Vyšinutý (2020)

Extrémne napínavá záležitosť, ktorá je skvelá vďaka svojej reálnosti. Od sekvencie na semaforoch to naberie pekelnú atmosféru, napätie sa začne rýchlo stupňovať a diváka postupne začne šokovať činnosť chlapa, ktorému zajebalo, s parádne chladným ksichtom Russella Crowea. Ďalší herci sú tiež veľmi slušní. Dej nie je úplne bezproblémový, celé je to dosť jednoduché v podstate bez akýchkoľvek zvratov, ale funguje to výborne. Na základe traileru som si myslel, že pôjde o taký ten typ filmu, pri ktorého násilných častiach sa niekedy aj usmejem a pokrútim hlavou, no nestalo sa tak. Úplne sa to do mňa zarezalo a pustilo ma to celého vypätého až po finále. "Narušený" je určite jeden z najlepších thrillerov, aké som kedy videl.

Vzestup Želv Ninja (2018) (seriál) odpad!

Nechápem ako mohla takáto sračka s príšernou animáciou a stupídnym "príbehom" vymeniť na Nickelodeone Teenage Mutant Ninja Turtles (seriál, ktorý sa vysielal od roku 2012).

WandaVision - Finále seriálu (2021) (epizoda)

A je po finále, a tým pádom aj po seriáli. Otázky boli zodpovedané v podstate už v predošlej epizóde. Akurát to bolo treba dobre ukončiť, pretože pred poslednou časťou zostalo veľa vecí neuzavretých. No musím povedať, že ma prekvapilo, ako rýchlo sa podarilo tvorcom skĺbiť všetky linky a rýchlo ich uzavrieť. Takže som nechápal, prečo to zbytočné naťahovanie epizódy o ďalších dvadsať minút. Celkovo finálna časť splnila svoju hlavnú úlohu, ale štýl, akým bola podaná, ju robí jednou z najslabších celého seriálu (netvrdím však, že bola zlá). Som prekvapený, že nám nebol odhalený nejaký poriadny väčší záporák, ktorý ťahal za nitky (mimo Agnes). Toho negatívneho pána v obleku ani nehovorím, lebo z toho sa vykľula extrémne čierno-biela postava bez poriadnej motivácie. Fighty boli ok, ale až tak nestrhli. Od samotného konca som čakal všeličo, no to, ako sa to vlastne skončilo, vo mne vyvoláva otázku či "WandaVision" je skutočne tak veľmi dôležitým kúskom MCU ako odrazový mostík do budúcna, a či z veľkej časti nie je jeho príbeh zbytočný, skrz jeho zotretie v tejto epizóde.

WandaVision - Nyní barevně (2021) (epizoda)

Tretia epizóda ako sitkom úplne zlyháva. Na rozdiel od predošlých častí som sa pri tomto nezasmial ani raz. Čo sa týka dejovej stránky, tak sa tu poriadne nič neudeje. Samozrejme okrem prazvláštneho konca, keď sa nám už dačo ako tak začne "vyjasňovať" a "odkrývať". "Now in Color" slúži čisto len na prinesenie detí Wandy a Visiona do príbehu. Inak sa ale jedná o vcelku nudnú časť.

WandaVision - Přerušujeme vysílání (2021) (epizoda)

No viem si predstaviť ako veľmi museli byť MCU fans nadšení. Pre mňa bola 4. epizóda fajn. Super, že došlo k nejakému vysvetľovaniu, pretože za predchádzajúce epizódy sa toho toľko nakopilo a dokopy nič nevysvetlilo, že aspoň niečo sme už potrebovali objasniť. To, že príde na komplet vysvetľovací diel, by ma ale rozhodne nenapadlo. Do ďalšieho vývoja seriálu dúfam, že sa pôjde už ucelenejším spôsobom, lebo si nemyslím, že takýto typ rozprávania je pre takto komplikovaný seriál vhodný aj do budúcna.

WandaVision - V předchozích dílech jste neviděli (2021) (epizoda)

Obrovská dávka temna a drámy oproti predošlým dielom. Ôsma epizóda čo to poodhaľuje z Wandinej mladosti - udalosti, ktoré predtým len v skratke odzneli. Rovnako slúži na zodpovedanie niekoľkých hlavných otázok, ktoré sme sa pýtali od začiatku seriálu. P.S.: Nevyčerpaného materiálu zostalo po predposlednej epizóde kopa, tak som zvedavý, ako si s tým plánuje poradiť finále.

Warcraft: První střet (2016)

Úžasne vytvorený a prepracovaný svet na rovnakej úrovni ako Star Wars alebo príbehy zo Stredozeme (Pán prsteňov, Hobit). Vizuál, hudba, bitky sú parádne. Postavy tiež dobre fungujú. Veľká chyba podľa mňa bola, že Warcraft: Prvý stret nebol rozdelený na dve časti alebo z toho celého mohol byť rovno seriál. Pretože vo filme nie je viac vecí vysvetlených (čo, ako funguje) a viaceré postavy tu nemajú toľko miesta, koľko by si zaslúžili. Preto som niektoré dejové zvraty chápal ťažšie.

Wonder Woman (2017)

"Wonder Woman" je zaiste najlepším filmom z DCEU, ktorý nám bol doteraz predstavený. Parádne akčné scény - či choreograficky, tak aj vizuálne (mimo záverečný fight) - ktoré vhodne využívajú slow motion. Slušný príbeh s nevšednou pointou na zamyslenie. Dosť vydarená hudba. Sympatické postavy. Akurát Gal Gadot mohla byť v niektorých situáciách presvedčivejšia. Keby to porovnávam s prvým Kapitánom, Wonderka by jasne vyhrala - minimálne vďaka udržaniu solídnej historickej atmosféry.

Wonder Woman 1984 (2020)

Objektívne musím hneď na úvod napísať, že sa nejedná až o takú veľkú sračku. Na druhej strane hnev a frustrácia fanúšikov je úplne oprávnená a pochopiteľná. Jednotka bola dosť slušný film, no "Wonder Woman 1984" je... nudné a nezáživné čudo. Stopáž 2 a pol hodiny si zvyknú brať na seba filmy, ktoré majú fakt čo odrozprávať. Tento film aj napriek tomu, že sa tu toho deje skutočne dosť, je tu množstvo postáv a príbehov, rýchlo sa menia lokácie... to spracovanie je však extrémne prázdne. Akcia, ktorá bola pri prvom filme asi najlepším článkom, tu vôbec nefunguje (slow motion zábery veľmi zle vybrané) a navyše je jej extra málo. Záporáci tomu takisto nenapomáhajú, zahratí sú však slušne. P.S.: Patty Jenkins sa po prvej Wonderke stala dosť populárnou, to bol samozrejme aj dôvod prečo si ju Lucasfilm vybral ako režisérku ďalších Star Wars, no vzhľadom na tento jej najnovší počin by som nebol prekvapený, keby jej angažmán dopadol podobne ako v prípade tvorcov GOT.