Sexuální výchova - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Trošku som nechápal, prečo sa v predchádzajúcej epizóde zrazu nitky zamotali a bol som veľmi zvedavý, ako ich chcú tvorcovia vo finále rozmotať. Musím uznať, že sa im to v priebehu cca 50 minút veľmi dobre podarilo. So skoro všetkými "uzavretiami" som veľmi spokojný. Nuž ale nezaobišlo sa to bez podivných udalostí.

Star Wars: Klonové války - The Final Season (2020) (série)

Seriál "Star Wars: The Clone Wars" sa konečne dočkal svojho zaslúženého konca. Veľa ľudí tu zas nadávalo na Davea Filoniho, že skazil tento už posledný žijúci klenot od Georgea Lucasa. Samozrejme len dovtedy, čo nám ešte neboli predstavené 4 finálové diely. Takže Filoni im priadne vytrel zrak. Ale aj tak zabudli, že to bol určite práve Dave Filoni, ktorý vybojoval PRE NÁS fanúšikov pokračovanie (regulárne zakončenie) nášho obľúbeného seriálu. Tak, a teraz už k samotnej 7. sérii. Tá sa skladá z troch dejových liniek, rozdelených po 4 epizódach. 1. rozpráva príbeh okolo špeciálnej jednotky zmutovaných klonových nepodarkov s názvom Clone Force 99 alias Bad Batch. Musím povedať, že tam ma viac ako samotný príbeh a zápletka (ktoré však boli perfektné) zaujala prepracovaná a vyčačkaná animácia, zvuk, krásne dlhé ťahavé zábery a prostredie planéty Anaxes. V ďalších dvoch dejových linkách už tieto veci také ohromujúce neboli, ale stále to malo patričnú kvalitu. Udeje sa tu viacero zvratov a dozvieme sa aj pár zaujímavých informácii. Potom nasleduje 2. nešťastná dej. linka, ktorá rozpráva príbeh dvoch pre mňa doposiaľ najotravnejších postáv v Star Wars, sestier Martezových, a ich dobrodružstvá s Ahsokou Tano. Jedná sa ale o úplne zbytočný príbeh, sú to najzbytočnejšie a aj najhoršie epizódy celého seriálu. Tento až 4-dielny dej by sa dal v pohode zhrnúť do jednej epizódy a o nič podstatné by sme neprišli. Fakt dôležitá tu bola akurát konfrontácia Ahsoky s Mandalorianmi a Maulom. A to sa aj tak po väčšine udeje až v poslednej časti. Namiesto toho nám teda mohli priniesť radšej nejaké poriadne "Clone Wars" epizódy, kde by sa objavili postavy ako Dooku, Grievous alebo nejaký známejší jediovia. Pretože tieto postavy mi tu neskutočne chýbali, keďže boli doteraz neodmysliteľnou súčasťou "Star Wars: The Clone Wars". Záverečná 3. dejová linka nám prináša toľko očakávané finále. Musím uznať a skloniť poklonu, lebo to bolo skutočne grandiózne. Dokonale sa zvládlo aj prelínanie so "Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov", čoho som sa trošku obával. Bitka o Mandalore bola úchvatne prevedená. Maul tu dostal obrovský priestor (a to som si nevedel predstaviť, čo zaujímavé nám môže ešte ponúknuť), ktorý aj náležite využil. Jeho charakter si znovu prešiel určitým vývojom a vždy keď bol na scéne, tak som mal sánku dole. Ahsoka a Rex tu tiež dostali dosť priestoru, tieto dve postavy proste musíte milovať. Hudba bola perfektná, hlavne v epizóde "Shattered" pred rozkazom 66. Veľmi sa mi páčila aj ukážka jeho vnímania zo strany klonov, pretože vo filmovej epizóde III sme ho videli iba zo strany Jediov. Plus tu máme ďalšie veľmi zaujímavé informácie a kopu známych postáv z iných SW diel. Zrejme sa jedná o najlepšiu pasáž celého seriálu, bohužiaľ epizóda, ktorú by som čisto v rámci seriálu označil za najlepšiu, konkrétne "The Phantom Apprentice", sa nie úplne zhoduje s flashbackmi v knihe "Ahsoka". Hold kniha bola vydaná pár rokov dozadu, takže je to chyba práve tohto seriálu. Filonimu sa proste nehodilo, ako to bolo v knihe podané, tak to pozmenil. Star Wars je ale prepojený vesmír, v ktorom všetko so všetkým súvisí. Takže toto mu Lucasfilm Story Group nemala dovoliť. Nuž stalo sa a my to nijak zmeniť nemôžeme. Stále sa ale nejedná o taký fail, aký bol v najnovšej filmovej epizóde súvisiaci s minulosťou Poea Damerona. Maul bol v tej knihe zajatý tiež, len to tam malo úplne iný priebeh ako tu. "Star Wars: The Clone Wars" sa síce skončilo, ale ešte tu stále zostávajú nevysvetlené otázky ohľadom klonových vojakov Wolffeea a Gregora, ktorí si vybrali čip a žili potom spolu s Rexom na Vonkajšom okraji. Obávam sa ale, že keď sme sa vysvetlenia nedočkali tu, tak sa ho už nedočkáme. A to mi vadí. Celkovo sa teda u mňa jedná o dosť kontroverznú sériu, ktorá však vôbec nesklamala, len po nej zostala akási pachuť.

