13 Moons (2002)

Hned na začiatku by som upozornil, že nejde vobec o komédiu, ale o pochmúrny depresívny tragický film. V jednu noc sa zhodou okolnosti stretnú: klaun, ktorý nepočuje funny myšlienky vo svojej hlave a považuje humor za zbytočný+náhodou sa stretnú jeho manželka a "milenka", ktorá s klaunom nechce spávať ; megaegoistický černoch-rapper, ktorý sa stara iba o seba a prachy ; vyšinutý nadrogovaný santa klaus bez zmyslu života ; 3 kňazi z ktorých 1 už nepočuje volanie boha a druhy sa dostane do vazenia ; otec-alkoholik, ktorý sa nestaral o vlastného syna,len platil alimenty a ešte par podivných ľudí. Títo všetci sa počas filmu snažia riešit svoje problémy, ale problémy sa neriešia akurát pribudajú ďalšie. K tomu pochmúrne temné zábery a množstvo nadaviek. Čo sa týka technickej stránky - film je točeny "amatérskou" kamerou. Kdo má rád hodně depresívne filmy, odporúčam, ale ináč....

Maso a krev (1985)

Je tam plno nedotiahnutých detailov, ktoré miestami až bijú do očí. Taktiež sa tam nájde hromada nelogickosti. Čo však stojí za uznanie je výborná hudba ala Barbar Conan, ktorá sprevádza takmer celý film .

Tupac: Vzkříšení (2003)

Výborný dokument o tom, že mať slávu a peniaze neznamená mať pohodlný život. Pekne chronologicky spracované od narodenia až po smrť.

Sicilián (1987)

Kniha je síce napínavejšia, ale aj tento film má svoje čaro. Bál som ako sa Lambert vysporiada s rolou Giuliana,ale zvládol to celkom dobre. Film má prjiemnú atmosféru, hoci vidno, že tvorcovia sa s niektorými scénami mohli trocha viac pohrať.

Zákon gangu (2002)

Jeden z filmov, ktoré by som ozaj nechcel vidiet s dabingom :) Dobrý príbeh z drogového prostredia Harlemu. Páčil sa mi múdry koniec, ktorý pripomína belošské mafianske filmy. Pekne realisticky spracované.

Lotři (1992)

Zápletka vcelku jednoduchá, ale o to tam asi nešlo. Celkom napínavé, bol som zvedavý ako to skončí, hoci sa to dalo trocha tušiť... Vzhľadom k roku natočenia 70%.

The Dudesons Movie (2006)

Niekedy pri pozeraní Jackass som mal pocit, že dookola majú 1500 zachranárov a ošetrovateľov a že to celé občas len hrajú. Pri týchto fínskych týpkoch som mal pocit, že sú strašne uletení, že kašlú na to či vedľa nich stojí ošetrovatel a idú roovno na vec. A este kecajú peknou fínskou angličtinou.

Tvrďák (2001)

Trocha romantický černoský film. Skutočne tu nejde o nejaké gangsterské bitky. Príbeh chlapíka, ktorý nechce opustiť dom matky a myslí si, že je stále decko, je vcelku originálny. Vo vačšine filmov sú černosi od malička vychovávaný ulicou, tu to vša chýba a to oceňujem. Snoop Dogg hrá gangstra, na ktorého sa fakt nedá pozerať. Ja ho skutočne obdivujem ako si dokáže vybrať úplne debilnú rolu a ešte ju dokáže doje*ať do takých sračiek, že to nie je až možné. Snoop dogg ako herec=odpad, ale teraz ide o film ako celok a ten ma u mna 70%.

Respekt (1992)

Povedal by som, že Tupac hral najvačšieho gangstra v jeho kariere a hral ho fakt výborne (hoci títo černosi ani nemusia hrať, pretoze sa tak chovajú bežne). Pekný film o tom ako búchačka v rukách naštvaného negra dokáže rozbiť akékoľvek priatelstvo.Navyše sa mi páči, že je to natočené v starom realisticko-gangsterskom štýle.

Hrozba společnosti (1993)

Next motherFuckin' old school nigga shit. Film velmi podobný Boyz N The Hood (miestami až príliš), akurát je trocha surovejší (viac strelby). Samozrejme nechybajú lúpeže,bitky, važdy, tvrda reč, lowrider a všetko čo k tým špinavým uliciam patrí. Hlavný hrdina Caine Lawson ukončil highschool a chystá sa vypadnúť zo zavšivaveného gettha. Okolo seba má partu povalačov, ktorí robia iba problémy. Skúste hádať ako to dopadne...