoledne je to ok zábava...60% ()

filmfanouch

Adam Sandler je v komediálním žánru těžce uchopitelný herec, který si ke většině svých filmů též napsal i scénář a jeho kariéra se dělí na dvě zásadní poloviny- Ty zdařilejší a opravdu funkční komedie (Celá animovaná trilogie Hotel Transylvánie, Klik: Život na dálkové ovládání, 50x a stále poprvé, Trestná lavice nebo Zkus mě rozesmát) a následně ty méně zdařilejší (Jack a Jill, Zohan: Krycí jméno kadeřník nebo Mr. Deeds- Náhodný milionář). Jeho komedie časem začali v kinech vydělat čím dál tím méně, Adam Sandler ale následně podepsal smlouvu s Netflixem a právě pro něj posledních pár let točí exkluzivně komedie jako Šest směšných, Reparát nebo Vražda na jachtě. Dle zhlédnutí jsou poté tyto komedie úspěšné, po kvalitativní stránce jde ale následně o nejslabší komedie v kariéře Adama Sandlera, které mají jenom to štěstí, že nedosahují velké nevkusnosti Jacka a Jill. Adam Sandler za mnoho let ukázal ve filmech jako Opilí láskou nebo Drahokam to, že mu vážnější role nedělají problém a v obou těchto filmech představil vyložené oscarové výkony (jeho ignorování na posledních Oscarech je vyložený fail Akademie!), Sandler ale nadále zůstává stálící komediálního žánru a na Netflix tak čerstvě dorazila novinka jménem Hubieho Halloween. Režie se ujmul Steven Brill, který už se Sandlerem natočil právě Mr. Deedse či Reparát a natočil třeba též pořád fajn odpočinkovou zábavu jménem Nekecej a pádluj! a společně tentokrát realizovali komedii zasazenou do období svátku Halloweenu jménem Hubieho Halloween. Podařilo se tomuto snímku zlomit prokletí netflixovských Sandlerovek? Za mně osobně je odpověď 50:50. Hubieho Halloween je rozhodně zábavnější než všechny ostatní Netflix Sandlerovky a navíc vypadá vyloženě filmově. Řemeslnou stránku si tu jednoduše někdo ohlídal a vyloženě jsem míval pocit, že se vracíme k časům kdy Sandler točil alespoň fajn komedie. Sandlerovský styl humoru je ale pořád stejný, což znamená, že polovina vtipů je snesitelná a dokáže reálně pobavit a polovina vtipů je zase až příliš přehnaných, nevtipných a přece jen vyloženě infantilních. Je to tedy v tomhle ohledu Sandlerovka až na půdu, která má ale alespoň zajímavou zápletku, která je následně alespoň funkčně uchopena a udělal se z toho alespoň oukey zábavný odpočinkový film na nudné odpoledne, jejíž sledování neurazí a finální pocity z ní nejsou vyloženě znechucené. Adam Sandler si pořád jede svůj klasický komediální standard, zde ale předvádí charakter s velmi specifickým akcentem, což alespoň částečně odlišuje většinu ostatních Sandlerových charakterů v jeho komediální kariéře. Je tu též po dlouhé době ve výraznější roli Ray Liotta, pořád famózní Steve Buscemi, velmi fajn Michael Chicklis či báječná June Squibb a třeba také Sandlerovy klasičtí parťáci jako Kevin James či Rob Schneider, přičemž první zmíněný po dlouhé době dostává alespoň snesitelnou a uspokojivou roli. A své cameo si tu viditelně užívá i Ben Stiller. Ze zasazení do svátku Halloweenu jsou vykřesány velmi zdařilé kostýmy a opravdu platí, že to vypadá celé filmověji než všechny netflixovské Sandlerovky dohromady. Přesto to všechno ale Hubieho Halloween pravděpodobně stačit vidět pouze jednou v životě, protože zas tak výrazný tento film není a především pořád trpí klasickými handicapy Sandlerovek, kterých se tenhle už v podstatě specifický podžánr jen tak asi nezbaví. Kdybych se vám ale pokusil v kostce rychle shrnout celou zápletku a pointu Hubieho Halloweenu tak by jste film pravděpodobně odsoudili jako tu největší možnou blbost..... a to finální Hubieho Halloween rozhodně není. Milé překvapení, kterému se navíc překvapivě skutečně občas daří vyvolat alespoň částečný hororový feeling a dojde i na Monster Mash. Takže opatrný palec nahoru! () (méně) (více)