Star Wars: Klonové války - The Phantom Apprentice (2020) (epizoda)

Tak toto už hej. Krásne prepojenie so SW: Ep. III. Parádne súboje Mandalorianov a klonov. Rovnako aj Ahsokin s Maulom. Nové doplňujúce informácie k prequel trilógii. Množstvo odkazov na kopu rôznych iných SW diel. Atmosféra po celý čas dychberúca. Akurát zamrzelo, že sa už Dookua v "Star Wars: The Clone Wars" nedočkáme. Takže sa naozaj naozaj veľmi veľmi teším na finále, od ktorého očakávam veľa. Jááj... táto epizóda je dôvod, prečo tak veľmi milujem tento úžasný vesmír, ktorý nemá absolútne žiadnu konkurenciu. No.... lenže odporuje si to celkom výrazne s knihou "Ahsoka" a takéto chyby ja trestám, takže preto len 4*. P.S.: V poslednej dobe mám pocit, že týpkov v LSG by trebalo vyhodiť.

Star Wars: Klonové války - Together Again (2020) (epizoda)

Konečne koniec tejto 4-dielnej série o príbehu dvoch neskutočne hlúpych sestier (jako to sú asi najhoršie postavy zo Star Wars, ale ešte som nevidel celú 2. sériu Resistance). Všetko podstatné, čo sa v deji za posledné 4 epizódy stalo, by sa dalo zhrnúť do jedinej epizódy. Takže namiesto tejto najzbytočnejšej linky celého seriálu sme mohli radšej dostať nejaký poriadny "Clone Wars" príbeh.

Zem je láva (2020) (pořad)

Áno, je to reálne iba ďalšia prekážková súťaž, tentokrát v štýle hry "floor is lava", kde sa hráči snažia dostať cez dráhu plnú nástrah (tentokrát v podobe kuchyne, pivnice, detskej izby, atď.) a, samozrejme, pokiaľ spadnú, tak skočia vo vode (tentokrát vo farbe pomaranča). Avšak mňa tieto programy stále dokážu baviť. Ničím to zvlášť nevyniká, ale technická stránka je na prvotriednej úrovni, o tom - potom. Ako teda píšem, v tomto ohľade taký príjemný priemer - 3*. Update po 2. sérii: Musím povedať, že som sa viac bavil než pri prvej. Možno aj preto, že už som vedel, do čoho idem. Každopádne, boli tu vykonané nejaké úpravy veľmi pozitívneho charakteru: 1. Moderátor na nás nerozpráva len spoza kamery, ale je prítomný priamo na mieste činu, rovnako aj súťažiaci, ktorí už prekážky absolvovali a teraz pozerajú a hodnotia súperov. 2. Pridanie finále - Sopky, kde si prvé dva tímy (po prvom kole) priamo zmerajú sily o "legendárnu LAVA LAMP" (a 10 000 $). Škoda len, že 2. séria bola oproti 1. polovičná. Update po 3. sérii: V podstate je zatiaľ najnovšia séria druhou polkou tej predchádzajúcej, aj v rámci toho, že destinácie sú totožné (a série vyšli krátko po sebe). Ale okej. Dúfam však, že prípadná 4. séria zas zabrúsi do nejakých nových prostredí... BTW, hodnotenie dočasne navyšujem na 4*.

Chata v horách (2012)

"Let's get this party started." - naj hláška filmu. https://www.youtube.com/watch?v=dptLzkxbNMc - naj highlight filmu. "Chata v horách" sa spočiatku tvári (a aj tak pôsobí) ako priamočiary a niekedy až detinský film. Práve preto najviac prekvapilo finále, a aj keď máme už od začiatku stále na očiach zápletku s vedcami, o ktorých úlohe a motivácii nevieme podstatné dokopy nič, tak to finále, ktoré sa rozbehne cca od poslednej pol hodiny sakramentsky prekvapí jak hovado. Aj zápletka vznikne poriadne až od tohto momentu. Niektoré scény, ktoré sa snažia zabaviť, sú úplne uletené až prestrelené a nevydajú na vtip. Niekedy to ale zasa funguje. SPOILER: Väčšina postáv študentov zomrie úplne nečakanou smrťou, možno až prehnanou. Tieto postavy však nie sú ničím zaujímavé, takže vám ich rýchle skonanie nebude prekážať - KONIEC SPOILERU. Veľmi sa mi páčil koniec, tiež totálne uletený. Film sa neskončil dobre, ale som zato rád, pretože tvorcovia mali gule nespraviť trápny happyending, ale poriadne sa odtrhli z reťaze. Záverečné titulky tomu tiež nasvedčujú. Na druhej strane, veľký problém filmu je nedomyslený dej okolo rituálu, o ktorom sa to v podstate celé točí. No a druhým väčším problémom sú nevysvetlené udalosti v iných štátoch. Čiže po hodine filmu som bol presvedčený, že dám iba 3*, ale za 30 minút po bode zvratu musím dať jednu hviezdu navyše.

Cizinec (2010)

Až do konca filmu som bol presvedčený, že mu dám 3*. Lenže potom prišlo finále, ktoré je zrejme najlepšou časťou a highlightom celého filmu. Bolo to šokujúce a uletené, ale nie zas tak, žeby to bolo prestrelené a nedávalo by to zmysel. Práve naopak, vysvetlilo to niektoré nezrovnalosti v deji. Herci si svoju úlohu splnili. Vzťah medzi Johnnym a Angelinou bol OK, až teda nedošlo na romantické scény. Tam to medzi nimi nejak neiskrilo. P.S.: Paul Bettany ma v poslednej dobe príjemne herecky prekvapuje.

V Wars - Trip genu predátora (2019) (epizoda)

Šiesta epizóda vytvorila nové a veľmi zaujímavé zápletky, no bohužiaľ, nie všetky dávajú úplne zmysel skrz udalosti v predchádzajúcich častiach. P.S.: Od poslednej časti ukončenie neočakávam, skôr rozbeh do druhej série. Ale vyžadujem si od nej dovysvetlenie niektorých udalostí.

V Wars - Rudý déšť (2019) (epizoda)

Ôsma epizóda sa začala až príliš motať v politike. Prosím takto ďalej nie.