Sany33

Príbeh: Miestny exot, z ktorého si celé mesto robí prdel sa snaží vyriešiť prípad miznutia ľudí vo svojom okolí. Herecké obsadenie: Sandlerovi už dochádza šťava a robí podobný humor, ktorým nás zabával v 90. rokoch. Problémom je že ako sa vyvíja technika vyvíja sa aj divák a toto jednoducho na dnešného diváka nezaúčinkuje. Celkom ma prekvapilo, že sa tomu upísal Liotta, ktorý má na podstatne lepšie filmy. Prevedenie: Salem počas Halloweenu by som teda chcel určite zažiť. Prevedenie Halloweenskej noci je výborné. Škoda prevedenia humoru. Pocity: Ako som už naznačoval podobná šialená komédia je v dnešnej dobe mimo mysu a smiať sa na nej aj keď som veľmi chcel bolo pre mňa veľmi ťažké, pretože humor bol silený a často nelogický. Nehovorím, že nutne vyhľadávam suchý anglický, inteligentný humor... ale smiať sa retardovi je pod moju a pevne verím že aj vašu úroveň. Pridaná hodnota: Bohužiaľ aj keď som veľmi chcel som ju nenašiel. 17% ()

3DD!3

Sandler tyhle věci dělá na volnoběh. Zase si střihl jednoduchého šikanovaného joudu, který nakonec získá největší kočku ve městě a najde štěstí. Tentokrát si na blbnutí vybral Helloween a je to přesně tak dementně vtipné jak jsme zvyklí. Přesto Hubie nakonec překvapil. Finální zvrat je dost podařený, stejně jako máminy trička a skvělý Buscemi. Na Netflix dobrý. ()

Nach

Opravdu špatné překvapení a jeden velký WTF. Adam Sandler hraje prostoduchého a dobrosrdečného hocha v mužském těle, který je posedlý konáním dobra a ochrany všech během Halloweenu. Proč zrovna o Halloweenu, na to nenaleznete odpověď, stejně jako, proč policista, který se tohoto podivína snaží celý film zbavit, jej pak s městem obviní (nutno k dobru filmu podotknout, že zcela logicky) ze zmizení několika občanů, aby posléze přišel střih a Hubie a policista spolu spolupracují jako letitý kolegové a linka ohledně obvinění z únosu je zcela zapomenuta. Není to málo? Tak si přidejte mámu se super schopnostmi. Romantickou linku v podobě nejkrásnější ženy ve městě, která ze všeho nejvíc touží po tom vzít si za muže prostoduchého Hubieho. A vlkodlaka s Michaelem Myersem (bez komentáře). Logických lapsů je ve filmu nespočet a raději je zde ani nehledejte. Snaha maximálně rýžovat na morálních kodexech skoro až bolí. Vše je doslovné a pro jistotu dvakrát opakované. Ano, toto je skutečně jeden z nejhorších filmů herecké kariéry Adama Sandlera. Nejhorší proto, že je tak blbý, jakoby scénář napsal prostoduchý postižený jedinec, který si během dloubání nudlí z nosu řekl, že vyplní svůj čas prázdného čistého nosu napsáním filmového scénáře. A toto je výsledek. 40% ()

• Ve filmu měl hrát herec Cameron Boyce, ale kvůli jeho tragické smrti se tak nemohlo stát. Roli dostal jeho blízký přítel a herec Karan Brar. Před závěrečnými titulky se objeví vzpomínka na Camerona Boyce. (SONY_)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021